מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

החברה להתחדשות עירונית

המנכ"לים-המשותפים כחלון וגולדשטיין גאים במיוחד על מיזם ענק שיקימו בתל-אביב: כאשר מבינים את דרישות הרשות ואת כל דרישות הפרויקט, התוצאה היא שפרויקטים זזים. אין הרבה דוגמאות כאלו בתחום, וזה נובע מהאסטרטגיה המקיפה שבנינו. אנחנו אחת החברות הראשונות שראו את פינוי-בינוי כחזון לבניית מגורים בישראל

עמי כחלון
מנכ"ל משותף

טל גולדשטיין
מנכ"ל משותף

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 1458
  • סה"כ דירות לפני 399
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 5

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
073-7962606

"אצלנו אין דיירים סרבנים"

"התחדשות עירונית היא במהותה לא 'עסקת  נדל"ן'. רק בסופה, כאשר מגיעים לשלב ביצוע  הפרויקט והבנייה, היא הופכת לכזאת, ויזמים  רבים אינם מבינים את הדקות הזו". כך אומר עמי  כחלון, מנכ"ל-משותף בחברה להתחדשות עירונית.  לדעת כחלון, "מעטים הם המבינים בכלל מה זה התחדשות עירונית. אני זוכר שכשכיהנתי בתפקיד סגן ראש עירית קריית אונו, ועשינו את הפרויקט הראשון  בארץ של פינוי-בינוי, באמצעות חברת מצלאווי,  הקמתי מינהלת מיוחדת של אנשי-מקצוע, כדי להבין מדוע התחום תקוע בארץ.  "רק לאחר התעמקות בנושא, הגעתי למסקנה, שהבעיה נעוצה בהתנהלות של היזמים, שלא הבינו את המורכבות מאחורי ההיבט הביצועי של הפרויקט,  מורכבות שהיא בעצם עיקר התהליך".
למה הכוונה כשאתה אומר "לא הבינו את  המורכבות"?
כחלון: "יזמים היו מגיעים לבניינים, זורקים חוזים  ומחכים לחתימות. לפעמים, אפילו תוך ליווי של עורכידין מטעמם, ללא נציגות של עורך-דין מטעם הדיירים.  כך שלא פלא שהתחום לא התרומם במשך שנים".

איך הוקמה החברה להתחדשות עירונית?
כחלון: "כאשר הבנתי את ההבדל הגדול בין יזם תמ"א  ופינוי-בינוי לבין איש נדל"ן, הקמתי לפני כשבע שנים את החברה להתחדשות עירונית, עם שותפיי  טל גולדשטיין, לוי קושניר ודני שפירא, לחברה הייתה אסטרטגיה ברורה מאוד להצלחה הכוללת שלושה שבילים מקבילים.  השביל הראשון - ליווי אינטנסיבי יום-יומי של הדיירים. מדובר בתפיסה שלפיה כל דייר מהווה עסקה אחת בפני עצמה בפרויקט, ושכולם צריכים לקבל אותן תמורות, יחד עם ההבנה שצריך למצוא פתרונות ברמת  הדייר הבודד, בין שמדובר בדייר זקן, שצריך לדאוג לו  לפני הפינוי, לאריזת בגדים וסידור המזוודות, ולמציאת  דירה חלופית (יד ביד), ובין שמדובר בזוג צעיר עם ילדים, על כל מה שכרוך בשינוי אזורי הרישום של בתיהספר שלהם ועוד. זה יכול להגיע למצב שבו אני, כיזם, דואג להסעות לילדים לבתי-הספר. לא סתם אין אצלי  דיירים סרבנים בפרויקטים".  וכחלון ממשיך: "השביל השני - הוא הבנת הרשויות  המקומיות וצרכיהן, בתהליכי התחדשות עירונית.  לעיתים נדמה, כי כולם נהיו כאן ’גאוני תכנון‘, שרק באים לרשות המקומית או לוועדת התכנון, זורקים  את הניירת, ומצפים לאישור גורף. זה שמישהו מבין  בתכנון, עדיין לא אומר שהוא מבין מה הרשות רוצה, וזה לא הוגן מצד היזמים להאשים את הרשויות  המקומיות בתקיעת התוכניות".
יש רשויות עם מדיניות ברורה ביותר להתחדשות?
"כן. אחד המקומות שהם מודל לחיקוי הוא עיריית תלאביב, שיצרה מדיניות ברורה לתוכניות של התחדשות עירונית בעיר, וכך כל יזם יודע מה ואיפה הוא יכול לבנות. בשנים האחרונות יש מגמה ברשויות נוספות לקידום תוכניות של התחדשות עירונית, שזה מבורך  לכולם". וכחלון עובר לשביל השלישי - שהוא מהירות התגובה  של היזם. "היזם חייב להיות ער לדרישות ולבקשות  דיירי הפרויקטים, ולענות להם במהירות. אני לדוגמה  מנכ"ל החברה, ועם זאת לכל הדיירים בפרויקטים  שבהם אנו בונים, יש את מספר הטלפון שלי, ואם אני  לא חוזר אליהם תוך ‭24‬ שעות – זה לא תקין מבחינתי. בנוסף, אציין כי בחברות גדולות לא רואים את הדייר  כמונו. אצלנו המנכ"ל מדבר טלפונית ישירות עם הדיירים, וזה אחד מהיתרונות שלנו".  כחלון מציין, כי "מי שיודע לשלב את שלושת השבילים, יודע באמת מה זאת התחדשות עירונית. 

