מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

אזורים

"ענף ההתחדשות הוא מנוע צמיחה לשוק הנדל"ן, יוצר ’יש מאין’ למחסור, ומאפשר תכנון נכון ומודרני. החטיבה להתחדשות עירונית הוקמה כדי לנצל את יכולותיה, הגב הכלכלי, והניסיון הרב של אזורים, בתחום שבו יש יזמים שמציגים תוכניות לא ריאליות לדיירים. על הדיירים להבין שטיב הצעה לא נמדדת בשטח בלבד, אלא בשקלול איכות, חוסן, ותק, אמינות ושקט נפשי. התחדשות עירונית היא חלק מרכזי בפעילות אזורים, שמנהלת כ-25 פרויקטים אשר כוללים כ-9000 יח"ד בסה"כ, ואנו לא חשים ירידה במחירי הדיור בפרויקטים שאנו משווקים"

הרשי פרידמן
בעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון

דרור נגל
מנכ"ל

משה קורן
מנהל פיתוח עסקי, שיווק ומכירות

איתי קייזרמן
מנהל פרוייקטים

שלי גרין יוסף
מנהלת תחום פינוי בינוי

נהוראי טל
מנהל קשרי דיירים

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 4073
  • סה"כ דירות לפני 1094
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 6

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-5632632

"השוק השתכלל והתחרות בין היזמים עוברת לחברות גדולות ויציבות כמו אזורים"

חברת הנדל"ן אזורים היא מהוותיקות, הגדולות והיציבות בענף הנדל"ן. החברה, שנוסדה
ב-1964, בנתה עד היום יותר מ-200 אלף יחידות-דיור בכ-150 יישובים וערים ברחבי ישראל. בעל השליטה באזורים, חברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה לניירות-ערך בתל- אביב, הוא איש-העסקים הבינלאומי, הרשי פרידמן. ניסיון של יותר מ-50 שנה, לצד איתנות פיננסית, הופכים את אזורים לאחת החברות הבולטות והמנוסות בתחום הנדל"ן בישראל, בדגש על תחום המגורים. בתחום ההתחדשות העירונית, היא בין הגדולות בתחום. על-מנת להציע תכנון אורבני נכון ועדכני לפרויקטי ההתחדשות, הקימה אזורים חטיבה
נפרדת ועצמאית לענפי הפינוי-בינוי ותמ"א-38. החטיבה, בניהול טובי המומחים בתחום וחלוצי הענף, נהנית מיכולותיה המקצועיות המוכחות של אזורים, לצד גמישות הדרושה לביצוע מהלכי התחדשות עירונית. החברה מתמקדת בפרויקטים של הריסה ובנייה
בקרקעות גדולות, כדי לנצל את יתרונות הגודל שלה.

למה החליטה החברה להיכנס לתחום ההתחדשות העירונית?

משה קורן, מנהל שיווק ופיתוח עסקי בחברת אזורים: ”במהלך השנים נבנו בישראל שכונות רבות בסטנדרט נמוך ובצפיפות שאינה יעילה מספיק. כיום, עם גדילת האוכלוסייה והתפתחות טכנולוגיית הבנייה, ניתן לבנות שכונות מהיסוד בצורה מיטבית יותר, שתהיה יותר ידידותית לסביבה, בעלת נראות טובה יותר ושתאפשר איכות חיים גבוהה יותר לרווחת הדיירים. ”אנו מאמינים כי תחום ההתחדשות העירונית מהווה מנוע צמיחה אמיתי לשוק הנדל"ן - ענף שיוצר פתרונות של ’יש מאין' לבעיות ההיצע במשק, ומאפשר תכנון אורבני נכון ומודרני. לצורך כך, הוקמה חטיבה נפרדת לתחומי הפינוי-בינוי ותמ"א-38 (הריסה ובנייה), במטרה לנצל את יכולותיה המקצועיות, הגב הכלכלי, והניסיון רב-השנים של החברה. ובמקביל, לאפשר גמישות מערכתית מתאימה. החטיבה שעוסקת בפרויקטים של תמ"א-38 הריסה ובנייה, מהווה מוקד ידע בתחום לחברה כולה".
 

