מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

ענב

"בונים ביחד איכות חיים" זהו המוטו של חברת ענב, העוסקת בפרויקטים גדולים ומורכבים של פינוי בינוי ברחבי הארץ: המוטו, מסביר אפי כץ מנכ"ל החברה, מבטא את תפיסת החברה לפיה "הדיירים שותפים מלאים לביצוע הפרויקט, שהרי בלעדיהם דבר לא היה זז"

אפי כץ
מנכ"ל

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 7821
  • סה"כ דירות לפני 1956
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 12

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-9030055

"בונים ביחד איכות חיים"

פרויקטים גדולים ומורכבים - זהו האתגר אותו לוקחת על עצמה חברת ענב, העוסקת בפרויקטים נרחבים של פינוי בינוי מחיפה ועד אילת, ובהצלחה, מזה למעלה מעשור. נדמה כי את חוסר הרתיעה של צוות ענב ממורכבות הפרויקטים והתעסקות עם מאות בעלי זכויות בדירות, כל אחד עם דרישותיו ובקשותיו המיוחדות, הם קיבלו בירושה מאפי כץ, מנכ"ל ומייסד החברה, שעבר עוד בתחילת 2001 מעיסוק בהפשרת קיבוצים ומושבים לבנייה לתחום הפחות מוכר אז, של פינוי-בינוי. זאת, למרות שכל הגורמים מסביבו הפצירו בו "לא להכניס את הראש למיטה הלא שפויה הזו". ואולי סוד ההצלחה של החברה נובע לא רק מאי רתיעתה מהתעסקות עם פרויקטים מורכבים הכוללים עשרות ולעיתים מאות דיירים, אלא אף וביתר שאת דווקא מבחירתה לנקוט בשיתוף פעולה ובשקיפות מלאה לאורך כל הדרך מול כלל הדיירים בפרויקטים אותם מבצעת החברה. לא ייפלא אפוא, שהמוטו של החברה הוא "בונים ביחד איכות חיים".
"יש לנו היכולת לשתף קבוצות גדולות של דיירים בשקיפות גדולה בכל תהליך קידום התכנון, ההריסה והבנייה מחדש", מספר כץ. "המוטו שלנו הוא 'בונים ביחד איכות חיים' כי מבחינתנו הדיירים הם שותפים מלאים שלנו לביצוע הפרויקט, שהרי בלעדיהם דבר לא היה זז. יתרה מכך, חלק מהפרויקטים של ענב הם פרויקטים בהם הדיירים התגלגלו למעלה מעשר שנים מול יזמים שונים, שלא ידעו ולא הצליחו לארגן את הדיירים ולהגיע להסכמות עם קבוצות גדולות מהם, כך שהפרויקט נותר תקוע עד שנציגות הדיירים פנתה לענב, וביחד הנענו את התהליך ויצאנו לדרך".

על איזה היקפים מדובר?
"יש לנו את היכולת להוביל פרויקטים שנעים בין עשרות למאות בעלי זכויות, וזה הייחוד שלנו בתחום. ענב מקדמת גם פרויקטים קטנים יותר, אבל רוב רובם של הפרויקטים שלנו הם גדולים ומורכבים". 

לא בחרתם בעצם ללכת בדרך קשה יותר מהאחרים? 
"לא, לחברת ענב יש את היכולות, צוות עובדים בעלי ההתמחויות וההתמקצעות בהובלת פרויקטים מרובי דיירים, כך שאנחנו בהחלט חברה מובילה בתחום מורכב זה.

 

​ענב הייתה פורצת דרך בתחומה, וכיום לאחר ביצוע של פרויקטים גדולים, היא בהחלט אחת מהמובילות בישראל".
נכון להיום מקדמת חברת ענב למעלה מ-25 פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, ולמעשה עוסקת בייזום של יותר מ-15 אלף יחידות דיור בשטח כולל של כ-3 מיליון מ"ר. החברה בעלת איתנות פיננסית מהגבוהות במשק ובעלת ניסיון מוכח בייזום, ניהול, קידום וביצוע פרויקטים בתחום המגורים בכלל וההתחדשות העירונית בפרט.

למה בכלל לבצע פרויקטים של פינוי בינוי? מה הרציונל בזה?
"פינוי בינוי הוא תהליך מורכב בעל משמעויות חברתיות וקנייניות רבות אשר צפוי להפיק רק יתרונות לכל המעורבים בו. מבחינת המדינה, מרכזי הערים בישראל מרובים בבניינים ישנים עם תשתיות ישנות והסובלים העיקריים מכך הם הדיירים. פינוי בינוי מאפשר בין היתר הגדלת היצע הדירות למרות המחסור בקרקעות במרכז הארץ;  עיבוי של מרכזי ערים; מתיחת פנים לשכונות ישנות שתושביהן מזדקנים, פיתוח יסודי חכם ויעיל של תשתיות והחשוב מכל, מבחינת הדיירים עצמם זו הדרך היחידה בה אדם מהיישוב יכול לשפר את איכות חייו ללא עלות, ובאותה הזדמנות להתגונן מפני רעידות אדמה או איומי טילים בזמן מלחמה. זהו מצב של win win". בין הפרויקטים הבולטים של החברה ניתן לציין את מתחם תקומה בכפר סבא, עם בנייתן של 1,100 יחידות דיור, פרויקט עין הים בחדרה עם למעלהמ-1,000  יחידות דיור, פרויקט של כ-300 יחידות דיור בלה גווארדיה בתל אביב, פרויקט הרצל בבאר יעקב עם 2,200 יח"ד ופרויקט ענק בעיר רחובות עם יותר מ-4,000  יח"ד. "אני חושב שערך המוסף שלנו בפרויקטים של פינוי בינוי נובע מהניסיון, ההתמקדות וההתמקצעות שלנו בפרויקטים מורכבים וגדולים מסוג זה, אשר הפכו עם השנים לסימן ההיכר ולתו האיכות של החברה".

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

תקומה כפר סבא

הררי, רמת גן