מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

קבוצת גלבוע בע״מ

"דור ההמשך מצעיד את החברה להצלחות בנדל״ן והיא אחד מעמודי התווך בבנייה באזור הצפון. בשנות פעילותה בנתה גלבוע עשרות-אלפי יח"ד ברחבי הארץ, רובם בחיפה ובצפון. החברה שומרת על סטנדרט בנייה גבוה המשלב ביצוע חסר פשרות של פרויקטים הנדסיים מורכבים שבהם היא מעורבת. כניסתה ליזמות של תמ״א- 38 החלה ב 2012- עם העלייה החדה במחירי הקרקע ובשל בקשות דיירים ותיקים שלה בדירות שבנה האב יעקב, לשדרוג בתיהם, דבר שזירז את ההחלטה לפעול"

ניר גלבוע
בעלים

ערן גלבוע
בעלים

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 3
  • בביצוע 15
  • בתהליך 4
  • סה"כ פרוייקטים 22

מדורג בערים
ארצי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
04-8426666

מובילים בבנייה וביזמות באזור הצפון: יצרה פתרונות וטכניקות חדשות לייעול תהליך הבנייה

חברת גלבוע היא חברה פרטית הנמצאת בבעלות מלאה של משפחת גלבוע, ומאגדת
בתוכה מספר חברות-בנות. גלבוע הוקמה בשנת 1960 על-ידי יעקב גלבוע, מתוך אמונה
שבניית הארץ היא נדבך מרכזי בקיומו של עם ישראל בארץ-ישראל. מראשית דרכה, אימצה החברה עקרונות של איכות, אמינות ועמידה בלוחות-זמנים. קשר משפחתי מיוחד ובלתי אמצעי מאפיין את החברה עם לקוחותיה, ומהווה נדבך מרכזי בדרך עבודתה המספק חוויית קנייה ייחודית לרוכשים. כיום מנהלים את החברה בני דור ההמשך, ניר וערן
גלבוע, בוגרי הטכניון, המרחיבים את פעילותה ומצעידים את החברה להצלחה בשוק הנדל״ן. החברה היא אחד מעמודי התווך בתחום הבנייה באזור הצפון. במהלך שנות פעילותה, בנתה גלבוע עשרות-אלפי יחידות-דיור ברחבי הארץ, בעיקר באזור חיפה והצפון.
לדברי מנהליה, החברה שומרת על סטנדרט בנייה גבוה המשלב ביצוע חסר פשרות של פרויקטים הנדסיים מורכבים שבהם היא מעורבת.                                                            מתי ולמה החלטתם להיכנס לתחום ההתחדשות העירונית?
ניר גלבוע: התחדשות עירונית הינה הזדמנות לשנות את חזות העיר הקיימת ולהופכה למודרנית יותר. זוהי גם הזדמנות פז לדיירים הוותיקים לשדרג את בתיהם ולגור במבנים בטיחותיים משמעותית.
ערן גלבוע: "הכניסה של החברה ליזמות בתחום, ההתחדשות העירונית, תמ״א-38, החלה בשנת 2012 עם העלייה הדרמטית במחירי הקרקע עקב התחרות הרבה. כמו כן, התגברות הפניות של הדיירים הוותיקים של החברה בפרויקטים שנבנו ע״י אבי יעקב גלבוע, לשדרוג בתיהם, הביאו אותנו לבדיקה מעמיקה של התחום ולזירוז החלטתנו לפעול".
מהו היקף הפרויקטים/יחידות-דיור שיש לכם בשלבים שונים בהתחדשות עירונית?
ערן גלבוע: "החברה בונה 20 פרויקטים בתהליכי ביצוע שונים, וכן 7 פרויקטים הנמצאים בתהליכי הוצאת היתרי בנייה. גלבוע מסרה כבר לאכלוס 8 פרויקטים שבנייתם הסתיימה, הכוללים תמ"א-38 ובנייה חדשה".                                                                                    ניר גלבוע: "קיבלנו אישור ממשרד הבינוי והשיכון לפרויקט הדגל של החברה, הקמת מגדל
כ- 32 קומות, עם כ 188- יחידות-דיור. כך שהיקף הפרויקטים בתחום התחדשות עירונית הולך וגדל. פרויקט נוסף, בן שני מגדלים ובהם כ-200 יחידות-דיור, קיבל את ברכת הדרך של מועצת העיר מוצקין, ונמצא בהכנות לקבלת אישור משרד הבינוי והשיכון. בנוסף, אנו מטפלים בתכנון של 600 יחידות-דיור חדשות במסגרת פרויקט פינוי-בינוי".
לדברי ערן גלבוע, פעילות החברה בתחום התחדשות העירונית תופסת נפח משמעותי של כ- 50% מסך הפעילות הכללית. והאח ניר מוסיף: "חברת גלבוע בונה במקביל עשרות פרויקטים חדשים, תוך כדי תכנון חדש והוצאת היתרי בנייה לפרויקטים נוספים במסגרת פינוי-בינוי, שיהוו חלק נכבד מפעילות החברה".

