מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

רם - מוגרבי - ארדיטי

אלעד שמרלינג ואסף מוגרבי, מנכ"לים משותפים בחברת רם-מוגרבי-ארדיטי, מסבירים מדוע אישור רובע 3 הוא בשורה לשוק הנדל"ן בתל-אביב, כיצד האישור ישפיע על היצע הדירות ומדוע הנכסים האיכותיים נמכרים תמיד

אסף מוגרבי
מנכ"ל משותף

אלעד שמרלינג
מנכ"ל משותף

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 1
  • בביצוע 3
  • בתהליך 7
  • סה"כ פרוייקטים 11

מדורג בערים
תל אביב-יפו

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-7177000

איך תראה מפת הנדל"ן בתל אביב ב- 2018

 

"האישור של תכנית רובע 3 בתחילת ינואר הוא בשורה של ממש לשוק הנדל"ן בתל אביב",
אומר אלעד שמרלינג, מנכ"ל משותף בחברת רם-מוגרבי-ארדיטי, “בשורה שתתעצם בהמשך השנה עם האישור של תכנית רובע 4 ."לדבריו, המשמעות המיידית היא שברבעון הקרוב נראה הנפקה של היתרי בנייה ברובע 3 ,לאחר המתנה ארוכה לאישור התוכנית, ומייד לאחר מכן התחלות בנייה ברובע 3” .יש לנו מספר פרויקטים ברובע, אחד מהם היה לאחר בדיקה סופית של מחלקת הרישוי והמתין רק למתן תוקף לתכנית.


הופעתן של הדירות הייחודיות                                                             האישור של התוכנית הוא בגדר בשורה לתל אביב ולתושביה, שכן, בעלי הדירות זכו כעת בוודאותבנוגע להיקף זכויות הנכסים שלהם, ומנגד, התכנית תייצר דירות עירוניות ייחודיות, כאלה שכמעט ולא היו קיימות עד היום בשוק התל אביבי, אומר שמרלינג. “במרבית הפרויקטים שלנו נעשה איחוד של דירות, ולעיתים אף של קומות, לכדי יצירת דירה עירונית מרווחת - שמעניקה לבעליה מוצר ייחודי. אנחנו מוצאים יותר ויותר רוכשים שמעדיפים לרכוש דירת מגורים בפרויקטים של התחדשות עירונית ולא במגדלים. בראש ובראשונה בזכות המיקום - בניגוד למגדלים, שלרוב ממוקמים על רחוב ראשי, פרויקטים של התחדשות עירונית ממוקמים בסמיכות להמולת העיר, אבל ברחובות קטנים ושקטים". בניין כזה לרוב יכלול מעט דיירים, הוא נגיש למרכזי הפעילות והבילויים ומספק חוויית מגורים עירונית שמבטאת את ההוויה התל אביבית".

 מי שקיווה לירידת מחירים- עלול להתבדות                                     מי שקיווה לראות ירידת מחירים, בעקבות הכניסה לתוקף של התכנית- עלול להתבדות, משום שהיקף הזכויות, בוודאי ברובע 3 הוא מצומצם מאוד. “חשוב לזכור שמדובר בתוספת של שתי קומות וחצי לבניין- זוהי תוספת מזערית לשוק".
לדברי אסף מוגרבי, הספקולציות לגבי ירידת מחירי הדירות בישראל ב-2018 ,פחות רלוונטיות לתל אביב. “בכל הקשור לשוק הנדל"ן - תל אביב מתנהלת כטריטוריה בפני עצמה, והסיבה לכך היא משום שבתל אביב יש היצע נמוך של דירות, היצע נמוך של פרויקטים חדשים והעדר מגרשים לבנייה חדשה- בוודאי באזורי הביקוש. לדבריו, תכניות
הממשלה כמו מחיר למשתכן או החלטה על שיווק קרקעות מאסיבי אינן רלוונטיות לתל אביב, שכן הן מתייחסות למקומות בהם למדינה יש מלאי קרקעות. “רוכשים בתל אביב לא ממתינים לתכנית מחיר למשתכן בעפולה או בבאר שבע".

החוסן של הנכסים האיכותיים                                                      השינוי שכן הורגש השנה, אומר שמרלינג, הוא הסלקטיביות של הרוכשים. “היום רוכשים בוחנים את איכות הנכס במונחים של מיקומו ברחוב, מספר הדירות בבניין, כיווני האוויר של הדירה, גודל המפתחים והחלונות, כמות האור והאוויר הטבעי שנכנסים לדירה. אנחנו רואים את זה בשטח - נכסים איכותיים במיקומים איכותיים הם נדירים, ולכן נמכרים היטב.

ברבעון האחרון ביצענו מספר עסקאות מכר במחיר של למעלה מעשרה מיליון שקלים לדירה. העסקה האחרונה היתה בפרויקט שממוקם בצפון הישן בקרבת הים, ובו נרכשה דירת גג ענקית עם 2 חניות, מרפסות מרווחות ובריכת שחיה".
השילוב של המיקום הייחודי, איכות התכנון והמפרטים העשירים, עושה את העבודה, מוסיף שמרלינג. “זו הסיבה שאנחנו בוחרים את
הפרויקטים בפינצטה- אנחנו נעדיף מגרש פינתי, או מגרש הממוקם ברחוב קטן ושקט ושמולו יש רחוב, כך שבעלי הדירות ייהנו מפרטיות, אנחנו נעדיף לקיים פרויקט שיתאפשר בו פתרון חניה
קונבנציונלי ולא אוטומטי, אבל מעל לכל - אנחנו עדיף פרויקטים ברחובות שמציעים ערך מוסף,
בנוסף להיותם סמוכים למוקדי התרבות והבילוי בעיר, או לחוף הים.

המשך שכלול של השוק                                                    “אני חושב שהכניסה לתוקף של התכנית היא צעד נוסף לקראת המשך השתכללות של השוק וסינון טבעי של יזמים, כך שבסופו של תהליך יוותרו רק היזמים הרציניים והחזקים. במצב זה יוכלו בעלי דירות לבחון איזה יזמים הציעו הצעות שהן ‘על העץ’ ומי מהיזמים אכן יכול להוציא מהכוח אל הפועל את התכנית שהציע.
“אנחנו חברה יזמית עם עומק פיננסי משמעותי שהשותפים בה פועלים בתל אביב מאז 1919 ,ובנו מאות יחידות דיור בתל אביב, שיפצו והעתיקו
תשתיות של עשרות רחובות בעיר, ולכן, אנחנו מכירים את העיר מלפני ומלפנים- בהיבט של רישוי, יזום ובנייה. בשנים האחרונות הפננו את
הפעילות שלנו לתמ"א 38 ,בעיקר הריסה ובנייה.
כשבעלי דירות מגיעים לבחור יזם לפרויקט, אין להם פרספקטיבה של “מומחה", ולכן הרבה פעמים הם מבקשים לראות פרויקט שהושלם.
לנו מאוד קל בעניין הזה, כי אנחנו לוקחים אותם לראות בניין שסיימנו ואכלסנו לפני כחודש, או בניין שאכלסנו לפני כ- 20 שנים- ובזה נגמר הסיפור.
העובדה שיש לנו זרוע ביצועית- “רם הנדסה" שהינה חברה קבלנית בעלת סיווג ג’5 לבנייה למגורים, גם היא משמעותית וגורמת לבעלי דירות להעדיף אותנו על פני יזמים אחרים.

פרוייקטים של החברה

הדמיית הפרויקט פנקס 25 דה האז 30

רמברנדט 10-8 - הדמיית הפרויקט