ואני לא מדבר  באוויר, יש לנו קבלות – אנחנו אחת החברות הראשונות בתחום, ואנחנו פועלים בו עוד משנת ‭ .2009‬ במהלך שבע השנים החולפות, הפכנו למעצמת התחדשות  עירונית, עם ‭ 41‬ פרויקטים חתומים של פינוי-בינוי  ותמ"א ‭ 38/2‬ הריסה ובנייה בערים כגון תל-אביב,  רמת-גן, אזור, הרצליה, רעננה, בית-שמש, בת-ים,  נס ציונה, גבעת שמואל, ועוד, וזה לא קרה סתם כך. זה קרה כי אנו מבינים את התחום על כל היבטיו, בגלל שאצלנו אין סרבנים, ובגלל שאנחנו מבינים את  הרשויות".  כחלון מביא לדוגמה הצלחה שלהם בתל-אביב. "אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא תל-אביב שבה אישרנו  לאחרונה תב"ע מחוזית לבניית ‭ 275‬ יחידות-דיור בפרק  זמן קצר מאוד יחסית. הפרויקט עומד לפני קבלת היתר,  ובקרוב מאוד יצא ביצוע (בשיתוף בס"ר). כאשר מבינים את דרישות הרשות ואת כל דרישות הפרוייקט, התוצאה  היא שפרויקטים זזים. אין הרבה דוגמאות כאלו בתחום,  וזה נובע אך ורק מהאסטרטגיה המקיפה שבנינו".  השותף בחברה, לוי קושניר, מוסיף על דברי כחלון,  ואומר, "אנחנו אחת החברות הראשונות שראו את  נושא הפינוי-בינוי כחזון לבניית מגורים בישראל, נושא שרק בשנים האחרונות הופנם גם על-ידי חברות היזמות הגדולות. הגענו כיום למצב שבו בשלוש השנים  הקרובות נביא לביצוען של לפחות ‭ 1,000‬ יחידות-דיור בשנה, כאשר כמות העסקאות הכוללת של החברה מוערכת במיליארדי שקלים.
מה אתם מתכוונים להפוך בהמשך גם לקבלנים, או להישאר במסגרת היזמות?  
"אנחנו נשארים יזמים לאורך כל הדרך, ומשתפים פעולה עם קבלני הביצוע הגדולים בישראל, ועם  חברות גדולות, והכול בהתאמה לצורכי הפרוייקט".

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

מתחם לה גווארדיה

בר אילן - רעננה