מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

קרסו נדל״ן

"כדי לבנות 50,000 יח"ד בשנה, אנו זקוקים לקרקע שעברה תכנון ושקיימות בה תשתיות. מתחמי פינוי-בינוי בערים הם קרקע זמינה כזו. הריסה ובנייה יאפשרו הקמת מתחם חדש בזמן קצר יחסית ובחיסכון כספי משמעותי הודות לקיום התשתיות. כך נוצר מתחם מגורים בן מאות יח"ד שבעת אכלוסו נהנה משירותים שהיו קודם. מודל הפינוי בינוי הוא מכפיל כוח המייצר קרקעות חדשות לדיור בחיסכון לכולם. אם במקום בניין של 100 דירות, יצרנו בהקמת המתחם מחדש 400 יח"ד, יצרנו קרקע ל-300 דירות חדשות"

דן פרנס
מנכ"ל

מוטי להב
סמנכ"ל פיתוח עסקי

ירון צוברי
סמנכ"ל שיווק ומכירות

ראובן קידר
סמנכ"ל כספים

רונן לבן
סמנכ"ל הנדסה

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 1427
  • סה"כ דירות לפני 429
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 7

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6381102

 

"פינוי בינוי מהווה פיתרון למצוקת הדיור, במיוחד בתקופה זו"

חברת קרסו נדל"ן בע"מ, מקבוצת קרסו, מאגדת בתוכה את כל פעילות הנדל"ן של הקבוצה, פועלת בתחום ההתחדשות העירונית זה שנים רבות, ועוסקת בקידום מתחמים רחבי היקף, לפינוי-בינוי באזורי הביקוש, ובפרויקטים מתוקף תוכנית-המתאר-הארצית-38 , באמצעות החברות-הבנות “קרסו מבנים 38 “ו"קרסו נדל"ן בעיר". החברה מחזיקה בנתח שוק מהגדולים ביותר בתחום ההתחדשות העירונית, ובפרט בפינוי-בינוי, ובטיפולה 6 מתחמים עם תב"ע מאושרת, ועוד עשרות מתחמים בתהליכי רישוי שונים.

לדברי מנכ"ל קרסו נדל"ן, דן פרנס, נוסף לאיתנותה הפיננסית ולמוניטין המוכח בתחום הייזום, אחד מסודות ההצלחה של החברה טמון בשיתופי-הפעולה האסטרטגיים שהחברה מקיימת עם חברות נוספות המתמחות בפעילות מול קהילות וקבוצות דיירים גדולות בחולון ובירושלים, המבקשות לקדם תוכניות רחבות היקף להריסה ובנייה.
ניסיונה של החברה בתחום הייזום, התכנון, והבקרה על ביצוע הפרויקטים מביא ערך
רב לחברות המשותפות, ומהווה מכפיל כוח כשמדובר בהקמת שכונות מגורים גדולות
במרכזי ערים בנויות.
לדברי המנכ"ל פרנס, “אנו מקיימים שיתופי-פעולה עם חברות כמו ‘קדמת היובל’, שאמונה על עשרות מתחמי פינוי- בינוי בירושלים ובעלת יכולות וניסיון רב בתקשורת עם בעלי דירות במתחמים הזקוקים להתחדשות עירונית. מדובר בחברות עם מומחים לעבודה מול דיירים ובעלי דירות, שמקיימים תקשורת שקופה והוגנת עם מי שבאמת זקוקים להתחדשות ולשדרוג רמת-החיים שלהם.
“בנוסף, אנחנו שותפים בפיתוח מספר מתחמים לפינוי-בינוי בחולון עם חברת עופר לוינסקי, שמבצעת (שלא בשיתוף קרסו) את פרויקט ‘אגרובנק’ הגדול בחולון, ומצליחה לעשות שם עבודה מצוינת מול בעלי הדירות במגוון מתחמים בעיר. יחד עםהצוותים שלנו, הפרויקטים זוכים לזריקת מרץ בכל נושא התכנון, השיווק וההנדסה,
לרבות הפיקוח על איכות ולוחות-הזמנים של הביצוע".
אילו יתרונות מספקים שיתופי-הפעולה עם החברות?
“השת"פים מייצרים סינרגיה, כאשר כל אחת מהחברות מביאה עימה ערך מוסף
חזק המשתלב לתוך עוצמה משותפת והפריה הדדית. זאת, לצד חלוקת סיכון ופריסה
לכמות גדולה של פרויקטים. אנו מקיימים פגישות משותפות תכופות עם בעלי, מנהלי
ועובדי החברות, מחלקים את המשימות ומנהלים יחד את הפרויקט".
האם ומדוע פינוי-בינוי הוא מודל נכון במיוחד עכשיו?
“בארץ קיים גידול של יותר מ-50,000 משקי-בית חדשים מדי שנה, הזקוקים
לפתרונות דיור (כבעלים וכשוכרים). זה שנים שהבנייה החדשה בארץ אינה
משתווה להיקפים הללו, והפער בין הביקוש להיצע הולך וגדל. תהליכי שינוי ייעוד של
קרקע בפאתי העיר ו/או הקמת שכונות ויישובים חדשים הם תהליכים יקרים
ומורכבים מאוד. הם מורכבים גם מהפן התכנוני וגם מהפן היישומי הדורש עלויות
עצומות להקמת תשתיות חדשות (כבישים, מחלפים, מכוני טיהור שפכים, מוסדות
ציבור, תשתיות מים, חשמל וביוב, פארקים, וכדומה).

