מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

KCB - קרן כהן בלחרסקי ושות’, משרד עורכי דין ונוטריון

קרן כהן בלחרסקי
בעלים ומייסדת

אודי רובנס-ווקיל
עורך דין ושותף

רועי גפני
עורך דין ושותף

"בייצוג בעלי דירות האתגר הוא לייצר הסכמה על מתווה העסקה והתמורות; בייצוג יזמים יש לא פחות אתגרים, הנובעים מאי הוודאות התכנונית, מהרגולציה המשתנה, מהתחרות האגרסיבית בין היזמים ומהשגת פתרונות מימון. יתרוננו הוא שאנו משרד בוטיק משפחתי עם ניסיון נרחב שמציע סל פתרונות יצירתיים ללקוחות המסייעים בצמצום הפערים בין הרצונות למציאות. לצוות במשרד יש ידע נרחב גם בהיבטים הכלכליים והתכנונים התומכים בשירות הכולל והמשלים הניתן בנושאים המשפטיים. תקשורת טובה עם כל לקוח היא המפתח להתנהלות מוצלחת"

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6090530

"אנחנו מייצגים יזמים ובעלי דירות שכל צד מהם יוצר אתגרים שונים ודורש מומחיות הייחודית לו"

"הקו המנחה של משרדנו מציב את האינטרסים של הלקוח ולא אף גורם מסיח אחר במרכז וכפועל יוצא, הלקוח זוכה לליווי אישי וצמוד בכל שלב של ההליך המשפטי או העסקה המתבצעת“. כך אומרת מציינת עו“ד קרן כהן בלחרסקי ומדגישה שהליווי האישי חשוב במיוחד בייצוג בעלי דירות ויזמים בתהליכים של התחדשות עירונית שבהם המציאות משתנה חדשות לבקרים. משרד קרן כהן בלחרסקי ושות‘ נמנה עם משרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום הנדל“ן וההתחדשות העירונית. המשרד היה בין הראשונים והבודדים בארץ שליווה עסקאות למימוש תמ“א 38 מתחילתם ועד סופן. מחלקת ההתחדשות העירונית במשרד הינה מהחלוצות בתחום ומטפלת במאות פרויקטים של תמ“א 38 (חיזוק), תמ“א 38 (הריסה ובניה) ובעשרות פרויקטים של פינוי ועיבוי בינוי, לרבות פרויקטים מהמסוקרים והגדולים ביותר בישראל.

עורכי הדין במשרד הנם בעלי ניסיון רב בליווי פרויקטים של יזמים ובעלי דירות, החל משלב הבדיקות המקדמיות וגיבוש ההיתכנות הראשונית לפרויקט, דרך ניסוח הסכמי ההתקשרות בין הצדדים, ליווי ההליך התכנוני והטיפול בהתנגדויות, עררים, מציאת פתרונות מימון מסוגים שונים, ניהול הליכים בפני המפקח/ת על הבתים המשותפים ועובר לשלב השלמת הפרויקט, מסירת הדירות החדשות לבעלי הדירות והשלמת רישום הזכויות. ”אנחנו מייצגים יזמים ובעלי דירות וכל אחד מסוגי הלקוחות הללו יוצר אתגרים שונים ודורש מומחיות שונה לעומת האחר. בייצוג בעלי דירות, האתגר הגדול הינו לייצר בסיס הבנה והסכמה על מתווה העסקה והתמורות הניתנות במסגרתה לבעלי דירות המחזיקים בדעות שונות ודורשים סבלנות והקשבה. בייצוג יזמים יש לא פחות אתגרים, הנובעים בין היתר מחוסר הוודאות התכנונית הקיים בתחום ומהרגולציה המשתנה חדשות לבקרים בשוק תחרותי ואגרסיבי וכן מאתגרים המחייבים מציאת פתרונות מימון לשלבי הביניים עד להוצאתם של הפרויקטים לפועל“.
כיום מלווה משרד קרן כהן בלחרסקי ושות‘ מעל 350 פרויקטים של התחדשות עירונית, ביניהם יותר מ- 20 פרויקטים של תמ“א 38 חיזוק וכ-20 פרויקטים של הריסה ובנייה שהסתיימו ואוכלסו, למעלה מ-40 מתחמי פינוי בינוי ברחבי הארץ שמצויים בשלבי התקדמות שונים, לרבות ערב פינוי בעלי הדירות ותחילת העבודות בפועל . ”אחד היתרונות הבולטים שלנו הוא שמדובר במשרד בוטיק אמיתי ומשפחתי שלעורכי הדין בו ניסיון אדיר בתחום, הבא לידי ביטוי בסל הפתרונות היצירתיים שאנו מציעים ללקוחותינו ובכך שהשותפים בו מעורבים באופן אישי בליווי הפרויקטים בכל שלבי העסקה ומעניקים כלים ייחודיים המסייעים בצמצום הפערים בין הרצונות לבין המציאות שלרוב מכשילים את העסקה.

