מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

קבוצת בוני בניין

"העובדה שבנינו פרויקטים רבים נותנת לנו הבנה עמוקה של התחום וגמישות רבה. אנו אמנם חברה גדולה אך ההתנהלות היא של חברה משפחתית, ששמה דגש על יחס אישי לכולם. חשוב להבין את הדייר. אנו יושבים למשא-ומתן עם בעלי קרקע שרובם אינם אנשי-עסקים, ודנים על הרכוש הכי חשוב להם. זה לא מו"מ מסחרי אלא רגשי, שמצריך תשומת-לב, שקיפות, והבנה הצרכים של כל אחד"

חיים מידן
מנכל

מוטי שריקי
סמנכ"ל הנדסה

אלון מידן
סמנכ"ל פיתוח עסקי

נועם מידן
מנהל פיתוח עסקי

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 2
  • בביצוע 0
  • בתהליך 1
  • סה"כ פרוייקטים 3

מדורג בערים
רעננה

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
09-742-8111

"אנחנו לא רק יזמים וקבלנים אלא גם סוג של פסיכולוגים שעובדים עם אנשים ועבורם"

אלון מידן, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של הקבוצה, מסביר מדוע נכנסה הקבוצה
לתחום ההתחדשות העירונית, מספר על הפרויקטים השונים של החברה ומסביר אילו
תכונות צריך כדי להצליח בתחום. ב-45 השנים שחלפו מאז שחיים מידן הקים את קבוצת בוני בניין, בנתה הקבוצה מאות מבנים המשתרעים על שטח כולל של מעל חצי מיליון מ"ר. החברה פועלת בכל תחומי הבנייה בישראל – בנייה פרטית וציבורית, כולל בנייני מגורים, משרדים, בתי-ספר, בתי-חולים, היכלי תרבות, מתנ"סים ואולמות ספורט. לחברה תקן   ISO 9001, יש לה סיווג ג' 5 (בלתי מוגבל), והיא מדורגת בדירוג גבוה של BDI ודן אנד ברדסטריט בכל הקשור לאיתנות פיננסית. לפני כ-11 שנים נכנסה החברה לתחום ההתחדשות העירונית, ובאחרונה גם לתחום של מחיר למשתכן, ויחד עם התחומים להקמת מבני ציבור ותעשייה ומסחר, פעילות החברה נותנת מענה לכל הצרכים המגוונים של לקוחותיה.

מדוע נכנסתם לפעילות בתחום ההתחדשות העירונית?                                             אלון מידן, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של הקבוצה: ”זה תחום שאנו מאמינים בפוטנציאל הגדול הטמון בו. אנו מדינה קטנה עם היצע קרקעות מאוד מוגבל. לעומת זאת, בתחום ההתחדשות העירונית יש מאות-אלפי בניינים שזקוקים לחיזוק. הבנו כבר בתחילת הדרך שבתחום הזה טמון העתיד של ענף הבנייה".

מה היה הפרויקט הראשון שביצעתם בתחום?                                                       ”הפרויקט הראשון היה ברחוב מכבי 5 ברעננה.זה היה פרויקט של חיזוק המבנה ותוספת של קומה וחצי, והוא נעשה עוד מכוח התיקון הראשון לתמ"א-38 . הפרויקט הבא שיזמנו ובנינו היה ברחוב בר-אילן 42 , ברעננה, ובקרוב נתחיל בעבודה בשני בניינים נוספים, גם הם ברעננה: רחוב מכבי 22 ורחוב בורוכוב 35".

מה אתם צופים להמשך הדרך?                                                                                      ”יש לנו עוד פרויקטים רבים הנמצאים בשלבים שונים של תכנון ומו"מים מתקדמים ברעננה, רמת-גן, רמת השרון, תל-אביב ובחיפה. בנוסף, לאחרונה חתמנו מספר חוזים חדשים בעיר חיפה, ועוד מספר פרויקטים בעיר נמצאים במו"מ".

מה מייחד את הפעילות שלכם בתחום?                                            ”אנחנו לא רק חברה יזמית, אלא גם קבלנית מבצעת, עם ידע וניסיון נרחב בהליכי הבנייה. יזם בדרך-כלל עם כסף, הוא מגיע להסכם עם הדיירים ומחפש קבלן שלדיירים אין מושג מי הוא יהיה". אנחנו גם יוזמים את הפרויקטים וגם מבצעים אותם. מאחר שאנו מכירים את התחום מכל ההיבטים שלו, ומקבלים אחריות על כל השלבים בתהליך, אנו יודעים לתת הצעה שלא כל יזם יכול לתת. ”העובדה שאנו לא חברה קבלנית מסורתית, שאנו חתומים על פרויקטים רבים שיזמנו וליווינו, נותנת לנו הבנה עמוקה של התחום וגמישות רבה, הנדרשות כדי לתת מענה לכל מה שעשוי לצוץ במהלך הדרך. ”בנוסף, אנו חברה גדולה עם משאבים, ועם זאת ההתנהלות היא של חברה משפחתית הנותנת דגש על יחס אישי לכולם. אני אישית מעורב בכל פרויקט, מוביל אותו מול הדיירים, נפגש איתם, מכיר אותם, ונותן מענה לכל הבקשות והצרכים שלהם. אנו אמנם חברה ותיקה עם ניסיון רב, אבל לא חברת ענק שבה קשה להגיע ולהיפגש עם המנהלים והבעלים".

מה האתגר הגדול בהתחדשות עירונית?                                    ”להבין את הדייר. בפעילות של החברה לאורך 45 שנות הפעילות שלה, אנו רגילים לשבת למשא-ומתן עם בעלי קרקע, שהם ברוב המוחלט של המקרים אנשים שמבינים היטב את התחום וחיים אותו. בתחום ההתחדשות 14 ואפילו עם , העירונית אתה יושב עם 10 40 בעלי דירות, שרובם אינם אנשי-עסקים, למשא-ומתן הקשור לרכוש הכי חשוב להם.
צריך להבין, שלא עושים איתם משא-ומתן מסחרי אלא רגשי, המצריך תשומת-לב לכל פרט, שקיפות, עדינות והבנה של הרגישויות והצרכים של כל אחד. ”אנחנו משמשים לא רק כיזמים, כאדריכלים וכקבלנים, אלא גם סוג של פסיכולוגים. אנו יודעים שאנחנו עובדים עם אנשים ועבור אנשים. זו התפיסה המנחה אותנו, והיא באה לידי ביטוי בכל פרויקט ופרויקט".

פרוייקטים של החברה

בורכוב 35 רעננה

מכבי 5 רעננה