מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

אפריקה התחדשות עירונית

"ההתחדשות העירונית נמצאת בתנופה. יש רצון חזק בקרב מקבלי ההחלטות ובחלק מהעיריות לקדם את הנושא. אך יש עדיין פער משמעותי בין הרצון לקדם למציאות בשטח. חייבים להבין שההתחדשות היא כלי חשוב של המדינה למימוש התוכנית ל- 2040 שאושרה בממשלה. התחום חייב לקבל עדיפות מיוחדת, לרבות כללים ברורים ולהימנע משינויים הפוגעים בוודאות ומביאים חוסר אמון לדיירים. הרי בלעדיהם לא תהיה התחדשות. חייבים גם לקצר לו"זים, ולתמרץ רשויות בתחום"

אסף סימון
מנכ״ל

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 0
  • בביצוע 9
  • בתהליך 12
  • סה"כ פרוייקטים 21

מדורג בערים
ארצי, רמת גן

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
*8481

"שינויים תכופים מגבירים את אי-הוודאות ומביאים לחוסר אמון של הדיירים בתחום"

גם חברות הענק בתחום הנדל“ן למגורים נכנסו לתחום ההתחדשות העירונית, לאחר
שהבינו את הפוטנציאל הגלום בו. אחת מהן היא אפריקה-ישראל מגורים, החברה המובילה
בתחום הבנייה למגורים כבר 40 שנה. הקבוצה הקימה חברה-בת המתמחה בתחום, בשם
”אפריקה-ישראל התחדשות עירונית“. החברה פעילה בתחום ההתחדשות משנת 2011 , והיא פועלת אך ורק בענף ההריסה והבנייה מחדש (תמ“א-38/2) ופרויקטים של פינוי-בינוי. בראש החברה עומד אסף סימון, שקודם לכן שימש כמנהל הכספים של אפריקה-ישראל מגורים. לדברי סימון, ”ההחלטה להקים את החברה נבעה מההבנה שיש צורך בחברה מתמחה בתחום ההתחדשות,- שנתפס עבורנו כמנוע צמיחה אסטרטגי לשנים הבאות. משנה לשנה החברה מגבירה את השקעותיה בתחום, וכיום היא נמצאת בביצוע של 9 פרויקטים מסוג הריסה ובנייה (כ-300 יח“ד), וצפויה להפעיל עוד שמונה פרויקטים (כ-250 יח“ד) כבר במהלך 2018".

יש לכם העדפה לאזורים מסוימים בתחום ההתחדשות? אם כן, למה?
אסף סימון: ”ראשית הפעילות הייתה בערים רמת-גן, גבעתיים ותל-אביב, שהיו החלוצות
בתחום ההתחדשות. בשנתיים האחרונות החברה הגבירה משמעותית את פעילותה בערים נוספות, בהן ירושלים, הרצליה, נתניה, באר-שבע. אנו ערוכים לפעילות רחבת היקף בכל הארץ, תלוי בהיתכנות הכלכלית וברצון העירייה לקדם את תחום ההתחדשות“.

איזה יתרונות יש לכם בתחום ההתחדשות העירונית?
סימון: ”אפריקה התחדשות עירונית היא חברה מתמחה בתחום ההתחדשות. כל עובדי החברה הם אנשי מקצוע מיומנים. וגם תודעת השירות חרותה על דגלנו. הניסיון שלנו בפועל, בביצוע, הוא מהגבוהים בענף ההריסה והבנייה, וכן בניהול הליכים ובפינוי דיירים בפועל. כחברה-בת של אפריקה-ישראל מגורים הציבורית – השקיפות והאמינות הן נר לרגלינו. אנו עומדים מאחורי כל התחייבות שלנו לבעלי הדירות. ”לקוחותינו יכולים להיכנס כל רבעון לדוחות הכספיים של החברה-האם (אפריקה מגורים), ולבחון אותנו. החוסן הפיננסי המשמעותי של אפריקה מגורים הוא מגורמי השקט הנפשי שיש ללקוחות החברה. הגישה שלנו למקורות המימון ולבנקים בולטת באיכותה המשמעותית. הסינרגיה המלאה בין החברות נותנת ללקוחותינו את המוצר הטוב ביותר שקיים היום בשוק ההתחדשות העירונית“.

לצמצם את תופעת המאכערים כדי להגביר אמון הציבור בתחום
איך אתה רואה את ההתחדשות לעומת שש-שנים לאחור? האם ומה הם הכשלים שטרם התגברו עליהם, ומה צריך לעשות בנושא?
”תחום ההתחדשות העירונית נמצא בתנופה. יש רצון חזק בקרב מקבלי ההחלטות ובחלק מהעיריות לקדם את הנושא. יחד עם זאת, קיים עדיין פער משמעותי בין הרצון לקדם לבין המציאות בשטח. חייבים להבין, שההתחדשות העירונית היא כלי משמעותי שיש למדינה כדי לעמוד בתוכנית האסטרטגית לשנת 2040 שאושרה בממשלה בחודש מאי אשתקד, וככזה התחום חייב לקבל עדיפות מיוחדת. כהתחלה, אנו צריכים לקבל מסגרת כללים ברורה בעלת המשכיות, וודאות. ”יש להימנע משינויים תכופים המעלים את חוסר הוודאות ומביאים לחוסר אמון של בעלי הדירות. שהרי בלעדיהם לא תהיה התחדשות. חייבים להבין גם שהשלטון המרכזי כמתווה מדיניות חייב לדאוג שהשלטון המקומי מיישר איתו קו , ועל הממשלה לדאוג לתקצב את ההתחדשות בעיריות התומכות, החל מנושא תקנים ועד לנושא חלוקה במשאבי המדינה, קרי המיסים במקרה הזה. חייבים גם לקצר לוחות-זמנים ולתמרץ מצוינות של רשויות בתחום.
”בענף היזמות - אני מציע לנהל מאגרים של יזמים ויועצים מוכחים, ולצמצם את תופעת המאכערים - כדי לחזק את האמון בתחום“.

מה הדבר הכי חשוב שתמליץ לדיירים שחושבים על תמ“א 38- לבניין שלהם?
”לא לעמוד על המטר לבדו. חייבים לבדוק מי עומד מולכם, מה היכולות שלו, האם יעמוד לצדכם לאורך כל ההליך, משלב התכנון, דרך הביצוע ועד לאכלוס. וכן, לרישום הדירות ובתקופת הבדק. אל תתרשמו ממצגות או הדמיות, תתרשמו מהחברה“.

פרוייקטים של החברה

בוליביה, ירושלים

סן מרטין, ירושלים

כוזרי, הרצליה