מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

קבוצת טל-בר

"יש הרבה חברות שעוסקות בתמ"א-38 אך מתנהלות כחברות גדולות שמתקשות לפתור בעיות אישיות. כחברת בוטיק יש לנו ניסיון רב, חוסן כלכלי ויחס ייחודי לכל בניין ודייר. מי שמדבר בזכותנו הם הדיירים, לכן חשוב לנו שיקבלו את הטוב ביותר. כגון, שיתכננו בעצמם ולטעמם את הדירה בעזרת מעצב-פנים מטעמנו; וכן ניתן להם, למשל, מטבח ללא הגבלת מטרים, כי זה השיווק שלנו. אנו לא משקיעים בפרסום, כך שחשוב שהדיירים יהיו מרוצים ויביאו לנו פרויקטים ורוכשים, כפי שאכן קורה"

דודי פיטוסי
בעלים

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 13
  • בביצוע 5
  • בתהליך 14
  • סה"כ פרוייקטים 32

מדורג בערים
ארצי, רמת גן, גבעתיים

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-5772006

"הדיירים בפרויקטים שסיימנו הם השגרירים הכי טובים שלנו"

החברה הקבלנית ”טל בר" הוקמה בשנת 2002 . שש שנים לאחר מכן, כשתוכנית
התמ"א הייתה עוד בחיתוליה, נכנסה החברה לתחום כקבלנית וכיזמת. כיום עוסקת
החברה רק בתחום ההתחדשות העירונית, כשהיא מתמקדת בערים רמת-גן וגבעתיים. טל בר היא חברת בוטיק על כל משמעות המושג, כולל משרדים בבית פרטי עם חצר ירוקה. החברה צברה כבר 42 פרויקטים, מספר גדול יחסית לחברת בוטיק. 14 מהפרויקטים כבר הסתיימו, והדירות נמסרו לדיירים. 8 בניינים בתמ"א-1 נמצאים בבנייה, ועוד 20 פרויקטים נמצאים בהליכי רישוי שונים, מחציתם בתמ"א-38/2 (הריסה ובנייה). מנכ"ל החברה הוא ליאור כהן, וסמנכ"ל השיווק הוא נועם שרון. לדברי נועם שרון, ”לחברה מערכות תכנון מקצועיות וצוות של יועצים מומחים - מהנדסי בניין וקונסטרוקציה, ואדריכלים המתפקדים בתיאום קפדני עם צוות ביצועי מקצועי ומנוסה, כאשר היעד הוא לבצע כל פרויקט ברמה מקצועית גבוהה וברמת גימור בלתי מתפשרת". כקבלן-מבצע, ”טל בר" בונה רק את הפרויקטים שהיא יוזמת, ואינה עוסקת בעבודות קבלניות עבור יזמים אחרים. היא, פועלת בתחום תוכניות של תמ"- 38/1 ו-2 ולא בפינוי-בינוי. לדברי שרון, ”הסיבה לכך היא שיש לנו הרבה עבודה בתמ"א בגבעתיים וברמת-גן, ואנחנו מעדיפים להתמקד בדברים הבהירים ולא ללכת לפרויקטים ארוכי טווח של פינוי-בינוי".
יזמים טוענים שעיריות רמת-גן וגבעתיים הפכו ל"קשות" יותר בתחום ההתחדשות
העירונית.

שרון: ”אנחנו התחלנו לעבוד בערים אלה לפני שנים רבות, כך שאנחנו מכירים היטב את הנפשות הפועלות בגבעתיים וברמת-גן, והן מכירות אותנו. שיתוף-הפעולה שלנו עם העיריות הוא מצוין. זה הבית שלנו. יש לנו יותר מ 20- פרויקטים בהליכי רישוי בשתי הערים האלו. מדובר בשיתוף-פעולה פורה מאוד, שבזכותו אנחנו מצליחים לקבל הרבה היתרים. רק בחודשים האחרונים הוצאנו 4 היתרים בגבעתיים וברמת-גן. ”זה לא שאין בכלל בעיות ברשויות. בגבעתיים, העירייה מצמצמת כל הזמן את הזכויות בתמ"א-2, כי התוכנית מצריכה עוד תשתיות שכרוכות בעבודות ובעלויות מצד העירייה. לכן, נוצר מצב בעיר שחלק גדול מהפרויקטים שיועדו להריסה ולבנייה חוזרים לתמ"א-1 מחוסר ברירה. יש
לציין, שכדי לעודד בנייה בתוכנית תמ"א-1, עירית גבעתיים נותנת היום יותר הקלות וזכויות לעומת העבר".

