מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

משרד עורכי הדין גולדפרב זליגמן

אבי ארד
עו"ד שותף וראש מחלקת נדל"ן (במשותף)

לוי אמיתי
עו"ד שותף וראש מחלקת נדל"ן (במשותף)

גבי דרוקר
עו"ד שותף וסגן ראש מחלקת נדל"ן

גיא שלו
עו"ד שותף, מחלקת נדל"ן

"אנו מקפידים להבין לעומק את צרכי הלקוחות, ובהתאם, לראות כיצד הצרכים הללו יכולים לפגוש את המציאות הנדל"נית, התכנונית והפיננסית של הפרויקט. חשוב שהדיירים ייצרו מיד בהתחלה פאנל מקצועי ויתקשרו עם עו"ד שילווה אותם, כדי למקסם את התמורות. חשוב שגם ליזם יהיה קשר רציף עם הדיירים כדי לתת מענה לבעיות בשטח"

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6089999

"המומחיות והניסיון רב-השנים מאפשרים לנו לסייע ללקוחות להוציא מיזמים מן הכוח אל הפועל באופן מיטבי ובזמן מינימלי"

משרד גולדפרב זליגמן הינו ממשרדי עורכי הדין הגדולים והאיכותיים ביותר בישראל. בראש המשרד עומדים עו"ד אלי זהר, יו"ר; ועו"ד יודי לוי, שותף מנהל ויו"ר הוועדה האקזקוטיבית. המשרד מציע ללקוחותיו קשת רחבה של שירותים משפטיים בתחומי חברות ושוק הון, ליטיגציה, נדל"ן, מיסים, מימון, אנרגיה, תשתיות, בנקאות, הגבלים עסקיים, ביטוח ועוד. המשרד מדורג, זה שנים רבות, כמשרד המוביל בישראל בתחומי המשפט שבהם הוא עוסק, לרבות נדל"ן, תכנון ובניה והתחדשות עירונית, וזאת על-פי דירוגים בינלאומיים דוגמת The Legal 500 ו-Chambers & Partners, ועל-פי דירוגים מקומיים ובינהם גלובס-דנס 100- ו-BDICode. מחלקת הנדל"ן של המשרד - בראשה עומדים עוה"ד אבי ארד ולוי אמיתי - נמנית עם מחלקות הנדל"ן הגדולות והמובילות בישראל. לאורך שנות פעילותה הרבות צברה המחלקה ניסיון נרחב, מקצועיות, ידע וקשרי עבודה ענפים בתחום הנדל"ן על גווניו השונים. עורכי הדין במחלקה מעניקים ייצוג וליווי משפטי ללקוחות ישראליים ובינלאומיים מהשורה הראשונה, לרבות חברות מהמגזר הפרטי והציבורי, יזמים, קבלנים, קבוצות רכישה, דיירים ורוכשים פרטיים. במסגרת זו, המחלקה מלווה פרויקטי נדל"ן מורכבים ורחבי היקף, ובכלל זה הייתה שותפה לעסקאות הנדל"ן מהגדולות במשק הישראלי. משרד גולדפרב זליגמן הינו חלוץ בתחום ההתחדשות העירונית (”פינוי-בינוי" ותמ"א-38), וזה למעלה מעשור מעניק ייעוץ משפטי מקיף לכל ה"שחקנים" בתחום – יזמים, דיירים, קבלנים ובנקים. מחלקת הנדל"ן צברה מוניטין משמעותי וניסיון ייחודי בהובלת פרויקטי התחדשות עירונית מורכבים, וכיום היא מובילת שוק וכתובת ראשונה הן ליזמים הפועלים בתחום והן לדיירים המבקשים להוציא מן הכוח אל הפועל פרויקטים מסוג זה.

כיום, מלווה המחלקה כ-100 פרויקטי התחדשות עירונית בכל רחבי הארץ. חלק מהפרויקטים נמצאים בשלבי אכלוס מתקדמים,  והם מונים עשרות עד מאות דירות האחד.
עו"ד ארד מצביע על החשיבות שרואה המשרד בכלל, ומחלקת הנדל"ן בפרט בתחום ההתחדשות העירונית: ”תחום ההתחדשות העירונית הוא מהתחומים המורכבים והרגישים ביותר בעולם הנדל"ן. מתוך ההבנה והתפיסה הזו, אנו דואגים להעמיד את הצוותים הבכירים והמנוסים ביותר במשרדנו כדי ללוות את לקוחותינו בכל פרויקט. בין אם מדובר ביזמים, בין אם מדובר בדיירים ובין אם מדובר בגופים מממנים אותם אנו מלווים - אנו דואגים להעניק להם ייעוץ משפטי כולל והדוק בכל שלבי הפרויקט ובהתאם לסוג הטיפול
הנדרש בכל עסקה, וכן מייצגים אותם מול הרשויות המנהליות הרלוונטיות. המטרה שלנו היא להביא את לקוחותינו לסיום הפרויקט באופן מיטבי ובזמן מינימלי".

