מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

משרד עו"ד הרטבי-בורנשטיין-בסון ושות’

מירה בורנשטיין
עו״ד שותפה

חגי מידן
עו״ד שותף

ראייה רחבה והתמחות מקיפה בכל האספקטים של זירת הנדל"ן "ליווי פרויקט התחדשות עירונית מצריך ידע משפטי רב תחומי וגישה אנושית ייחודית. היתרון שלנו כמשרד בוטיק הוא מיגוון תחומי המקרקעין בהם אנו עוסקים, בשילוב עם התמקצעות, נסיון ארוך שנים וקשר אישי עם הלקוחות. כל אלה מאפשרים ללקוחותינו להוציא אל הפועל את הפרוייקט, שיש בו זכייה גדולה מבחינתם"

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6967272

ראייה רחבה והתמחות מקיפה בכל האספקטים של זירת הנדל"ן

משרד עוה"ד הרטבי-בורנשטיין-בסון מתמחה בנדל"ן בלבד (HBB)  ושות' והוא מהוותיקים בייצוג משפטי בתחום ההתחדשות העירונית בישראל. המשרד עוסק בכל תחומי המקרקעין על כל נגזרותיהם, החל מהשלב הרעיוני ועד לשלב הבנייה והמכירה, תוך שיתוף פעולה עם מתכננים ויועצים, רשויות התכנון ועוד. במשך השנים טיפל המשרד בפרויקטים רבים וגדולים, שבמסגרתם נבנו אלפי יחידות-דיור, מבני תעשיה, משרדים ומרכזים מסחריים, כמו גם בהליכים משפטיים מורכבים בנושאי מקרקעין שונים. ההתמחות המקיפה בכל האספקטים של זירת הנדל"ן מקנה למשרד יכולת יוצאת דופן לפעול מתוך ראייה אינטגרטיבית, ולנהל תיקי נדל"ן מורכבים במיוחד. המשרד נוסד בשנת 1996 . מייסדיו היוו חלק נכבד ועיקרי ממשרד עורכי-הדין סוכובולסקי- הרטבי, שפעל מסוף שנות ה-50 עד לפירוקו עקב פטירתו של עו"ד סוכובולסקי. עו"ד הרטבי, שהוסמך בשנת 1958 , היה ממקימי המשרד הקודם, ואליו הצטרפו להקמת המשרד הנוכחי עוה"ד השותפים, בורנשטיין ובסון, שהוסמכו כעו"ד בשנת 1981 . המשרד מונה כיום 18 עורכי-דין, כולל שותפים ושכירים. בנוסף, מעסיק המשרד מתמחים, מומחים לרישום מקרקעין וצוות מנהלי.

הרטבי-בורנשטיין-בסון ושות‘ היה בין הראשונים לפעול בתחום התחדשות העירונית, כאשר עוד בשנת 2001 זיהתה השותפה עו"ד מירה בורנשטיין את הפוטנציאל כשהנושא היה חדשני ובלתי מוכר. ”משרדנו פועל בתחום מהיום שבו החלו בישראל פרויקטים של התחדשות עירונית", אומרת עו"ד בורנשטיין המרכזת במשרד את הטיפול בפרויקטים של התחדשות בערים שונות בארץ, יחד עם עו"ד חגי מידן. ”כאשר התחלנו לעסוק בתחום, מרבית היזמים לא הבינו את הפוטנציאל הגלום בו, ולא גילו להיטות להיכנס לפרויקטים מסוג זה, מחשש שיתמשכו שנים רבות ולא יניבו תוצאות. כך קרה שבראשית הדרך ייצגנו בעיקר קבוצות דיירים ומאז אנו עוסקים בעיקר בייצוג בעלי דירות. בהמשך הצטרפו לפעילות הענפה חברות נדל"ן, ובכללן חברות שאותן אנחנו מייצגים באופן קבוע בכל הפעילות הנדל"נית, ובתוכה גם פרויקטים של התחדשות עירונית". עו"ד בורנשטיין משתתפת באופן קבוע בפורומים העוסקים בתיקוני חקיקה ובהסרת חסמים בתחום ההתחדשות העירונית, וכן עוסקת בניסוח ”חוזה מדף" עבור משרד השיכון, שיהווה מודל בסיס לבעלי דירות. המשרד עוסק כיום בעשרות פרויקטים של פינוי-ובינוי ותמ"א-38, הריסה ובנייה, ופרויקטים בודדים של תוספות בנייה, ונותן מענה מקצועי ומקיף ליזמים ולקבוצות דיירים. לדברי עו"ד בורנשטיין, ”המשרד מלווה את בעלי הדירות משלב גיבוש הדיירים, בחירת היזם, סיכום התנאים העסקיים והמשפטיים, גיבוש חוזה לחתימה עם היזם, ישיבות עם הצוותים המקצועיים, דיונים בוועדות המקומיות והמחוזיות, כולל התנגדויות ועתירות מנהליות, ליווי בנקאי, מסירת הדירות החדשות, החזרת הערבויות הבנקאיות, והרישום בטאבו".