הפרויקטים מגיעים אלינו, ולא להיפך
העובדה שלחברה יש כבר מספר גדול יחסית של פרויקטים שהסתיימו, מקילה עליה את השיווק ואת הגיוס של פרויקטים חדשים. שרון: ”היום הפרויקטים מגיעים אלינו, ולא להיפך. דיירים מכירים אותנו, כי שמעו עלינו, והם באים אלינו ומבקשים שנבדוק להם אפשרות של תמ"א בבניין. במהלך המו"מ איתם, אנחנו לוקחים את הדיירים לבניינים שמסרנו ומכניסים אותם לדירות שעברו תמ"א". שרון מדגיש, כי ”זה יתרון גדול לעומת יזמים אחרים, שלא יכולים לעשות את זה. וגם כשמדובר ביזמים שכן סיימו פרויקטים, הרי שלהישאר ביחסים טובים עם הדיירים אחרי שהפרויקט נגמר, זה די נדיר, וזו אחת מנקודות החוזקה שלנו.

דיירים שעברו איתנו את התהליך, הם השגרירים שלנו ומוכנים להכניס לקוחות זרים לביתם, לספר, לארח ולהמליץ עלינו. זה השיווק הכי טוב שלנו".                                                                                                האם אתם שוקלים לצאת מרמת-גן ומגבעתיים גם לערים אחרות?
שרון: ”כרגע לא. אנחנו אמנם מקבלים פניות מבעלי דירות בערים אחרות, אבל יש לנו הרבה עבודה פה. היתרון שלנו הוא ההיכרות הטובה
שלנו עם העיריות - אז מבחינתנו להתחיל בהרפתקאות בערים ובעיריות אחרות, אין בזה שום יתרון. בגבעתיים וברמת-גן תהיה עבודה להרבה שנים בתמ"א, והפרויקטים גם כלכליים. גבעתיים היא היום העיר הכי יקרה אחרי תל-אביב, במחירי דירות. וגם לא רואים האטה במכירת דירות, כפי שמנסים לטעון, הביקוש ברמת-גן ובגבעתיים מאוד גבוה,
והמחירים רק עולים". חשוב לנו שהדייר ייצא מאוד-מאוד מרוצה .         מה היתרון שלכם כיזם שהוא גם קבלן- מבצע?
שרון: יש שני יתרונות בולטים. 1. מבחינה כלכלית, יש פה רק כובע אחד שצריך להרוויח את הרווח שלו. 2. ליזם שהוא גם קבלן יש גמישות ביצועית הרבה יותר גבוהה. אני יודע מה אני יכול לתת, ומה לא, מה פשוט לי ומה קשה, ואני לא צריך לפנות לקבלן חיצוני, שיסכים ושיתאים לו לעמוד בדרישות שלי. הגמישות שלנו לתפור את העסקה לצרכים של הבניין ודייריו, הרבה יותר גדולה מהגמישות של חברות, שהן רק יזמות, או חברות גדולות. ”יש הרבה חברות בנייה גדולות שעוסקות גם בתמ"א- 38, אבל הן עדיין מתנהלות כמו חברות גדולות. כלומר, הן לא מסוגלות לפתור בעיות לכל דייר ודייר באופן אישי. אנחנו חברת בוטיק.
וזה אומר, מצד אחד חברה עם הרבה פרויקטים יחסית, מה שנותן לנו הרבה ניסיון וחוסן כלכלי; ומצד שני, אנחנו עדיין חברה קטנה שמתייחסת לכל בניין באופן ייחודי משלו. אין לנו סטנדרט קבוע של בנייה לכל הפרויקטים. אנחנו חברה חזקה ומנוסה, אבל עדיין בונה ומתנהלת כחברת בוטיק, שזה פועל בעיקר לטובת הדיירים".

שרון מציין, כי ”מי שמדבר בזכותנו, הם הדיירים שעשו איתנו פרויקטים, והם השגרירים שלנו. לכן, חשוב לנו שהדיירים יקבלו את המוצר הטוב ביותר. כך למשל, בדירות חדשות אנחנו מציעים לרוכשים לתכנן בעצמם את הדירה עם מעצב-פנים מטעם החברה ועל חשבונה; ובונים לפי התוכנית שלהם. אין עיצוב סטנדרטי. אנחנו נותנים, למשל, מטבח ללא הגבלת מטרים. אנשים לא מאמינים איך אנחנו עושים את זה, ואני מסביר להם – זה השיווק שלנו. אנחנו לא משקיעים בפרסום, ולכן חשוב לנו שהדיירים ייצאו מאוד-מאוד מרוצים מהעסקה, כדי שיביאו לנו עוד פרויקטים ועוד רוכשים. וזה באמת קורה"

פרוייקטים של החברה

אנצו סירני 15 גבעתיים

ברידצבסקי 37 גבעתיים

הלה 6 גבעתיים

זבוטינסקי 54 גבעתיים

צהל 3 גבעתיים

ריינס 23 גבעתיים