מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

אנשי העיר

"אנשים מפקידים בידינו את בתיהם וסומכים עלינו שנבנה להם מקום טוב לחיות בו. אנחנו לוקחים את האמון הזה ברצינות וזה מניע אותנו לפעול ולחשוב מה להפוך את ההליך לחוויה חיובית. לחוויה חיובית. אנחנו חברה של אנשים שעובדת עם אנשים ומתחייבים להיות שם לכל אורך הדרך, בכל צומת והחלטה. הסיכון ליזמים עלה, הרווחיות יורדת עקב עלויות גבוהות למחירים שכבר לא עולים כמו בעבר. הבנקים מהססים לתת ליווי ללא מכירות מוקדמות"

רון חן
מנכ״ל

רועי לויאן
סמנכ״ל

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 3
  • בביצוע 3
  • בתהליך 9
  • סה"כ פרוייקטים 15

מדורג בערים
תל אביב-יפו

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-517-3838

"הדרך להתחרות ביזמים אחרים היא בחדשנות, באיכות, באמינות, בשירות ובשקיפות"

"מסתמנת בעיה עם דירות היוקרה, פנטהאוזים ודירות-גג - בפרויקטי התמ“א בתל-אביב, כי ההיצע גדל. ברובעים 3 ו-4 ההיצע עוד יגדל בשנה הבאה. לכן רואים קצת התמתנות במחירים, 5% למטה, ונותנים דגש וחשיבות גדולה לתכנון הפנימי. כי כשיש מבחר, הרוכשים מעדיפים את התכנון האטרקטיבי יותר. מטבחי יוקרה של חברות אירופיות בפרויקטים של תמ“א, הם כבר לא מילה גסה. בשל ההיצע, הלקוחות מבקשים דירות
יוקרה במסגרת תמ“א“. כך טוען רון חן, לשעבר טייס חיל-האוויר, מנכ“ל ובעלים של חברת ”אנשי העיר“, שהתחילה את פעילותה ב-2007. החברה מנוהלת בידי רון חן ורועי לויאן ושותפיו מקבוצת 141 ״. מאז 2010 מקדמת חברת ”אנשי העיר“ פרויקטים של תמ“א- 38/2 , כש-90% מפעילותה בתחום הוא הריסה ובנייה, ו-10% חיזוק ותוספות. אנשי העיר בונה את רוב הפרויקטים שלה בתל-אביב, בגלל היכרותה הטובה עם העיר, המקצוענות בנושאי תוכנית הרבעים, יחסיה הטובים עם העירייה, ובעיקר הרצון להתמקד בשוק ספציפי ולהיות בו הטובים ביותר. עד כה יש לחברה 25 פרויקטים ברחבי העיר. הסיסמה שחרתה על דגלה People friendly, City friendly. כלומר, שיתוף-פעולה והתנהלות ידידותית עם הדיירים, וכשמדובר ב“ידידות לעיר“ החברה מקפידה על בנייה ירוקה. זו הסיבה, בין היתר, שהיא מתמקדת בתמ“א הריסה ובנייה, כי כך ניתן לבנות את הבניין כולו בהתאם לתקן הירוק, שגם מפחית עלויות תחזוקה לדיירים.

חברותית, נעימה, אמינה ואופטימית לדברי רון חן, ”אנשים מפקידים בידינו את הדירות והבתים שלהם. חלקם סומכים עלינו שנבנה להם מקום לחיות בו, וחלקם שנשפר ונשדרג את הנכס המניב שלהם. אנחנו לוקחים את האמון הזה בשיא הרצינות. אכפת וחשוב לנו להבין מה עובר על שותפינו לתהליך, וזה מניע אותנו לפעול ולחשוב איך ומה אנחנו יכולים לעשות כדי להפוך אותו לחוויה חיובית ככל האפשר. אנחנו חברה של אנשים שעובדת עם אנשים. לכן, אנחנו מתחייבים להיות שם לכל אורך הדרך, בכל צומת ובכל החלטה. לתת את כל האינפורמציה בצורה כנה, פשוטה וישירה. אנחנו חברה מקצועית ואמינה שמאופיינת בגישה אחרת לגמרי היוצרת חוויית תמ“א רעננה וחדשה: חברותית, נעימה, אמינה ואופטימית“.

