מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן & עמית גרוס משרד עו"ד ונוטריון

ירון טיקוצקי
עו"ד (רו"ח) שותף ומייסד

מוטי הופמן
עו"ד שותף

שגיב בר שלום
עו"ד

שמוליק כהן
עו"ד

לילך כהן
עו"ד

הרחבת מספר הפרויקטים מסוג התחדשות עירונית מעניקה מענה – גם אם חלקי – לביקוש הרב, ולכן הפך הנושא ללבה של הפעילות הנדל“נית המטופלת על ידי משרדנו", אומר עו"ד ירון טיקוצקי, שותף מייסד של דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן & עמית גרוס. "אנו רואים בהתחדשות העירונית תחום בעל חשיבות אסטרטגית לפעילות המשרד"

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -

"עתיד ענף הנדל"ן למגורים בישראל טמון
במידה רבה באיזון הביקושים לדירות"

 

 

"עולם ההתחדשות העירונית נתון לפרצות רבות וקידום התנהלות לא מקצועי עלול לפגוע קשות
בדיירים ולהביא לידי פגיעה קשה בקניינם ואף ביכולתם למקסם את ההזדמנות החד-פעמית להשביח
את הנדל”ן שבבעלותם באופן אופטימלי"

משרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן & עמית גרוס מייצג הן יזמים והן בעלי דירות בפרויקטים של פינוי-בינוי מאז שנת 2006 ובליווי פרויקטים לפי תמ“א 38 מאז 2007 . הפעילות התרחבה ב-2008 לאחר תיקוני החקיקה בעניין המיסוי ותיקון חוק מקרקעין. כיום אנו מלווים למעלה מ 20- מתחמים משמעותיים של פינוי-בינוי, חלקם בעיצומה של הבנייה ותהליך שיווק הדירות וחלקם בשלבים מוקדמים יותר. מלבד זאת, המשרד מלווה למעלה מ-150 פרויקטים של תמ“א 38 . מרבית הפרויקטים נמצאים באזורי ביקוש, אך אנו מייצגים גם מתחמים בהתחדשות עירונית בפריפריה, בעיקר בקריות
– קריית ביאליק, קריית מוצקין וקריית ים – ורואים בקידום ובהוצאה לפועל של פרויקטים של התחדשות עירונית בפריפריה יעד חברתי וצורך לאומי של ממש“. דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן & עמית גרוס מלווים פרויקטים גדולים של חברות נדל“ן מובילות בתחום ההתחדשות העירונית. ”אנו מלווים את קבוצת כנען בשורה ארוכה של פרויקטים במתחמים לפינוי-בינוי. הפרויקט הנמצא בשלב המתקדם ביותר הוא פרויקט פינוי-בינוי ברחוב החולה ברמת גן שבו הבנייה בעיצומה. כמו כן, אנו מלווים את גאון נדל“ן בעשרות פרויקטים לפי תמ“א 38 , בעיקר בגוש דן וחיפה, מלווים את קבוצת אלמוג בפרויקט התחדשות עירונית רב-היקף בחיפה (מתחם רחוב חביבה רייק ויחזקאל), אשר נמצא בשלבים מתקדמים מאוד של בנייה ושיווק“. מלבד זאת אנו מייצגים בעלי דירות בשורה של מתחמי התחדשות עירונית מול יזמים דוגמת היישוב החדש (הכשרת הישוב), אדם-שוסטר, תדהר, אלמוג ים-סוף, רוטשטיין, ועוד.

