מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

אלמקס הנדסה ח-11

לחברת אלמקס ח-‭11‬ בע"מ העוסקת ביזמות תמ"א ‭ 38‬ יש לא רק תוכנית עסקית סדורה, אלא גם חזון חברתי ייחודי: החברה החליטה לשים דגש על בניית דירות בנות 3 חדרים, במטרה לתת פתרון לזוגות צעירים המעוניינים לרכוש דירה במרכז הארץ, אך ידם אינם משגת

יצחק שמש
מנכ"ל

ליאור פנסו
מנכ"ל

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 2
  • בביצוע 2
  • בתהליך 1
  • סה"כ פרוייקטים 5

מדורג בערים
חולון

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-681734

דואגים לזוגות הצעירים


שמש: "אם באמת הייתה רעידת אדמה בארץ, ממה שאני ראיתי עד  היום - היינו כולנו בבעיה גדולה. בתקופת 'צוק איתן' ניתן היה לראות בבירור את הצורך האדיר שיש לאזרחים בהקמת חדרי ביטחון, שאותם הם  מקבלים ללא עלות כאשר מתבצע פרויקט תמ"א ‭ "38 ‬

נדמה כי מבין חברות התמ"א ‭ 38‬ הפועלות ברחבי  ישראל, יש לחברת אלמקס ח- ‭ 11‬ בע"מ, מעבר לתוכנית  עסקית סדורה, גם חזון סוציאלי-חברתי ייחודי: החברה  הבונה כיום בפתח תקווה ובחולון (עם דגש על חולון) החליטה להתמקד לאחרונה בבניינים בהם ניתן לשלב  דירות בנות 3 ו-‭3.5‬ חדרים, במטרה לתת פתרון לזוגות צעירים המעוניינים להישאר או לחזור לעיר, אך ידם אינם  משגת רכישת דירה חדשה. "בפרויקטים החדשים הנבנים במרכז הארץ, הקבלנים בוחרים לבנות דירות יקרות בנות ‭ 4-5‬ חדרים, וכל שנותר לזוגות הצעירים הוא להביט על הדירות האלו בעיניים כלות, להבין כי אין להם את התקציב  המתאים, ולשים פעמיהם לכיוון הפריפריה", מסביר איציק  שמש, מנכ"ל חברת אלמקס הנדסה.  אלמקס הנדסה ח- ‭ 11‬ הוקמה בשנת ‭ 2011‬ על ידי איציק ותומר  שמש, בנים למשפחת יזמי נדל"ן ותיקה, שלאחר שנות הפסקה מעיסוק בתחום החליטה לחזור אליו בכל הכוח ולהתמקד בטרנד הלוהט של ההתחדשות העירונית. אביו של שמש  משמש כיועץ החברה, הודות לניסיונו הרב. במשך הזמן, חבר  שמש לליאור פנסו, הבעלים של ל.ח פנסו השקעות בע"מ, וביחד הם מיישמים את חזונם החברתי בביצוע שני פרויקטי  תמ"א חדשים - ברחוב זלמן ארן ‭ 40‬ בחולון וברחוב אחד-העם ‭ 61‬ בפתח תקווה, בהם הם נמצאים בהליכי הוצאת היתרים.  לדברי השניים, "אנחנו באים ואומרים שאם יש לנו היכולת  לסייע לאותם זוגות, זו סוג של שליחות עבורנו. כך, מצד אחד יוכלו הצעירים לקנות דירות קטנות יותר במחירים הזולים  ב-%‭15%-20‬ ממחיריהן של הדירות בפרויקטים החדשים, ומצד שני אנו לא מזניחים את הקהל הרחב יותר, ומוסיפים בכל בניין גם דירות חמישה חדרים, דופלקסים ופנטהאוזים המתאימות למשפחות מבוגרות יותר. זהו התמהיל הנכון  והראוי ביותר, ולשם אנחנו הולכים כעת". פנסו ושמש יוזמים ומבצעים את הפרויקטים באמצעות חברת  הביצוע שבבעלות פנסו, "ליאב יזמות וניהול פרוייקטים  בע"מ", וכך לדבריהם "הדיירים אינם נופלים בין הכיסאות כמו שקורה לעיתים בפרויקטים אחרים".
אילו פרויקטים אתם מבצעים כיום?                                                                           "אנחנו מוסרים כרגע ‭ 17‬ דירות חדשות ברחוב ההסתדרות  בחולון. בנוסף אנחנו בונים כעת ‭ 18‬ דירות, שעשר מתוכן  חדשות, ברחוב הר הצופים בחולון. ברחוב ברנדה בפתח תקווה אנחנו מוסיפים 8 דירות – מתוכן 4 דופלקסים".
                                         

 

אתם חשים שישנה היענות מצד הדיירים לתמ"א ‭ ,38‬ או שאנשים חוששים לעשות את הצעד הזה?                                                   שמש: "ישנה מודעות גוברת והולכת ליתרונות התמ"א, ובחולון עצמה הצטברה לנו כבר רשימה גדולה של  בניינים המעוניינים לבצע את התוכנית אצלם. עם זאת, אני חייב להוסיף שאנשים שוכחים לפעמים שלתוכנית  הזו, מעבר לשיפור באיכות החיים והעלאת ערך הדירה,  יש תכלית הגנתית וביטחונית ברורה, ומעל לכל, החיזוק יגן עליהם מפני רעידות אדמה או התקפות טילים. ישנם בניינים בחולון בהם גילינו שאמנם אמורים להיות בהם  יסודות באורך 4 מטר, אך בפועל היסודות היו באורך של  מטר וחצי בלבד. אם באמת הייתה רעידת אדמה בארץ,  ממה שאני ראיתי עד היום - היינו כולנו בבעיה גדולה. בתקופת ’צוק איתן‘ ניתן היה לראות בבירור את הצורך האדיר שיש לאזרחים בהקמת חדרי ביטחון, שאותם הם מקבלים ללא עלות כאשר מתבצע פרויקט תמ"א ‭ ."38 ‬
מהו לדעתכם היחס הראוי שצריך לשרור בין היזם לדיירים?
פנסו: "הדיירים צריכים להגיע להבנה שהם שותפים בפרויקט  והרווח שלהם בטוח, מה שאצל היזם לא תמיד מתקיים. וככל  שהיזם יקבל יותר, גם הדיירים יקבלו יותר, ולכן צריכה להיות  הדדיות והבנה בין שני הצדדים".

ומהי עמדתכם בכל הנוגע לדיירים סרבנים?                                פנסו: "דייר שמתלבט לגבי תמ"א, צריך לשאול את עצמו שאלה פשוטה: האם מתאימה לי הפרעה באיכות החיים לתקופה של שנה, שלאחריה איכות החיים תשתפר וערך הנכס  יעלה משמעותית מבלי שעשיתי דבר? או שאולי לא? ברגע שהדיירים מפנימים את זה – הפרויקט מתקדם".                               
מהי התחזית שלכם לענף?      
שמש: "אנחנו מאמינים שהענף רק ימשיך לשגשג ולפרוח, וראיה לכך ניתן לראות בכניסתן של החברות היזמיות הגדולות לתחום.  כולם מבינים שלשם נושבת הרוח. עם זאת, אני צופה פריחה גם בכל מה שקשור לפרויקטים של פינוי בינוי, שיתנו מענה  למקומות בהם לא ניתן לבצע תמ"א".

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

רח' ברנדה

הר הצופים

ההסתדרות