מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

משהב

"חידוש מתחם מגורים ושכונה שונה מהקמת פרויקט חדש. זה אתגר עצום לתכנן פרויקט בשכונה ותיקה, עם דיירים שמפנים את בתיהם. כדי למשוך אוכלוסייה חזקה לאזורים ותיקים נדרש מיתוג ויצירת חוויית מגורים נחשקת. יש מאות חברות קטנות המציעות התחדשות אך לרוב המיזם לא יוצא לדרך. חשוב שהדיירים המעוניינים יבחרו חברה גדולה ויציבה עם ניסיון וחוסן כלכלי. התהליך ארוך אך בסופו הם יקבלו חוויית מגורים טובה בהרבה מקודם ואיכות חיים"

עזרא ערוסי
מנכ״ל

אבי סולימן
יו״ר

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 1090
  • סה"כ דירות לפני 284
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 3

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-5164631

500 משפחות כבר נהנות מדירה חדשה
במסגרת פרויקטי התחדשות עירונית

חברת משהב הוקמה לפני 80 שנה על-ידי הסתדרות הפועל-המזרחי בישראל. מאז
ועד היום בנתה החברה יותר מ-110 אלף יח"ד בכל רחבי הארץ. בשנים האחרונות החברה
היא שחקן מרכזי בתחום ההתחדשות העירונית. היא נכנסה לתחום מתוך רצון לשפר את איכות חייהם של אלפי משפחות במרכזי הערים, ולהוסיף להיצע הדיור דירות חדשות במיקומים הנחשקים ביותר. עד היום החברה מסרה ליותר מ-500 משפחות את המפתח לדירתם החדשה במסגרת פרויקטי התחדשות עירונית.

לדברי מנכ"ל משהב, רו"ח עזרא ערוסי, ”אנו רואים בפרויקטי התחדשות עירונית את עתיד הבנייה בישראל, מכיוון שעתודות הקרקע בארץ ובייחוד באזורי הביקוש מוגבלות. הניסיון של החברה הן כקבלן-מבצע והן כיזמת, סייעו לנו להפוך למומחים בתחום. כיום פרויקטי התחדשות עירונית מהווים כמחצית מהיקף הפעילות של החברה, ובעתיד הלא רחוק אנו מתוכננים לצאת לשיווק עם עוד ארבעה מתחמי התחדשות עירונית. ”צריך לזכור, כי חידוש מתחם מגורים או שכונה קיימת שונה לחלוטין מבניית פרויקט חדש. מדובר באתגר עצום - מרמת התכנון של פרויקט חדש בתוך שכונה ותיקה, ועד התחשבות בדיירים שמפנים את בתיהם. נוסף על כך, כדי למשוך אוכלוסייה חזקה לאזורים הוותיקים יש צורך במיתוג וביצירת חוויית מגורים נחשקת". בשנים אחרונות קמו מאות חברות קטנות המציעות לוועדי בתים פרויקטי התחדשות עירונית, כשברוב המקרים הפרויקטים אינם יוצאים לדרך. לדברי המנכ"ל ערוסי, ”דיירים המעוניינים להיכנס לתהליך של פרויקט התחדשות עירונית טוב יהיה אם יבחרו חברה גדולה ויציבה, עם ניסיון וחוסן כלכלי. מדובר בתהליך ארוך, אך בסופו הם יקבלו חוויית מגורים טובה לאין שיעור מקודמתה לצד איכות חיים".