עורכי הדין במשרד מחזיקים בידע נרחב ומקיף גם בהיבטים הכלכליים והתכנוניים של העסקה ומעניקים שירות כולל ומשלים לנושאים המשפטיים. בנוסף ועל מנת לחזק את התקשורת עם לקוחותינו, אנו מעמידים לרשות בעלי הדירות אפליקציה ייעודית המאפשרת לכל בעל דירה לעקוב מרחוק אחר הסטטוס העדכני של הפרויקט בכל שעה ביממה ולעיין בכל המסמכים הרלבנטיים לשלב שבו מצוי הפרויקט. הבנו כבר מזמן כי התקשורת השוטפת והאפקטיבית עם בעלי הדירות הינה המפתח להתנהלות מוצלחת בעסקאות מסוג זה ולכן אנחנו הופכים את
הדיירים לשותפים לדרך“. עו“ד כהן בלחרסקי חיה, נושמת ואף מאוהבת
בתחום ההתחדשות עירונית כבר למעלה מעשור. כחלק מפעילותה הענפה היא מעורבת בתהליכי חקיקה ומעבירה הרצאות רבות בתחום ברחבי הארץ. ”המטרה שלי היא שאנשים יכירו היטב את עולם ההתחדשות העירונית, יפנימו את המורכבות של הפרויקטים וישכילו להבין שלהכין הסכם משפטי בין בעלי דירות ליזמים זה החלק הקל שבעניין. העיסוק בתחום דורש מגוון נרחב מיומנויות והמון סבלנות בשל היותו מורכב וחסר יציבות. אין ספק שיש עסקאות פשוטות יותר אבל אנחנו מכורים לאתגרים“.
מה השתנה לאורך השנים מאז שהתחלת לעסוק בהתחדשות עירונית?
”התחום עבר התפתחות משמעותית במהלך השנים. התחלנו מדרך בלתי סלולה שלא אפשרה להוציא לפועל פרויקטים בלי 100% הסכמה, ללא פטורים ייעודיים ממס, חקיקה לא אחידה וניתנת לפרשנות ורשויות מקומיות שלא יודעות איך להתמודד עם ”הצרה שנחתה עליהן“. אי אפשר להשוות את מה שקורה היום למה שהיה בראשיתו של התחום. כיום אנחנו חווים וודאות תכנונית במרבית הערים, הרשויות מגדירות מראש כיצד הן מבקשות ליישם את סוגי הפרויקטים השונים, תוך השתלבות עם הסביבה הקיימת בתחומן“. ”בנוסף, קיים מעבר חד לעבר מתחמי התחדשות עירונית חלף פרויקטים של בניינים בודדים, קיימים פתרונות מימון יצירתיים, ”התופרים“ את חליפת המימון לצורכי הלקוח שמחליפים את הבנקים שהפנו גב לפרויקטים של התחדשות עירונית לפני מספר שנים והתייחסו לפרויקטים כנחותים בהשוואה לפרויקטי נדל“ן סטנדרטיים. קיימת חקיקה משלימה המאפשרת הוצאה של פרויקטים שאינם כדאיים כלכלית, דוגמת ניוד זכויות בניה וקרקעות משלימות ועוד לא נאמרה המילה האחרונה“.

באזל תל אביב - הדמיה