מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

מיזם נדל"ן והשקעות בע"מ

"הניסיון בתחום הביא לשכלול התהליך אצל היזמים והדיירים. אך לצערי יש עדיין עיריות שהתמורות בשוק אינן ניכרות אצלן, שלא מבינות את היתרונות הרבים של ההתחדשות, וממשיכות להתנהל כמו בעבר, וכך נגרמים עיכובים ומפח-נפש ליזמים ולדיירים. הבעיות העיקריות קשורות לסרבול התהליכים ברשויות. למשל, אף שמערכת 'רישוי זמין‘ הוכנסה לפעילות ב-1.1.2017, יש עדיין עיריות שדורשות להגיש את הפרויקטים בדרך הישנה המודפסת, ופוגעות ביעילות"

אשר מתן
מנכ״ל

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 0
  • בביצוע 6
  • בתהליך 10
  • סה"כ פרוייקטים 16

מדורג בערים
כפר סבא ופתח תקווה

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
073-7440700

תחום דינמי, שהולך ומשתנה לאורך השנים

תחום ההתחדשות העירונית הוא תחום דינמי, שהולך ומשתנה לאורך השנים. חברת מיזם נדל"ן והשקעות, מהחלוצות בנושא, למדה והפנימה את השינויים ויצרה מומחיות בתחום. לחברה צוות עובדים מקצועי ומנוסה הבקיא בכל שלבי התהליך לרבות שלושת חלקיו
העיקריים: החלק הראשון, שמתחיל משלב המפגש הראשוני עם בעלי הזכויות בבניין,
דרך ההתדיינויות והחתימה על החוזה, שלב תכנון הפרויקט והפעילות מול העירייה
והגופים המוסמכים עד לקבלת היתר הבנייה. לאחר קבלת היתר הבנייה מתחיל חלקו השני של התהליך, שבו מתבצעת הבנייה בפועל; והחלק השלישי, הוא מסירת הדירות לדיירים החדשים. על כל שלב בתהליך מופקד צוות של בעלי-מקצוע הרלבנטיים לשלב, בהם משפטן, אדריכל, מהנדס, מפקח, וכן צוות לטיפול ברוכשים ובשינויי דיירים, וצוות המטפל בבעלי הזכויות ובדיירים הקיימים במתחם שבו מתבצע הפרויקט. לחברת מיזם נדל"ן מאגר של חברות בנייה קבלניות וספקים מתחום הבנייה, שמתמחים בסוגים השונים של ההתחדשות העירונית שבהם עוסקת החברה: תמ"א-38/1 חיזוק והוספה, תמ"א-38/2 הריסה ובנייה מחדש, ופינוי-ובינוי שכונתי.

לדברי אשר מתן, מבעלי חברת מיזם נדל"ן: ”הסלוגן של החברה שבו אנו מאמינים ושאותו אנחנו מיישמים בפועל, הוא ביחד בונים יציבות. תהליך ההתחדשות העירונית הוא קודם כול תהליך חברתי, וככזה אנו חייבים להיות קשובים לבעלי הזכויות ולדיירים בבניין, גם מבחינת התמורות וגם מבחינת הבעיות שעלולות לקרות וצצות במהלך הבנייה בפועל. בסך-הכול ישנם אינטרסים רבים משותפים, ומכאן הביטוי ביחד". מתן מציין, כי ”בעלי הזכויות יכולים להיות שקטים כי החברה מגדירה לקבלן המבצע את המפרט שעליו לעמוד בו, ויחד עם המפקח הממונה על-ידי הדיירים והמפקח מטעמה, היא מבצעת מעקב ווידוא שהקבלן המבצע יעמוד בכל תנאי ההסכם עימו כולל המפרט. אם מתעוררת בעיה, לחברה אין חשש ויכולה תמיד ליזום מהלך להחלפת הקבלן-המבצע על-מנת לשמור על האינטרס המשותף לחברה ולבעלי הזכויות". מתן מדגיש, כי ”אלו הם יתרונות ממשיים לעומת תהליך התחדשות עירונית שמתנהל ישירות מול חברה קבלנית, שגם תבצע את הבנייה בפועל".

 חברת מיזם עוסקת בכל סוגי ההתחדשות העירונית מסוגי התמ"א ופינוי-בינוי. פעילותה מתמקדת כרגע באזור המרכז, ולאחרונה מקדמת החברה פרויקטים גדולים של פינוי-בינוי בירושלים ובבית-שמש. מיזם נדל"ן מעורבת כיום בפרויקטים בהיקף של יותר מ-3100 יח"ד בשלבים שונים. מתוכן, נמצאות בביצוע בפועל 107 יח"ד, בתכנון ובהגשות כ-1750 יח"ד. הפרויקטים שבביצוע בפועל נמצאים ברעננה, פ"ת, כפר-סבא, וברמת-גן.                                                                          מה הם הקריטריונים של החברה בבחירת הפרויקטים שהיא מעורבת בהם?
אשר מתן: ”הפרויקטים נבחרים קודם כול עפ"י רצינות הדיירים להתקדם בתהליך, ולפי שיקולים כלכליים. עוד גורמים נוספים שמובאים בחשבון הם רמת הביקוש לדירות ועוד". מתן מדגיש, כי ”לצערי, ישנן עדיין עיריות שלא מבינות/רוצות את היתרונות הרבים של ההתחדשות העירונית". לדעתו, הניסיון הנרכש בשוק ההתחדשות העירונית הביא לשכלול התהליך גם אצל היזמים וגם אצל הדיירים, והוא מפרט: ”המודעות והבקיאות של בעלי הזכויות בבניינים, גבוהות מאוד, ולכן יש יותר נחישות להתקדם בתהליך. יחד עם זאת, נראה כי ישנן עדיין עיריות שלצערי לא כל-כך מבינות/רוצות, או לא רוצות להבין, את היתרונות הרבים של ההתחדשות העירונית, הן ממשיכות להתנהל כמו לפני שנים, ובשל כך נגרמים עיכובים ומפח-נפש גם ליזמים וגם לדיירים".
איזה עוד כשלים קיימים בתחום ההתחדשות?
אשר מתן: ”הבעיות העיקריות קשורות לסרבול התהליכים ברשויות המקומיות. כך למשל, על אף שמערכת ’רישוי זמין' הוכנסה רשמית לפעילות מלאה ב-1.1.2017 , יש עדיין עיריות שדורשות להגיש את הפרויקטים גם בדרך הישנה המודפסת, ובכך הן פוגעות ביעילות ובעצם במטרה שלשמה נוצרה מערכת ’רישוי זמין'. בנוסף, ישנן גם בעיות הנובעות ממיסוי מוגזם שפוגעות לעיתים בצורה אנושה בכלכליות הפרויקט". האם החברה שלכם נערכת לירידת המחירים בשוק, כפי ששר האוצר הצהיר, ולאור ההתמתנות בשוק על-פי נתוני הלמ"ס?
אשר מתן: ”בוודאי שנושא ירידת מחירים שאותו מקדם משרד האוצר מובא בחשבון בחישובים הכלכליים של החברה. לכן, אנחנו מעלים את מקדמי הסיכון ונזהרים מפרויקטים שבהם הרווחיות איננה מאפשרת
ספיגה של ירידות מחירים או הפתעות אחרות, שכבר פגשנו בעבר".

פרוייקטים של החברה

הבנים כפר סבא

ציונות ירושלים

מתחם המעפילים הגפן והזית בית ים