משרד עורכי דין דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן & עמית גרוס הוא אחד המשרדים הבולטים בארץ בתחומי המס, שוק ההון, היי-טק, נדל“ן וליטיגציה אזרחית. במשרד צוות משפטי המורכב מלמעלה מ-70 עורכי דין, רואי חשבון וכלכלנים, וביניהם משפטנים בכירים יוצאי משרד המשפטים, נציבות מס הכנסה ורשויות המס. המשרד מתמקד במתן מענה איכותי, מקצועי ומסור לקהל לקוחותיו, קטנים כגדולים, פרטיים וציבוריים כאחד, תוך יישום בקיאות משפטית, כלכלית וחשבונאית של עובדיו באופן בלתי מתפשר. המשרד דוגל במתן השירות תוך הקפדה על חשיבה יצירתית, נחרצות ודבקות במשימה עד להשלמת הטיפול המשפטי לשביעות רצון הלקוח. צוות המשרד יעשה כל הנדרש לטובת שמירה איתנה ואמיצה על אינטרס הלקוח, בשקיפות ובאופן המתיישב עם מגבלות והוראות החוק. במשרד, על סניפיו, מועסקים עורכי דין בעלי רישיון ישראלי, אמריקאי, אנגלי, רומני וקפריסאי. ייחוד זה מעניק למשרד יכולת בין-לאומית רחבה ומסייע לצוות המשרד במתן פתרונות בתחומי המס וההתנהלות העסקית מחוץ לישראל, בהתאם לצורך, לרבות לשם הקמת מבנים בין-לאומיים ומבנה חברות בין-לאומיות עבור לקוחות ישראלים ובין-לאומיים, המבקשים לפעול מחוץ לגבולות מדינת ישראל. לזכות המשרד נזקפת שורה ארוכה מאוד של הצלחות, פסקי דין תקדימיים ועוד. למשרד פריסה ארצית בכמה סניפים – סניף רמת גן, סניף חיפה וסניף בנצרת. בשנת 2007 הורחבה פעילותו של המשרד אל מחוץ לגבולות המדינה עת נחנך הסניף בבוקרשט שברומניה ובעקבותיו הסניף בניקוסייה שבקפריסין. עו“ד טיקוצקי מדגיש שמעבר לניסיון הרב והעשיר מאוד בטיפול בתחום ההתחדשות העירונית, המשרד מנהל פעילות ענפה ורבת שנים בתחום המיסוי, לרבות מיסוי מקרקעין. ”זהו ידע המקנה למשרדנו יתרון קריטי ומשמעותי מאוד על פני משרדים אחרים, שאינם בקיאים די הצורך בסוגיות המיסוי השונות. מחלקת הנדל“ן של המשרד מורכבת מעו“ד ורו“ח אשר בעברם ייצגו את רשויות מס שבח וכן את משרד המשפטים, וכיום מטפלים בעשרות רבות של מיזמים, יזמויות וקידום של אלפי יחידות מגורים לבנייה עבור לקוחות המשרד. ההתמחות בהתחדשות עירונית באה לידי ביטוי במגוון מישורים, אם ברמות הקנייניות ואם ברמות המס הנגזרות מכך.