איכות ההצעה לדיירים אינה נמדדת רק בשטחים שהם מקבלים
לדברי משה קורן, אזורים מביאה את המוניטין והניסיון רב-השנים שלה לתחום
שבו יש יזמים קטנים רבים, שלפעמים מציגים תוכניות שאינן מתממשות, לדיירים
השוקלים לעבור הליך של תמ"א-38. ”אמנם יזם קטן אין משמעותו יזם לא מוצלח, אך
ישנן תלונות של דיירים על יזמים שהציגו והציעו ’הרים וגבעות' ולבסוף לא עמדו בהבטחות. דבר שבמקרה הטוב עיכב את הפרויקט לזמן משמעותי, ובמקרה הרע גרם להפסדים כספיים ונדל"ניים לבעלי הדירות". ”בעלי הדירות חייבים להפנים, שאיכות ההצעה לא מתמקדת רק בשטחים שהם מקבלים, אלא בשקלול של מספר פרמטרים, כגון: איכות החברה, חוסן כלכלי, ניסיון, ותק, איכות בנייה, וגם שקט נפשי, שאותו לא ניתן לכמת. חברות קטנות יוצרות לעיתים חוסר ביטחון, וחברה כמו אזורים נותנת עוצמה וביטחון". ההתחדשות העירונית הפכה לחלק מרכזי בפעילות של אזורים, שממשיכה לפעול בהיקף רחב גם בתחום הבנייה המסורתית עם כ- 2500 דירות, שמתוכן 1700 כבר מכורות. קורן: ”בתחום ההתחדשות העירונית, לחברה יש צבר פרויקטים של יותר מ-8,000 יח"ד בתכנון.

בין הפרויקטים המשמעותיים נמצאים הפרויקטים הבאים: בהרצליה - פרויקט העומד לקראת אישור תב"ע, וכולל 1,780 יח"ד; בת-ים - פרויקט עם תב"ע שאושרה לאחרונה, כ 720- יח"ד; נתניה - ברחבי העיר, עם 1,300 יח"ד; חיפה 1,200 יח"ד, שם ייבנו מתחמי מגורים -
שיחליפו בנייני רכבות ושיכונים ישנים. יהוד - הפרויקט שהקמנו במסגרת תוכנית בינוי פינוי כבר מאוכלס בחלקו, ובימים אלו נבנה הבניין השני. כך שהשינוי והעבודה בהחלט מורגשים בשטח".

לנוכח התמתנות העלייה במחירי הדיור - האם צפויה ירידה ברווחיות בפרויקטים של התחדשות עירונית, ואיך מתמודדים עם צפי כזה בחברה?

קורן: ”כרגע אנו לא מבחינים בירידה במחירי הדיור בפרויקטים שאותם אנו משווקים, להיפך. המחיר הממוצע של דירה חדשה שהחברה מוכרת, עלה בעקביות בשנים האחרונות. נתון מעניין נוסף הוא שכמעט בכל הפרויקטים שבבנייה מכרנו את רוב הדירות, והתזרים החיובי גבוה משמעותית מהמתוכנן. לכן, אין לנו סיבה ללחץ כלשהו על ירידת מחירים בטווח הקצר, ואיננו צופים ירידה ברווחיות בפרויקטים של התחדשות, ואיננו רואים פגיעה בפרויקטים משמעותיים של החברה בתחום".

לקח שנלמד מאכזבות רבות של פרויקטים בעבר

גם באזורים מבחינים בשינוי בהתנהלות הדיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית, ורואים בכך שינוי מבורך. קורן: ”בעלי הדירות מבינים שמחובתם להיעזר בתהליך באנשי מקצוע, ולכן לוקחים לעזרתם עורכי-דין ומפקחים. זה לקח שנלמד מאכזבות בעבר של פרויקטים רבים. השינוי בהתנהלות בעלי הדירות הוא נכון מבחינתם, ומביא למצב שבו מתקבלות החלטות נכונות יותר, גם בקשר להתקשרות עם היזמים. כך ההתקשרות נעשית באופן מסודר, ברור ושקוף לדיירים בפרויקט, והדבר מנטרל חששות מובנים של דיירים, שאינם מרגישים בנוח עם תהליך מורכב כזה. בנוסף, השינוי מביא לכך ששחקנים קודמים, כמתווכים וכמאכערים, יוצאים מהשוק, והתחרות עוברת לחברות גדולות ויציבות כדוגמת אזורים.
”לאחרונה, ישנן פניות רבות יותר של דיירים אשר חתמו בעבר עם יזמים שלא עמדו בהבטחותיהם. נוכחנו לדעת, שלא פעם ההצעות שדיירים מקבלים אינן אפשריות ליישום, ולכן, עליהם לבדוק היטב את ההצעות ולהיזהר מאלה שנראות טוב מדי".

פרוייקטים של החברה

השבטים, בת ים

שיכון וייצמן, הרצליה

רחוב העצמאות, יהוד