הרווחיות בדירות היוקרה יורדת והסיכון הכלכלי עולה
רון חן מציין, כי ליזמים יש היום בעיה עם דירות יוקרה, לצד העובדה שגם מחירי הבנייה עלו. לכן, גם הסיכון עלה: ”בהתחדשות העירונית עלות פרויקט מוגדרת מראש, כי זה סוג של עסקת קומבינציה. לכן, במצב שבו המחירים נתקעים, על היזם להביא זאת בחשבון מראש, כי הוא ימכור את הדירות היקרות ב 55- אלף שקל למ“ר למשל, במקום ב 60- אלף ₪. זה הבדל מאוד משמעותי לרווחיות היזם. אם הרווחיות הייתה 16%-17% והיא יורדת ל- 11%-12% , זה כבר גבולי. גבולי בעיקר מצד הבנקים, שיהססו לתת ליווי בנקאי לפרויקט בשיעור כזה של רווחיות, כי בסופו של דבר, היזם עלול גם להפסיד. כך שהסיכון גדל, ועוד שנתיים-שלוש, אם המחירים ימשיכו לרדת, היזמים לא יתחילו בבניית פרויקטים“.

 

איך מתמודדים עם המצב הזה בחברת אנשי העיר?
חן: ”אנחנו לוקחים רק פרויקטים רווחיים ולא גבוליים; וגם משתדלים לקחת מיקומים ייחודיים עם ערך מוסף, כי כשהשוק קשה - מה שייחודי זה מה שנמכר“.

מי שלא מסוגל להציג תכנון מלא ומדויק – לא במשחק
אז איך אתם מתחרים ביזמים אחרים?
חן: ”בחדשנות, באיכות, באמינות, בשירות ובשקיפות. היינו מהראשונים שהגיעו מראש לישיבות הדיירים עם תכנון מלא, עוד כשהתחום היה בחיתוליו, ואף לא הייתה לכך דרישה מצד הדיירים. לאחר כמה מפגשים, הדיירים ידעו איך ייראה הבניין בסוף התהליך. החברות המתחרות לא הבינו את ההתנהלות שלנו, אך כיום זה הפך לסטנדרט, המעיד על שקיפות והקפדה על החוקים ועל התכנון הנכון. ”אמינות היזם היא קריטית. גופים לא-מקצועיים רבים כבר יצאו מהשוק, ובהמשך, גם הנותרים יבינו שאין להם מה לחפש בעיר. וכמו שאמרתי בהתחלה, לשחקנים הרציניים ברור לאן מותר להם לחתור, והכול מתנקז לפונקציונליות התכנונית. מכאן, שהמבחן המרכזי הוא רמת תכנון הבניין המוצגת לדיירים, ובעיקר פונקציונליות הדירה. לצורך כך, על היזם להגיע לשלב הפרזנטציה עם תכנון מלא ומדויק; ומי שאינו מסוגל לכך - כבר מזמן לא במשחק“.

השוק השתכלל? או שיש עדיין מאכערים?
חן: ”בתל-אביב תופעת המאכערים כמעט אינה קיימת. השוק השתכלל לחלוטין, בעיקר באזורי הביקוש הקשיח, מה שגרם לכך שכללי השוק השתנו: הדיירים היום הם בעלי ידע, מכירים היטב את הנושא. רובם ניגשים בעצמם ליזמים, ולא צריך לרדוף אחריהם. גם הדרישות שלהם השתכללו, והן יותר גבוהות גם במפרטי הדירות, בחניות, במרתפים. הם דורשים בנייה ירוקה, ונעזרים ביועצים מקצועיים. הם מכירים את התחום
ויודעים לנצל את הידע לטובתם. מבחינת היזמים, יזמים שאינם מוכיחים יציבות כלכלית, גב פיננסי איתן ובנייה מוכחת בשטח, נפסלים עוד בטרם שלב המכרז“.

פרוייקטים של החברה

מלצט 3 תל אביב

פנקס 11-13 תל אביב

קליי 18 תל אביב

קצנלסון 7 תל אביב