מה ההבדל בין טיפול בפרויקט נדל"ן רגיל לבין פרויקט התחדשות עירונית?            עו"ד ארד: ”ליווי פרויקט בתחום ההתחדשות עירונית משול בעיניי לעבודה כירורגית עדינה ומורכבת, שמלווה במידה גבוהה של חוסר ודאות.

 מהרגע הראשון, אנו מקפידים להבין לעומק את צרכי הלקוחות, ובהתאם, לראות כיצד הצרכים הללו יכולים לפגוש את המציאות הנדל"נית, התכנונית והפיננסית של הפרויקט. פרויקט בתחום עלול לחוות מהמורות רבות וצריך לייצר סביבה משפטית, עסקית וניהולית נכונה כדי להביא להצלחתו".

ישנם משרדי עורכי דין רבים שפעילים בתחום ההתחדשות - מה היתרון היחסי שלכם בתחום?
”מחלקת נדל"ן במשרדנו נמנית עם מחלקות הנדל"ן הגדולות והאיכותיות בישראל. השותפים ועורכי הדין במחלקה מתמחים בתחומי נדל"ן ותכנון ובניה על כל גווניהם. אנו פועלים למעשה כמשרד בוטיק ותיק ומנוסה בתחום, כך שהלקוחות זוכים ליחס אישי ולשירות מהיר וצמוד, תוך שהם נהנים, במקביל, מיתרונותיו של משרד גדול, המעמיד לרשותם קשת רחבה של שירותים משפטיים בתחומים רלוונטיים. בתחום ההתחדשות העירונית אנו מביאים 'אל השולחן‘ את ניסיוננו רב-השנים בהוצאת מיזמי נדל"ן מורכבים מן הכוח אל הפועל, וכן ניסיון בן למעלה מעשור בתחום. המומחיות והמוניטין שצברנו מאפשרים לנו, בין היתר, לחזות כבר בשלבים המוקדמים לחיי המיזם את הבעיות והאתגרים שעלולים להתעורר, ולהציע להם פתרונות בזמן קצר וביעילות מרבית. כמו כן, אנו מתמחים בליווי היבטים תכנוניים בקשר עם פרויקטי התחדשות עירונית".
נציגות דיירים חכמה הפועלת בשילוב יועצים מקצועיים ממקסמת את התמורות
לדברי עו"ד ארד, יש חשיבות קריטית לכך ש"הדיירים ייצרו לעצמם את הפאנל המקצועי הרלבנטי לצורך התהליך כולו. ככל שניתן, רצוי שהנציגות תורכב מדיירים שיש להם נגיעה מקצועית לתחום - אדריכלים, רואי-חשבון, שמאים, ואנשי-מקצוע מתחום הנדל"ן, ושתורכב מתמהיל דיירים אשר משקף נאמנה את תמהיל הדירות".
”הדיירים צריכים להתקשר עם עורך דין החל מהשלבים המקדמיים, כך שהוא ילווה את הליך בחירת הנציגות והסמכתה, את הדיונים באספות
הדיירים וסוגיות נוספות, לרבות בחירת יועצים ובחירת היזם, כדי שחוקיות הליכים אלו לא תעמוד למבחן, ולא תכשיל את הפרויקט בהמשך. במסגרת זו, משרדנו היה מהראשונים להנהיג בקרב נציגויות הדיירים שליווינו, את צירופו של יועץ כלכלי (כלכלן ו/או שמאי). יצירת פאנל מקצועי, כאמור, מאפשרת למקסם את התמורות שהדיירים מקבלים מהיזמים", מדגיש ארד. ארד מוסיף, כי ”עבור היזמים - קיימת חשיבות רבה בשמירה על קשר רציף וישיר עם כל דיירי הפרויקט. כך, היזם יקבל תמונת מצב אמיתית מ‘השטח‘ ויוכל לתת מענה מיידי למגוון בעיות שצצות".