מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

שובל-יושע, משרד עורכי-דין ונוטריון

עמית יושע
עו"ד, שותף מייסד ובעלים

רועי שובל
עו"ד, שותף מייסד ובעלים

"העתיד עומד בסימן פרויקטים גדולים יותר של פינוי-בינוי, שבמסגרתם משתפים פעולה וחוברים מספר בניינים לפרויקט אחד. יש להניח שנראה פיחות בפרויקטי הריסה ובנייה בבניינים בודדים, ויותר בנייה מתחמית. רשויות מאמצות ראייה רחבה ומערכתית יותר של התחדשות ומטילות על היזמים השתתפות בביצוע מטלות ציבוריות. מטרתנו היא להרחיב את הפעילות בתחום, אך בדרך מבוקרת, כדי שנוכל להמשיך ולהעניק שירות מקצועי, אמין ואישי ברמה הגבוהה ביותר בשוק, כפי שעשינו עד כה"

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-691-4444

"אחת הרעות החולות בתחום היא ניגודי-עניינים.
אנו מקפידים לא להגיע אפילו לחשש כזה"

 

 

המשרד חותר להשיג ללקוחות תמורות מקסימליות בעסקאות שאותן הם מבצעים, תוך עמידה בלתי מתפשרת על קבלת הביטחונות הדרושים להבטחת זכויותיהם ורכושם. עוה”ד במשרדנו מרצים בפורומים שונים של התחדשות עירונית, מפרסמים מאמרים וחוות-דעת משפטיות בנושא, ואנו מעורבים באופן פעיל ביוזמות חקיקה ובתיקוני חקיקה בכל הנוגע לתחום ההתחדשות העירונית

"כמשרד בעל התמחות ספציפית אנחנו מסוגלים להיות מעורבים בכל הפרויקטים המנוהלים במשרדנו. ההיכרות האישית שלנו עם הדיירים, היזמים, כמו גם עם גורמים קריטיים כמו הרשויות, השמאים והגורמים המממנים, מאפשרת לנו לקדם פרויקטים
ולסגור עסקאות תוך זמן קצר יחסית, ובדרך האפקטיבית ביותר ללא קיצורי דרך. הכול נעשה ביסודיות ובסטנדרטים הגבוהים ביותר“. כך אומר עו“ד עמית יושע, שותף-מייסד ובעלים של ”שובל יושע, משרד עורכי-דין ונוטריון“, שרוב פעילותו מוקדשת לתחום ההתחדשות העירונית. לדברי עו“ד יושע, ”אנחנו חיים ונושמים התחדשות עירונית, ומקבלים פידבקים הן מיזמים והן מעורכי-דין ומבעלי-מקצוע רלבנטיים אחרים נוספים, שמרגישים שהעבודה מול משרדנו יעילה, מקצועית וזריזה במיוחד. אנחנו מחלוצי התחום, וצברנו הרבה מאוד ניסיון בתמ“א-38 ובפינוי-בינוי. הצלחנו לסיים תהליכים ופרויקטים לא מעטים, כולל כאלה שהתעוררו בהם בעיות, ולמדנו ’על בשרנו‘ איך לנהל ולהתנהל בתוך מציאות משתנה ומורכבת. ”כך למשל, בפרויקט תמ“א-38 חיזוק בתל- אביב, נאלצנו לממש ערבות בנקאית שהחזקנו בנאמנות ולפתוח בהליכים משפטיים מול היזם. הצלחנו להביא את הפרויקט לסיום מוצלח, וכל בעל דירה אף קיבל פיצוי כספי משמעותי בגין העיכוב בסיום העבודות. הערך המוסף שלנו הוא, שחווינו על בשרנו תרחישים רבים בהתחדשות עירונית, ולכן אנחנו יודעים לספק ליווי המבוסס על ניסיון אמיתי“. משרד שובל יושע הוא ממשרדי עוה“ד המובילים והמנוסים בישראל, בכל הנוגע לליווי פרויקטים ולמימוש זכויות בנייה לפי תמ“א-38 ועסקאות פינוי-בינוי, לרבות בדרך מימוש זכויות לפי תמ“א-38 תיקון 2. פעילות המשרד בתחום ההתחדשות העירונית החלה בשנת 2009 , ומאז ייצג המשרד יותר מ-200 פרויקטים בערים תל-אביב, רמת-גן, גבעתיים, ראשון לציון, בת-ים, הרצליה, רעננה, רמת השרון, הוד השרון, פתח- תקווה, וערים נוספות בגוש דן ואף בירושלים.
המשרד מייצג הן יזמים והן בעלי דירות.

