מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

מאיר מזרחי ושות’ משרד עורכי דין

יוני כהן
עו״ד

אופיר סעדון
עו״ד

אפרת רוסינסקי
עו״ד

"תחום ההתחדשות העירונית עובר מהפכות ושינויים. הכרת התחום המקצועי בזמן אמת תסייע ליזמים להשיא רווחים ולהימנע ממוקשים רבים. עוה"ד המבקשים ללמוד את היבטי המיסוי נתקלים בקושי רב, שכן טרם הצטברה פסיקה משמעותית ממנה ניתן ללמוד כיצד לפרש את הוראות החוק. רשויות המס פרסמו מספר מצומצם של הוראות בתחום, כך שהרוצה לדעת את עמדת הרשות והפרקטיקה הנוהגת עומד בפני שוקת שבורה"

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6129797

היבט המיסויי בפרויקטים של התחדשות עירונית הפך בשנים האחרונות לדומיננטי ולמרכיב מרכזי בקידום עסקאות בתחום

 

 

עורכי-הדין המבקשים ללמוד את היבטיו המיסויים של התחום,
נתקלים בקושי רב. בין היתר, משום שטרם הצטברה פסיקה
משמעותית של בתי-המשפט, שממנה ניתן ללמוד את הפרשנות
הנכונה של הוראות החוק, ורשויות המס עצמן פרסמו לאורך
השנים הוראת ביצוע אחת בלבד

מאיר מזרחי ושות‘ הוא אחד ממשרדי עורכי-הדין המובילים בישראל בתחום המיסוי - מיסוי מקרקעין, מס-הכנסה ומע“מ. הניסיון, המקצועיות והמוניטין של המשרד, מאפשרים לו להמליץ על מתווה לביצוע עסקאות באופן ”דל מיסים“ וכשהוא תואם את צורכי הצדדים לעסקה. בשל הידע והמקצועיות הרבה שנצברו במשרד בתחום המיסוי, המשרד משמש ככתובת מקצועית גם לעורכי-דין, רואי-חשבון, שמאי מקרקעין וליועצי מס, המבקשים להיעזר בשירותיו מול רשויות המס ובתכנון עסקאות דלות מיסוי. המשרד מלווה את לקוחותיו בכל שלבי העסקה. החל משלב תכנון העסקה (ייעוץ מיסויי וחוות- דעת), וכלה בדיונים מול רשויות המס (דיווח על העסקאות, דיוני שומות, השגות ועוד), וכן מייעץ בניהול ההליכים בערכאות השונות. אחד התחומים שבהם מתמחה המשרד הוא התחדשות עירונית – תמ"א 38 ופינוי בינוי. תחום שההיבט המיסויי בו הוא אחד המרכזיים, ואשר הפך בשנים האחרונות לדומיננטי מאוד ולפלח מרכזי בשוק הנדל"ן. בשל מורכבותו הרבה, הן בהיבט התכנוני והן בהיבט המיסוי, עובר תחום ההתחדשות העירונית מהפכות רבות ושינויים, המקשים מאוד על העוסקים בשוק הנדל“ן. היכרות עם מהפכות חשובות אלה בזמן אמת, עשויה לסייע ליזמים העוסקים בהתחדשות להשיא את רווחיהם, ולהימנע מן המוקשים הרבים הקיימים בתחום. עורכי-הדין המבקשים ללמוד את היבטיו המיסויים של התחום, נתקלים בקושי רב. בין היתר, משום שטרם הצטברה פסיקה משמעותית של בתי-המשפט, שממנה ניתן ללמוד מהי הפרשנות הנכונה של הוראות החוק, ורשויות המס עצמן פרסמו לאורך השנים הנחיות מקצועיות מעטות ולפיכך הרוצה לדעת את עמדת הרשות ואת הפרקטיקה הנוהגת, עומד בפני שוקת שבורה. משרד מאיר מזרחי הרים את הכפפה והוא מהווה כתובת מקצועית לבירור שאלות מיוחדות המתעוררות אצל אנשי-המקצוע העוסקים בתחום. קושי נוסף עימו נאלצים להתמודד העוסקים במלאכת ההתחדשות העירונית, הוא הדרישות המיוחדות של הדיירים. הפטור ממס אותו מעניק המחוקק הוא קשיח מאוד, ולפיכך התמורות הנוספות שדורשים הדיירים חייבות במס מלא. על-מנת לגשר בין היזמים לבין בעלי הדירות, נדרשת יצירתיות רבה והיכרות מעמיקה עם רזי החוק. טיפול נקודתי ומיוחד זה מתאפשר בזכות ההיכרות המעמיקה של סעיפי החוק ועמדת רשויות המס. הניסיון שנצבר בתיקים רבים מתורגם לפתרונות יצירתיים בכל הנושאים, בהם מס שבח, מע“מ, היטל השבחה ומס רכישה של היזם.
 

מאפיין נוסף של המשרד הוא הגיוון האנושי הרב הקיים בו. השותפים במשרד מאיר מזרחי מתמחים בכל היבטי המיסוי הקיימים בישראל. ליבת המשרד היא מיסוי מקרקעין, שנשענת על ניסיונו הרב של השותף-המייסד עו"ד מאיר מזרחי אשר שימש בעבר כיועץ משפטי ברשות המיסים וכמנהל התחום המקצועי שנים רבות. לצד ליבה זו, עוסקים השותפים בתחומים מגוונים: מס-הכנסה, מס-ערך-מוסף והיטל השבחה (בתחום המשפטי). ההתמחות והידע בתחומים אלה מעניקים ללקוח פתרון כולל הבוחן את כלל היבטיה של העסקה. לבחינה זו יש חשיבות רבה הואיל ודיני המס אינם עשויים מקשה אחת, ולעיתים החיסכון במס אחד מביא להגדלת המס האחר. לפיכך ראייה מערכתית של כלל המיסים החלים על העסקה, תעניק ללקוח את הפתרון המיטבי.
 

עם הפנים לקהילה
עורכי הדין במשרד מרצים בהשתלמויות רבות בכל המסגרות האפשריות – אקדמיות ומקצועיות. המשרד עומד בקשר עם אוניברסיטאות ועם מכוני השתלמות רבים. כמו כן, המשרד מקיים השתלמויות רחבות היקף באמצעות לשכות מקצועיות, דוגמת לשכת עורכי-הדין, לשכת רואי-החשבון, לשכת השמאים ולשכת יועצי המס. כל השותפים במשרד עוסקים דרך קבע בהרצאת החומר המקצועי בלשכות השונות במרכז ובפריפריה, ומסייעים בכך לכל העוסקים בתחום. פן בולט נוסף - המשרד מקפיד על שירות ללקוח וידוע ביחסי האנוש המיוחדים שלו, בדאגה האישית ובטיפול המסור בלקוחות. צוות העובדים הוותיק והמיומן מייעץ ומלווה את הלקוחות שנים ארוכות. שמו הטוב של המשרד ככזה המאופיין ביצירתיות ובחדשנות, יחד עם השמרנות הנדרשת בתחום המיסים, הולך לפניו. כל אלה יחדיו חוברים למען הלקוח, ומעניקים לו את הטיפול המיסויי הטוב ביותר.