 

“כדי להגיע לכמות הדירות המבוקשת בשנה (למעלה מ-50,000 דירות חדשות), אנו זקוקים לקרקע זמינה למגורים, קרקע שעברה את תהליכי התכנון ובעלת תשתיות הנחוצות לקיום חיים תקינים. מתחמים לפינוי-בינוי הם הקרקע הזמינה הזו במרכזי הערים, עם התשתיות הקיימות ועם הקירבה למקומות התעסוקה. הריסה ובנייה מחדש
של מתחמים קיימים מאפשרות הקמת מתחם חדש למגורים תוך זמן קצר יחסית, ותוך חיסכון כספי אדיר, הודות לתשתיות הקיימות.

“בדרך זו נוצר מתחם מגורים בן מאות יחידות-דיור, שעם איכלוסו המתגוררים בו נהנים משירותים ברמה גבוהה. הפוטנציאל בפינוי-בינוי הוא מכפיל כוח. המודל מייצר קרקעות חדשות לבנייה למגורים תוך חיסכון כספי בכל הקשור להקמת תשתיות. אם יש בניין של 100 דירות, ובהקמת מתחם מחדש נבנים במקומן 400 יח"ד - יצרנו קרקע
ל-300 דירות חדשות".
כיצד ניתן לשפר ולקצר את תהליכי התכנון בישראל?
“תהליכי התכנון בארץ ממושכים. קיים אמנם שיפור מסוים בשנים האחרונות, כנראה הודות ללחץ שמפעילה הממשלה על גופי התכנון, אך, לצערי, כוח-האדם באותם גופים לא תוגבר. אחת המשוכות בתהליכי אישור התב"ע והוצאת היתרי הבנייה, היא נושא של התנגדויות סרק המעכבות תוכניות והיתרי בנייה לעיתים אף בכמה שנים טובות, גם אם אדם מגיש התנגדות סרק, הוא לא יחויב בפיצוי לאיש, אף שהוא גורם לנזק כלכלי.
“לכן, יש להסדיר את נושא התנגדויות הסרק בדרך של הטלת האחריות על המתנגד, שגם ייקנס אם התנגדותו תידחה ותימצא כהתנגדות סרק. בנוסף, יש להסדיר את נושא הארנונה שהוא חסם גדול מאוד לתהליכי פיתוח עירוני למגורים. הארנונה המגיעה מתושבים בעיר לא מכסה את עלות השירותים לתושב. לכן, ראשי הרשויות (אולי במידה מסוימת של צדק כדי לא ליצור גירעון תקציבי) בולמים התפתחות של פרויקטים למגורים בעריהם. הם יעדיפו פיתוח של שטחי מסחר ומשרדים שמהם יוכלו לגבות ארנונה גבוהה יותר, שמייצרת לרשות המקומית רווח משמעותי.
“במתחמי פינוי-בינוי, גם אם קיים שטח למסחר, הוא זניח לעומת כמות הדירות החדשות המצטרפות ליחידת הקרקע. לפיכך, אם הממשלה רוצה לתמרץ ראשי רשויות לפתח מגורים בכלל, ותהליכי הריסה
ובנייה מחדש בפרט, עליה להתערב ולהסדיר את נושא הארנונה, אולי על-ידי הענקת סבסוד ממשלתי או בעדכון תעריפים".

פרוייקטים של החברה

דרך חברון התנופה, ירושלים

מתחם לה גארדיה, תל אביב