האם אתם בונים בעצמכם את הפרויקטים שאתם יוזמים בתחום? מהם היתרונות של יזם שהוא גם קבלן?
ניר: "אני בונה את הפרויקטים באמצעות עובדי החברה תוך כדי שליטה מוחלטת על הביצוע ובפיקוח אישי שלי, בנוסף לאנשי מקצוע רלוונטיים
אותם אנו מעסיקים".
ערן: "בחברתנו קיים מנגנון פיקוח ניהול ובקרה בכל פרויקט ופרויקט, כיום אנו בונים בניה עצמית, תוך שליטה מלאה בכל התהליכים ובפיקוח אישי וצמוד בנוסף לאנשי המקצוע המתבקשים. אנו מאמינים בקשר בלתי אמצעי עם הדיירים הקיימים והחדשים".                                    אתם מציינים שימוש בטכניקות ייחודיות וחדשניות. אתם יכולים לפרט במה מדובר?
ניר: "למרות שתהליך הבנייה אינו היי טק. אנו שואפים להתחדש בטכניקות, מוצרים וכלי עבודה חדשים היוצאים לשוק הבנייה. אנו נחשפים לתערוכות ומזמינים מוצרים חדשים שיכולים ליעל את העבודה ולתת מענה ירוק ומהיר בבניית המבנים והדירות".
ערן: "בהיותי מהנדס בנייה – עם השנים פיתחתי שיטות לחיזוק מבנים וייעלתי את תהליכי הבנייה בחברה תוך כדי עבודה. נקודת החולשה של תמ״א הינו מגורי הדיירים במהלך הבנייה. לפיכך אנו עושים את המרב על מנת לא לפגוע במהלך החיים התקין של הדיירים ובנוסף חותרים בכל יום למציאת פתרונות וטכניקות חדשניות לייעול תהליך הבנייה".
מהם הכשלים/מכשולים שעדיין קיימים בתחום ההתחדשות העירונית? אפשר לפתור אותם?
ניר: "הבעיה העיקרית זו הבירוקרטיה ותקופת הזמן הממושכת עד לקבלת כל האישורים לתחילת הבנייה. משך הזמן להוצאת היתר בניה בפרויקטים של "פינוי בינוי" הוא ארוך מדי ועומד לרעת ההתקדמות. ניתן לפתור כשלים אלו בקיצור ההמתנה מאישור לאישור, וממשרד למשרד".
ערן: "יש שוני בתהליכי ההוצאה והרישוי בין הערים השונות, חוסר ההכרות של היזם המבצע עם הרשויות הרלוונטיות ייצור בוודאות עיכוב בתהליכי הבנייה. כמו כן ישנה חשיבות מכרעת במתן אישורים לכמות החניות בפרויקט וזאת עפ"י כמות הדירות בפרויקט".

פרוייקטים של החברה

רחוב חזני 5, קרית מוצקין

דרך עכו 68, קרית ביאליק