במשרד מודעים למורכבות ולרגישות הנגזרת ממיזמים אשר עניינם בהתחדשות עירונית תמ“א 38 ויודעים לנטרל את אלה לטובת קידום הפרויקט. ”אנו מלווים את הלקוח בכל שלבי המיזם, משלב הרעיון ועד לשלב השלמתו ורישומו. מדובר בהתנהלות מורכבת מאין כמוה, הדורשת מעטפת כוללת. אנו מטפלים בהתקשרויות חוזיות עם הדיירים, תכנון מס, עריכת הסכמים עם שותפים למיזם, ליווי בנקאי ו/או נותני אשראי אחרים, ליווי מול גורמים מתחייבים לטובת מימון המיזם, התנהלות מול הוועדות השונות, התקשרויות עם קבלני ביצוע, מפקחים ויועצים, התנהלות מוניציפלית מול העיריות, מגעים והתנהלות מול ועדי בתים, רישומי זכויות, טיפול במחלוקות על שטחים, התקשרויות עם אדריכלים ונותני שירותים אחרים, טיפול בהתנגדויות, התנהלות מול ועדות וקידום, מכירת הדירות ורישום הבית המשותף. ולמעשה, כל פעולה נדרשת לטובת הוצאת המיזמים אל הפועל במינימום זמן ובמקסימום הצלחה“, אומר עו“ד טיקוצקי. עולם ההתחדשות העירונית נתון לפרצות רבות וקידום התנהלות לא מקצועי עלול לפגוע קשות בדיירים ולהביא לידי פגיעה קשה בקניינם ואף ביכולתם למקסם את ההזדמנות החד-פעמית להשביח את הנדל“ן שבבעלותם באופן אופטימלי. ”ניסיוננו הרב מלמד כי התנהלות בתחום התמ“א רוויה מלכודות סמויות הקשורות בשורה של מרכיבים, החל מ‘קומבינות‘ בין הדיירים, בינם לבין עצמם, וכלה בחוסן הכלכלי של היזם, ניסיונו ויכולתו להוציא את הפועל את המיזם באופן שבו הדיירים אכן יקבלו את המקסימום הניתן בנסיבות, תוך נטרול מצבים שבהם המרוויחים העיקריים הם דווקא היזמים ו/או חלק מהדיירים המקורבים ליזמים, על חשבון שאר הדיירים. אנחנו למעשה מבצעים את הבדיקות הנכונות, פועלים למען התאגדות הדיירים ומקדמים עבורם בבטחה את העסקה כדי שבאמת יוכלו להשביח את הונם ולשפר את רמת מחייתם במינימום זמן ובאפס עוגמת נפש“.

אגב עוגמת נפש, עו“ד טיקוצקי מספר שבעסקאות תמ“א 38 פינוי-בינוי יש לא מעט דיירים שנגרמת להם עוגמת נפש, וגם הם זכאים לייצוג משפטי הולם בהתנגדויות לתמ“א 38. ”במשך השנים טיפלנו גם בדיירים המתנגדים לתמ“א כנגד כלל השכנים, מעטים כנגד רבים. בעיקר במהלך הבנייה מתבשלות לעתים כל מיני ’עסקאות סודיות‘ בין חלק מהדיירים לבין היזם ו/או בינם לבין עצמם, לעתים על חשבון דיירים אחרים אשר אינם נוטלים חלק בחגיגה. אנחנו יודעים בנסיבות הנכונות, להעלות בשם הדייר המתנגד את הטענות הנדרשות כנגד ניסיונות השכנים לכפות עליו הליך של תמ“א, במישור המשפטי, הכלכלי, התכנוני והאחר. במקרים מסוימים ניתן להוכיח כי הליך התמ“א המוצע אינו ראוי וכי יש לדחותו, ולכל היותר יש לאפשר את חיזוקו של הבניין ושיפור עמידותו בפני רעידות אדמה באמצעים פחות דרקונים ופחות הרסניים. המטרה היא לבלום את העוול כמתאפשר על פי דין“. בחירת עורך דין לייצוג בעלי דירות בפרויקטים מסוג התחדשות היא סוגיה בעלת חשיבות רבה, שעשויה להשפיע דרמטית על הצלחת הפרויקט. טיקוצקי מדגיש ש“הפרמטרים החשובים ביותר שבעלי דירות אמורים לבחון בטרם יחליטו מי ילווה אותם בפרויקט הם לפני הכל מידת הניסיון של משרד עורכי הדין בליווי משפטי שכזה. חשוב להדגיש בעניין זה שעורכי הדין אינם היזם. אין מה לבקש מעורכי הדין להצביע על פרויקט ’שכבר בניתם אותו‘, שהרי ברור שעורכי הדין לא בנו פרויקט. בנוסף, כדאי לוודא שבמשרד קיים מנגנון בהיקף ראוי, אשר יכול לטפל בתקשורת מול בעלי הדירות, ובאופן כללי לטפל בפרויקט רב-היקף המחייב היערכות מיוחדת, בעיקר בפרויקטים גדולים של פינוי-בינוי“.