מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

פרידמן, יקותיאל, אינגביר – עורכי דין

גיא יקותיאל
עו"ד, בעלים

תמר אינגביר
עו"ד, בעלים

במשרד פרידמן, יקותיאל, אינגביר מאמינים ש"על ידי התחדשות עירונית ניתן להחזיר שטחים ציבוריים שישמשו את הקהילה, למצוא פתרונות חניה טובים יותר, לאפשר הרחבת המשפחות, ובכלל לרענן ולשדרג את פני העיר ואת רמת החיים בה"

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6915656

"התחדשות עירונית היא דרך מצוינת ליצור עירוניות
וקהילתיות טובה יותר- ולא רק צפיפות"

 

 

"ליזמים חדשים אני מציע לבחון בצורה אמיתית וכנה, בלי לעגל פינות, אם הפרויקט בעל כדאיות
כלכלית. חשוב לבצע בדיקה זו מראש כדי לחסוך אנרגיות והוצאות מיותרות על פרויקטים גבוליים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בפרויקט הראשון שלהם, שבו קרוב לוודאי הם ישלמו גם שכר לימוד. מצד שני, ברגע שהם מאתרים פרויקט כלכלי, שבו יש הסכמה של רוב הדיירים, חשוב להתקדם במלוא המרץ ולהצטייד מבעוד מועד באנשי מקצוע מנוסים שילוו אותם"

"אני לא מסכים עם הגישה שלפיה צריך להקים יישובים חדשים כל הזמן. לדעתי, צריך לחזק את הקיימים וליצור מרקמים עירוניים שכיף ונעים לגור בהם", כך אומר עו"ד גיא יקותיאל, בעלי המשרד פרידמן, יקותיאל, אינגביר-עורכי דין, אשר 80% מהיקף פעילותו מוקדשים לעסקאות תמ"א 38 ופינוי-בינוי. ”העיסוק האינטנסיבי והרחב שלנו בתחום
ההתחדשות העירונית הפך אותנו למשרד בוטיק בתחום. משמעות הדבר היא שאנו מעניקים את השירות המקצועי, המהיר והטוב ביותר הן לפרויקטים גדולים והן לפרויקטים קטנים. לכל לקוח, לרבות כל הדיירים בפרויקטים שבהם אנחנו מטפלים, יש את מספר הטלפון הנייד שלי, ואני אישית מגיע לאספות דיירים ומעורב בכל התהליך. גם בפרויקטים שבהם אנחנו מייצגים את היזמים, חשוב לנו שהדיירים יכירו אותנו וידעו על מה הם חותמים ומול מי הם עתידים להתנהל". עו"ד יקותיאל מוסיף ואומר שבעיניו, בעלי הדירות הם הלקוחות החשובים ביותר. ”אנחנו שם בשביל לעזור להם להתחדש, ועבורם זה עולם ומלואו. הרבה יותר מאשר קבלן או יזם שעבורו זה פרויקט אחד מיני רבים. עם זאת, אנחנו אוהבים גם לעבוד עם יזמים סדרתיים, שאיתם אנחנו יוצרים שפה משותפת והעבודה זורמת בצורה חלקה לגמרי. מפרויקט לפרויקט הדברים נעשים באופן עצמאי מכיוון שמכירים האחד את השני כל כך טוב. ברגע שיזם החל לעבוד איתנו, הוא כבר לא יפסיק". משרד פרידמן, יקותיאל, אינגביר נוסד בשנת 2009 , ועם השנים הפך תחום המקרקעין, ובמיוחד תחום ההתחדשות העירונית, לעיקר העשייה בו. המשרד מייצג יזמים, קבלנים ודיירים בעשרות פרויקטים של התחדשות, עירונית, לרבות תמ"א 38/1 , תמ"א 38/2 פינוי-בינוי, רכישת מגרשים, ייזום ובנייה למגורים, מכרזי מינהל, יזמות בהפשרת קרקעות ועוד. ”בנוסף, אנחנו נמנים עם מאגר עורכי הדין של ’עזרה וביצרון‘ לאחר שעברנו בחינות קפדניות והצגנו ניסיון, ידע ויכולת ברמה המקצועית וגם ברמה הבין-אישית, שלטעמנו היא לא פחות חשובה".

על סמך ניסיונך העשיר, אילו טיפים היית מעניק לגורמים המעורבים בפרויקטים של התחדשות עירונית?
”לדיירים הייתי מציע ליצור קשר עם אנשי מקצוע מטעמם (עו"ד, מפקח, שמאי) ולהיעזר בניסיון שלהם, וזאת לפני הפנייה ליזמים. בעלי המקצוע האלו, שמלווים עשרות פרויקטים, ידעו להנחות אותם ולשים את הדגש על הדברים החשובים באמת". ”ליזמים חדשים אני מציע לבחון בצורה אמיתית וכנה, בלי לעגל פינות, אם הפרויקט בעל כדאיות כלכלית. חשוב לבצע בדיקה זו מראש כדי לחסוך אנרגיות והוצאות מיותרות על פרויקטים גבוליים, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בפרויקט הראשון שלהם, שבו קרוב לוודאי הם ישלמו גם שכר לימוד. מצד שני, ברגע שהם מאתרים פרויקט כלכלי, שבו יש הסכמה של רוב הדיירים, חשוב להתקדם במלוא המרץ ולהצטייד מבעוד מועד באנשי מקצוע מנוסים שילוו אותם". ”ליזמים ותיקים הייתי מציע שלא ללכת שבי אחר השמות הגדולים, כי המותגים לא תמיד נותנים את השירות הכי טוב... לכן, כדאי מעת לעת לבחון אנשי מקצוע נוספים לעבוד איתם. תופתעו לגלות כמה מהנה ויעיל יכול להיות הגיוון". עו"ד יקותיאל, שצבר רקורד מרשים
בפעילות של התחדשות עירונית, חוזה עתיד מזהיר לתחום. ”בניגוד למצב הדברים בתחילת הדרך, היום הרבה מהידע בתחום כבר מצוי ברשות הרבים. הן היזמים והן בעלי הדירות כבר מכירים היטב את החוקים ואת זכויותיהם וחובותיהם. השינוי הוא ביחס האישי. החלטנו באופן מודע לצמצם את מספר הפרויקטים שאנחנו לוקחים לטיפולנו כדי לשמר יחס אישי ומקצועי ללקוחות שלנו. שמעתי הרבה סיפורים על משרדים שנחשבים מובילים, שלא מצליחים לתת מענה ושירות ללקוחות עקב עומס. אנחנו מאוד משתדלים לא להגיע לשם. אנחנו משתדלים שעורכי הדין שלנו יעבדו שעות שפויות ולא תחת לחץ ועומס נוראי, גם במחיר של תשלום משכורות נוספות. אנחנו (השותפים) מעורבים בעצמנו בכל פרויקט ופרויקט ונמצאים בקשר אישי עם כל הלקוחות, ואני חושב שזו גם הסיבה העיקרית להצלחה שלנו בקידום פרויקטים".