מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

גמלא הראל

אפרים שפיטלני
יו"ר דירקטוריון

טל תפוחי
מנכ״ל

"היתרון בקבלת מימון מגמלא הראל הוא שמדובר בגוף בעל יכולות פיננסיות אדירות", אומר טל תפוחי, מנכ"ל גמלא הראל. "ברגע שנוצר חיבור עם יזם מסוים, אנו מאפשרים לו למצות את הפוטנציאל ולקבל לידיו שיעור מקסימלי מרווחי הפרויקט, תוך ניהול עצמאי של הפרויקט ומבלי שייאלץ לחלוק את רווחיו עם שותף חיצוני"

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6086818

"לרוץ עם פרוייקטים מבלי להיעצר בתקרת הזכוכית, שנוצרת עקב
מגבלת ההון העצמי"

 

 

"מינוף ההון העצמי באמצעות השלמת הון מאפשר ליזמים להרחיב את היצע הפרויקטים הקיים בזמן נתון, תוך שימוש בהון המתפנה. המשמעות היא מקסום ההון העצמי על ידי בניית פרויקטים במקביל, הקטנת התקורות הקבועות והגדלת הרווחיות והתשואה על ההון"

מרבית היזמים העוסקים בהקמת פרויקטים בנדל“ן משתמשים בשיטת המימון הבנקאי, הידועה בשם ליווי פיננסי. לצורך קבלת ליווי פיננסי מהמערכת הבנקאית או מחברות הביטוח, נדרשים היזמים להעמיד הון ממקורות עצמיים, ששיעורו נע כיום בין 20% ל-30% מסך עלויות הפרויקט. גמלא הראל עוסקת בהשלמת ההון העצמי לקבלנים וליזמים, הנדרש להם לצורך קבלת הליווי הבנקאי בפרויקטים למגורים, לרבות פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית. גמלא הראל נוסדה בשנת 2006, והיא מלווה פרויקטים של התחדשות עירונית החל משנת 2013. גמלא הראל מוחזקת בבעלות משותפת של
החברות גמלא מילניום השקעות (חברה יזמית העוסקת בהשקעות וייזום נדל“ן בארץ ובחו“ל, הנמצאת בבעלות קבוצת כלמוביל ועו“ד אפרים שפיטלני) וקבוצת הראל השקעות
בביטוח ושירותים פיננסים בע“מ. השילוב בין גוף מוסדי כהראל ביטוח לבין חברה יזמית
כגמלא מילניום יוצר חברה חדשנית ודינמית בעלת מקורות הון וחוסן פיננסי. מנכ“ל גמלא הראל הוא טל תפוחי, כלכלן ושמאי מקרקעין בהשכלתו, בעל ניסיון של כ 25- שנה בתחום הנדל“ן, בניהול ובבחינת פרויקטים יזמיים. לדבריו, החברה מממנת כיום פרויקטים בהיקף של כ-4,500 יח“ד, ומתוכם כ-250 יח“ד בתחום ההתחדשות העירונית – תמ“א 38 על תיקוניה.
מה הביא אתכם למימון פרויקטים בהתחדשות עירונית?
תפוחי: ”אנו בגמלא הראל מאמינים כי בהיעדר היצע קרקעות פנוי וזמין במרכזי הערים
באזורי הביקוש, תחום ההתחדשות העירונית הוא הדרך היחידה ליזום, לחדש ולפתח את
מרכזי הערים. כמו כן, לאחר שרשות מקרקעי ישראל קיבלה החלטה שכל שיווק הקרקעות
ייעשה בשיטת מכרזי ’מחיר למשתכן‘, הרי תחום ההתחדשות העירונית הפך כיום למקור
המרכזי להשגת פרויקטים לשיווק בשוק חופשי“

השלמת ההון מאפשרת להרחיב את היצע הפרויקטים
היקף המימון שמעמידה החברה ליזמים מסתכם במאות מיליוני שקלים, והיקף הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית נאמד בעשרות מיליונים. לדברי תפוחי, היקף המימון שניתן לפרויקט בודד בתחום ההתחדשות 20 מיליוני שקלים. – העירונית נע בטווח של 3 לדברי תפוחי, מינוף ההון העצמי באמצעות השלמת הון מאפשר ליזמים להרחיב את היצע הפרויקטים הקיים בזמן נתון, תוך שימוש בהון המתפנה. 

”המשמעות היא מקסום ההון העצמי על ידי בניית פרויקטים במקביל, הקטנת התקורות הקבועות והגדלת הרווחיות והתשואה על ההון“, הוא מסביר.

איזה יתרון יש לגמלא הראל לעומת גופים מממנים אחרים?
תפוחי: ”היתרון בקבלת מימון מגמלא הראל הוא שמדובר בגוף מעין מוסדי בעל יכולות פיננסיות אדירות. ברגע שנוצר חיבור עם יזם מסוים, אנחנו מאפשרים לו למצות את הפוטנציאל של החברה ולרוץ קדימה מבלי להיעצר בתקרת הזכוכית שנוצרת עקב מגבלת ההון העצמי. באופן הזה היזם יקבל לידיו שיעור מקסימלי מרווחי הפרויקט, תוך ניהול עצמאי של הפרויקט ומבלי שייאלץ לחלוק את רווחיו עם שותף חיצוני“.

 

האם אתה סבור שנתח הבנקים במימון פרויקטים בהתחדשות עירונית יקטן לטובת קרנות או חברות כמו גמלא הראל?
תפוחי: ”הבנקים ימשיכו לדעתי להיות הגורם הדומיננטי במימון פרויקטים של התחדשות עירונית ביחד עם חברות הביטוח, שהחלו להיכנס לתחום בשנים האחרונות. הקרנות מהוות נתח קטן מהיקף הפעילות בתחום. אין לי ספק שברגע שהריבית במשק תעלה, חלק מהקרנות הפרטיות, המבוססות על כספי משקיעים פרטיים, תחדלנה מלהתקיים בתחום. ”מבחינתנו, אנחנו ערוכים ומוכנים להמשך גידול הפעילות בתחום זה, אשר מהווה פעילות משלימה לפעילות הליווי של הבנקים וחברות הביטוח“, הוא מסכם.