”מתוך כלל הפרויקטים החתומים במשרדנו, כ-20 פרויקטים כבר הושלמו ואוכלסו, כ-20 נוספים נמצאים בביצוע, והאחרים בשלבים שונים של תכנון. הנוכחות והזמינות של משרדנו הן לכל אורך התהליך, החל ממועד הבחירה בנו כעורכי-הדין של הפרויקט, ועד לסיום הבנייה, מסירת הדירות, ורישום הבניין החדש בלשכת רישום המקרקעין“. לדברי עו“ד רועי שובל, שותף-מייסד ובעלים, למשרד מומחיות, ידע וניסיון רב בכל ההיבטים הרלבנטיים לתחום ההתחדשות העירונית, רובם ייחודיים וספציפיים לתחום הנ“ל, לרבות בכל הנוגע להיבטי המיסוי, ההליכים המשפטיים הדרושים אצל המפקח/ת על המקרקעין, הסדרי מימון, שעבוד ובטוחות, תיקוני צו בתים משותפים וכולי. ”המשרד חותר להשיג ללקוחות תמורות מקסימליות בעסקאות שאותן אנחנו מבצעים, תוך עמידה בלתי מתפשרת על קבלת הביטחונות הדרושים להבטחת זכויותיהם ורכושם. עוה“ד במשרדנו מרצים בקורסים מקצועיים לעו״ד בנושא של התחדשות עירונית, מפרסמים מאמרים וחוות-דעת משפטיות, מעורבים באופן פעיל ביוזמות חקיקה ובתיקוני חקיקה בכל הנוגע לתחום ההתחדשות העירונית“. מבחינה ערכית, אחד העקרונות החשובים ביותר למשרד שובל יושע, עליו הם לא מתפשרים - הוא הנושא של ניגודי-עניינים. ”מספר השחקנים בענף מוגבל, ולכן עולה חשש ניגודי עניינים בניגודי-עניינים. אנחנו מקפידים שלא להימצא בניגודי-עניינים, ואף לא להגיע לסיטואציה שבה קיים פוטנציאל לניגודי-עניינים בייצוג דיירים ויזמים. מבחינתנו, זו אחת הרעות החולות של התחום הזה, וזו גם אחת הסיבות שבעטיין אנחנו לעולם לא נייצג דיירים מול יזם שהוא לקוח שלנו, ואף אין לנו בעיה להתחייב על כך בכתב. לפי עו“ד יושע, העתיד של תחום ההתחדשות העירונית עומד בסימן פרויקטים גדולים יותר של פינוי-בינוי, שבמסגרתם משתפים פעולה וחוברים מספר בניינים לפרויקט אחד. ”אני סבור, שנראה פיחות בפרויקטים של הריסה ובנייה בבניינים בודדים, ויותר בנייה מתחמית. רשויות רבות מאמצות ראייה רחבה ומערכתית יותר של התחדשות עירונית, ואף מבקשות להטיל על היזמים השתתפות בביצוע מטלות ציבוריות. המטרה שלנו כמשרד, היא להרחיב את היקף הפעילות בתחום, אך בדרך מבוקרת, כדי שנוכל להמשיך ולהעניק שירות מקצועי, אמין ואישי ברמה הגבוהה ביותר הקיימת בשוק, כפי שעשינו עד כה“.