 

חלק מהפרויקטים שבהם מטפל המשרד כבר אוכלסו - ברחוב חרות וברחוב אלוף הניצחון ברמת-גן; ואחרים נמצאים בבנייה או בשלבים מתקדמים לקראת בנייה. בין הפרויקטים שבהם מלווה המשרד את היזם, מצויים פרויקטים של קבוצת ים סוף (פפושדו), כמו פרויקט ”לוגאנו יהוד" הנבנה בימים אלה, ושבמסגרתו פונו כ-100 דירות ועסקים, ונבנות כ-500 דירות חדשות, שחלקן אוכלסו; וכן פרויקט ”ארלוזורוב-המתמיד" ברמת-גן, שבנייתו נמצאת בעיצומה, שבמסגרתו ייבנו 285 יחידות-דיור חדשות, במקום 88 הקיימות. המשרד מלווה בעלי דירות בפרויקטים רבים שחלקם מצויים בשלבים מתקדמים, כמו פרויקט "NEXT TLV לה-גארדיה - 64-68 "ביד-אליהו, ת"א, הכולל 220 יח"ד ומבוצע ע"י החברה להתחדשות עירונית וב.ס.ר. ובנייתו נמצאת בעיצומה; ברחוב עוזיאל ברמת-גן, שבו ייבנו ע"י קרדן 150 דירות במקום 42 קיימות; ברחוב בן-גוריון בגבעת-שמואל, שבו
ייבנו ע"י החברה להתחדשות עירונית 144 דירות במקום 36 קיימות;
ברחוב יהודה הלוי ביהוד, שבו ייבנו ע"י לוזון 216 דירות, במקום 42 קיימות; ברחוב נחלת יצחק, שבו ייבנו ע"י שיכון ובינוי 160 דירות במקום 52 קיימות; בדרך השלום ביד-אליהו שבו ייבנו 564 דירות במקום 180 קיימות; ברחוב ההסתדרות בגבעתיים, שבו ייבנו 135 דירות במקום 48 קיימות; וברחוב רקנאטי ברמת-אביב, שבו ייבנו ע"י אשדר 198 דירות במקום 96 קיימות.

לדברי עו"ד בורנשטיין, מדובר בפרויקטים מאתגרים שכל אחד מהם עובר תהליך ממושך ומורכב: ”כל פרויקט מצריך התייחסות הכוללת מגוון היבטים בהם תחומי משפט שונים ובכללם דיני חוזים, תכנון ובנייה, מיסוי ועוד. התפקיד של עוה"ד הוא לנהל את התהליך בדרך הנכונה והיעילה ביותר, תוך התייחסות פרטנית לנתוני הפרוייקט ,לנושאים אישיים של בעלי הדירות, וגיבוש הסכמות בין מספר גדול של שותפים לפרויקט. למשל, בפרויקט לה-גארדיה מדובר במודל חדשני המשלב פינוי-בינוי יחד עם קבוצת רכישה על קרקע של רשות מקרקעי ישראל. הפרויקט מאוד מורכב מבחינה משפטית, אך יחד עם זאת, כל הדירות נמכרו לפני תחילת הבנייה, כך שקבוצת הרכישה מימנה חלק מההון העצמי של היזם, אלמנט שמאוד מקל על הביצוע". בסופו של דבר, מסכמת עו"ד בורנשטיין, ”התחדשות עירונית היא ריצה למרחקים ארוכים. חבלי הלידה לא פשוטים ותהליכי ההבשלה ארוכים ביותר. היתרון הבולט שלנו כמשרד בוטיק, המתמחה בנדל"ן בכלל ובהתחדשות עירונית בפרט, הוא ההתמקצעות רבת-השנים וכן העובדה שבכל פרויקט מעורב גם שותף מהמשרד. ההיכרות הרחבה שלנו עם ענף הנדל"ן, מסייעת להוצאה לפועל של פרויקטים של התחדשות מסוגים ובמסלולים שונים”.