בין הפרויקטים הבולטים של החברה בתחום ההתחדשות העירונית:                            צמרות אונו, קריית אונו - במתחם ישעיהו, בליבה הוותיק של קריית-אונו, מקימה משהב
פרויקט פינוי-בינוי הכולל כ-230 דירות. שלב א' של הפרויקט, הכולל 136 דירות ב-3 בניינים אוכלס לאחרונה, ובחודשים הקרובים החברה תחל בשלב ב' הכולל הריסה של 24 יח"ד ובניית 92 דירות חדשות ב-3 בניינים.
Central Heights גבעתיים - מתחם מגורים יוקרתי, במסגרת פרויקט פינוי-בינוי, אשר יכלול ארבעה מגדלי מגורים המוקמים בשותפות, ובהם 528 יחידות-דיור. הפרויקט מוקם על אחת מעתודות הקרקע האחרונות בסיטי החדש של גבעתיים, בסמוך למתחם הבורסה ברמת-גן ולמרכז עזריאלי בתל-אביב. שני מגדלים כבר אוכלסו, ובקרוב החברה תצא לשיווק עם השלב השני הכולל 230 יח"ד.

נווה יהושע, רמת-גן - פרויקט פינוי-בינוי, שיכלול 330 יחידות-דיור חדשות, במקום 96 הקיימות היום.
קריית משה, ירושלים - פרויקט פינוי-בינוי של שני מבני מגורים עם 32 יחידות-דיור, ובנייתו של מגדל שיכלול 130 יחידות-דיור חדשות.
Neo, רמת גן –הפרוייקט כולל הריסה של 3 בניינים, בהם היו 35 יח"ד, ובמקומן בנייה של 3 בניינים חדשים עם 113 יח"ד. שלב א', אשר כולל
שני בניינים עם 77 יח"ד, הושלם ויתאכלס בתקופה הקרובה. שלב ב' של הפרויקט, אשר יכלול 36 יח"ד חדשות, נמצא בהליכי רישוי מתקדמים.
בנוסף, החברה מקדמת כיום עשרות פרויקטי התחדשות עירונית הכוללים מאות יחידות-דיור הנמצאות בשלבים שונים של תכנון, כמו לדוגמה פרויקט בגדרה הכולל הריסה של 45 יח"ד לטובת בניית 242 דירות חדשות.

לדברי מנכ"ל משהב, היה ניתן לבנות הרבה יותר פרויקטים של פינוי-בינוי אם הרשויות היו משתפות פעולה. ”להערכתי, רק 10% מהרשויות המקומיות, שיש בהן אזורים מבוקשים לפינוי- בינוי, משתפות פעולה התחום. יש כיום כ-15,000 בנייני מגורים בגוש דן ראויים לחידוש. זה פוטנציאל בלתי רגיל גם לפתרון למצוקת הדיור, אבל שמים מקלות ברגליים. העיריות צודקות מצדן, כשהן רוצות השתתפות של המדינה בהשקעה בתשתיות.

”כך לדוגמה, למשהב פרויקט תמ"א-38 של מספר בניינים בשדרות קוגל בחולון. נפגשנו עם בכירי העירייה, והצענו לבנות מגדל של 25 קומות על כל שני בניינים - דבר שישנה את פני העיר. העירייה סירבה בטענה, שאין לה משאבים לפיתוח האזור ולספק את התשתיות הנדרשות. ”מצד שני, הרשויות מוכנות לתת יותר לבנייה למסחר ולתעשייה, במקום למגורים. זאת, כדי להגדיל את ההכנסות שלהן מארנונה - מנכסי מסחר, משרדים ותעשייה - שהן גבוהות בהרבה מאלו ממגורים. גם בכך הן צודקות. כרו"ח של רשויות מקומיות רבות, אני יכול לומר, שעירייה שהכנסותיה ממיסים ממגורים לא עוברות את ה-50%, היא מאוזנת ואיתנה יותר". אך למרות התסכולים, ערוסי מאמין כי ”יש עניין אמיתי של המדינה והרשויות המקומיות בהתחדשות העירונית, שהחסמים ילכו ויצטמצמו, ואני מצידי מתכוון להמשיך להוביל את משהב להיות אחת הגדולות בתחום הבנייה הזה וההתחדשות".

פרוייקטים של החברה

צמרות אונו, קריית אונו