מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

חברת ענב

"בערים מורכבות בהן ערך הקרקע נמוך, נדרשת צפיפות גבוהה מאוד ולא ישימה. כדי לאפשר ביצוע פרויקט בערים אלו כדאי שחלק מהזכויות יינתנו בערים אחרות. היטל השבחה גורם לאי-ודאות ולחוסר יכולת ביצוע פרויקטים - תוכניות מאושרות בהנחה שלא יחול היטל השבחה, אך בעת המימוש, הוועדות המקומיות מחייבות בהיטל השבחה, דבר הפוגע בכלכליות הפרויקט. גם הזמן הארוך שנדרש לאישור התוכנית, הן מצד חתימת בעלי הזכויות והן מצד הוועדות שאין ביניהם סנכרון - גורמים לאי ודאות גדולה"

אפי כץ
מנכ״ל

ניר סדלר
סמנכ"ל פיתוח עסקי

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 8946
  • סה"כ דירות לפני 2171
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 13

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-9030055

 

"בונים ביחד איכות  חיים"

חברת ענב מובילה את תחום ההתחדשות העירונית בישראל, יוזמת פרויקטים למגורים רחבי היקף, ונחשבת לפורצת דרך בתחום. החברה מקדמת יותר מ-30 פרויקטים בתחום ההתחדשותהעירונית, ובכך יוזמת יותר מ-15,000 יחידות-דיור בשטח של כ-5.2 מיליון מ”ר בכל רחבי גוש דן והסביבה.
חברת ענב מתמחה בקידום ובביצוע פרויקטים גדולים ומורכבים של פינוי-בינוי. זה יותר מעשור שהחברה מובילה בהצלחה מרשימה פרויקטים רבים, מחיפה ועד אילת. מנכ”ל ומייסד החברה, אפי כץ, עבר בתחילת 2001 מעיסוק בהפשרת קרקעות לבנייה בקיבוצים ובמושבים, לפרויקטים לפינוי-בינוי, תחום חדשני באותם ימים. סוד ההצלחה של חברת ענב נובע הן מאי-רתיעתה מהתעסקות עם פרויקטים מורכבים הכוללים עשרות ומאות דיירים, והן ובעיקר מכך שענב נוקטת דרכים של שיתוף-פעולה ובשקיפות מלאה לאורך כל ההליך מול כלל הדיירים בפרויקטים שאותם מבצעת החברה.

 

המוטו של חברת ענב: "בונים ביחד איכות חיים” ענב והדיירים. החברה בעלת איתנות פיננסית מהגבוהות במשק ובעלת ניסיון מוכח בייזום, ניהול, קידום וביצוע פרויקטים בתחום המגורים וההתחדשות העירונית בפרט.

מה הם מרכיבי אי-הוודאות בפרויקטים גדולים של פינוי-בינוי?
המנכ”ל אפי כץ: "נושא היטל ההשבחה הוא אחד ממרכיבי אי-הוודאות בפרויקטים אלו. הבעיה המרכזית היא, שהתוכניות מאושרות בהנחה שלא יחול היטל השבחה,
כאשר בפועל, בשלב המימוש, הוועדותהמקומיות מטילות היטל השבחה, דבר שפוגע משמעותית בכלכליות הפרויקט. בין המרכיבים הנוספים של אי-הוודאות
– משך הזמן הארוך שנדרש לאישור התוכנית בשני מישורים: במישור חתימת
כל בעלי הזכויות על ההסכם; ובמישור אישור התוכנית בוועדה המקומית ובוועדה המחוזית. צריך שיהיה סנכרון בין קצב חתימת בעלי הזכויות על ההסכם, ובין קצב אישור התוכנית. יש מצבים שבהם אנו מגיעים מהר מאוד ל-%90 מבעלי קרקע חתומים על הסכמים מפורטים, אך התכנון לוקח שנים רבות, מה שגורם לבעלי הקרקע לאבד אמון ביכולת מימוש הפרויקט.
"דבר נוסף, בערים מורכבות שבהן ערך הקרקע נמוך, הצפיפות הנדרשת גדולה מאוד, ולעיתים בלתי אפשרית. במקרים כאלו, צריך שתהיה אפשרות שחלק מהזכויות יינתנו בערים אחרות, שבהן ערכי הקרקע גבוהים. זאת, כדי לאפשר ודאיות למימוש הפרויקט”.

מה ניתן לעשות להגדלת הוודאות התכנונית של פרויקטי פינוי-בינוי?
"כך או כך, תמיד תהיה אי-ודאות מסוימת בפרויקטים הללו, אך כדי לצמצמה, אנו מקפידים להיות בקשר הדוק לאורך כל משך הפרויקט עם בעלי הזכויות, לשקף להם את המציאות כמו שהיא, לעדכן אותם באופן שוטף, גם על הקשיים וגם על ההצלחות. חשוב לנו, שהם יהיו מעורבים בכל תהליך קידום התכנון, וברוב המקרים כאשר הדיירים מרגישים שותפים לתהליך, הם יודעים ללכת איתך דרך ארוכה, ולא לאבד סבלנות”.
מהו האתגר המרכזי בפרויקטים גדולים ומורכבים של פינוי-בינוי?
"האתגר המרכזי הוא לקדם פרויקט שעדלפני תקופה קצרה, לא האמינו שהוא ניתןלביצוע, ולהביא אותו לביצוע”.
מדוע בחרתם להתמחות דווקא בפרויקטים גדולים של פינוי-בינוי?
"פינוי-בינוי הוא תהליך מורכב בעל משמעויות חברתיות וקנייניות רבות, אשר צפוי להפיק רק יתרונות לכל המעורבים בו. פינוי-בינוי מאפשר, בין היתר, הגדלת היצע הדירות למרות המחסור בקרקעות במרכז הארץ; עיבוי של מרכזי ערים; מתיחת פנים לשכונות ישנות שתושביהן מזדקנים, פיתוח יסודי חכם ויעיל של תשתיות, וחשוב מאוד, מבחינת הדיירים, זו הדרך שבה אדם מהיישוב יכול לשפר את איכות חייו ללא עלות, ובאותה הזדמנות להתגונן מפני רעידות-אדמה ומאיומי טילים בזמן מלחמה. זהו מצב של win- win .“

אילו פרויקטים נמצאים כרגע בצנרתהחברה?
"בין הפרויקטים הבולטים של החברה ניתן לציין את מתחם תקומה בכפר-סבא, עם בנייתן של 1,100 יחידות-דיור; פרויקט עין הים בחדרה, עם למעלה מ-1,000 יחידות- דיור; פרויקט של כ-300 יחידות-דיור בלה-גווארדיה בתל-אביב; פרויקט הרצל בבאר-יעקב, עם 2,220 יח”ד; ופרויקט גדול ומורכב בעיר רחובות, עם יותר מ-4,000 יח”ד.
"אני חושב שהערך המוסף שלנו בפרויקטים של פינוי-בינוי נובע מהניסיון, מההתמקדות ומההתמקצעות שלנו בפרויקטים מורכבים וגדולים מסוג זה, אשר הפכו עם השנים לסימן ההיכר ולתו האיכות של החברה”.

פרוייקטים של החברה

מתחם: BBC - Bnei-Brak Business Center