מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

קבוצת אלמוג

קבוצת אלמוג הינה חברה משפחתית העוסקת בייזום וביצוע של פרויקטים למגורים ופרויקטים מניבים בהיקף של כ-‭1,500‬ יחידות דיור לשנה, מקרית ביאליק ועד באר שבע.

יצחק אמסלם
יו"ר קבוצת אלמוג

יקי אמסלם
מנכ"ל קבוצת אלמוג

יוסי בר דוד
מנכ"ל אלמוג פינוי בינוי

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 1310
  • סה"כ דירות לפני 270
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 4

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
08-9233113

קודם כל אידיאולוגיה: לא רק חידוש שכונות ורווח כלכלי – גם השקעה יוצאת דופן בחיזוק השוויון החברתי

קבוצת אלמוג הינה חברה משפחתית העוסקת בייזום וביצוע של פרויקטים למגורים ופרויקטים  מניבים בהיקף של כ-‭1,500‬ יחידות דיור לשנה,  מקרית ביאליק ועד באר שבע. החברה נוסדה בשנת ‭ 1986 ‬ ע"י יצחק וליאורה אמסלם, ומאז הינה אחת החברות  המובילות בתחום. הפרויקטים הנבנים ע"י הקבוצה מאופיינים בבנייה מודרנית ומתקדמת, ובתכנון פנים יעיל וגמיש המאפשר התחשבות מירבית בצרכי הלקוחות. אלמוג הינה חברה יזמית וגם מבצעת המעסיקה צוות של  כ-‭200‬ מהנדסים, מנהלי עבודה, מפעילים, עובדי שטח  ומשרד מנוסים, המניעים את החברה קדימה. קבוצת אלמוג פעילה בתחום ההתחדשות העירונית  באמצעות החברה האחות - אלמוג פינוי בינוי, בראשה עומד היום יוסי בר דוד. החברה צמחה בשנים האחרונות והרחיבה את פעילותה במרכזי הערים ברחבי הארץ. כיום מקדמת  החברה פרויקטים ב-‭18‬ מתחמים, הנמצאות בשלבי תכנון  ורישוי שונים, בערים: תל אביב יפו, חיפה, ראשון לציון, גבעת  שמואל, פתח תקווה, באר יעקב, יבנה, בת-ים ורחובות. אלמוג פינוי בינוי נשענת על המקצוענות והניסיון רב השנים של קבוצת אלמוג כחברה יזמית ומבצעת, ונהנית מחוסן כלכלי ואיתנות פיננסית המקנים לבעלי הנכסים את הביטחון  המלא ביציאת הפרויקט לפועל, בנייתו, השלמתו והשבחתו של האזור כולו.

בין הפרויקטים הבולטים של החברה במרכז ובשפלה:
בבת ים:
תוכנית לבניית ‭ 1140‬ יח"ד בשדרות כ"ט בנובמבר  בעיר. במסגרת התוכנית ייהרסו ‭ 224‬ דירות ישנות, לטובת  הקמת 7 מגדלים ועוד 5 בניינים בבנייה מרקמית. בנוסף,  ייבנו כ-‭3000‬ מ"ר של שטחי מסחר ועוד ‭ 2000‬ מ"ר של שטחי ציבור הכוללים כיתות גן ומעונות יום, ושטח ציבורי עם מתקני נופש ופנאי.  
בתל אביב-יפו: ברחוב קהילת קנדה-שדרות ירושלים  בשכונת יפו ד', מקדמת החברה תוכנית היקפית בה יפונו ‭ 208‬ דיירים וייבנו ‭ 840‬ יח"ד ב-4 מגדלים ו-3 בניינים נוספים בבנייה מרקמית. מדובר בפרויקט מורכב המהווה פרויקט דגל של עיריית תל אביב יפו במסגרת התחדשות עירונית,  הכולל אספקטים חברתיים, קהילתיים, תחבורתיים (נתיב  הרכבת הקלה) ועוד. במסגרת התוכנית תפתח החברה  במתחם גם 4 דונמים של שטחי ציבור, מסחר נופש ופנאי. ביבנה - ייבנה בשיטת בינוי פינוי פרויקט נוסף שנמצא בשלבי רישוי מתקדמים ברחוב חרמון ויכלול הקמה של 487 יח"ד מתוכן ‭ 92‬ יח"ד אשר יוקצו למפונים. בפרויקט יוקמו  5 מגדלים בני ‭ 21-29‬ קומות. במסגרת התוכנית ייבנו גם אשכולות גני ילדים, מרכז מסחרי וקומת תעסוקה שחלקה יוקצה לטובת שימוש ציבורי.

החזון החברתי של קבוצת אלמוג 
באלמוג פינוי בינוי לא מסתפקים בתוצאה של הקמת  פרויקט חדש ורווחי לכל הצדדים המעורבים בו – החברה, הדיירים והרשות המקומית, והחברה מביאה איתה חזון  אחר לפרויקטים אלה: החזון החברתי. לדברי יקי אמסלם,  מנכ"ל קבוצת אלמוג, "הקבוצה רואה ביישום התחדשות  עירונית, שליחות לאומית ואידיאולוגית, הן בהגדלת היצע הדירות והן בהעצמת השוויון החברתי במדינה והתחדשות מרכזי הערים בה. שמנו לנו למטרה לתכנן ולבצע את הפרויקטים על הצד הטוב ביותר, תוך הקפדה מרבית על  איכות, שקיפות, בטיחות והקניית ביטחון ואמינות לתושבים  במתחמים בהן פועלת הקבוצה".  עוד לדברי אמסלם, "ישנן גם אוכלוסיות לא חזקות בפרויקטים האלה, שבסוף היום לא מצליחות לעמוד בעלויות אחזקה של הבניינים החדשים. נוצר מצב שבו הן נאלצות למכור את הדירות ולעזוב את השכונה, זה מנוגד  לחזון שלנו", הוא מדגיש ומוסיף: "אנחנו מבקשים להצמיח את האוכלוסייה הקיימת ולשדרג את רמת החיים שלה, ולא  להבריח אותה החוצה. לשם כך, אנו נדרשים לפתרונות  יצירתיים... ישנם פרויקטים שבהם נשאיר דירה או שתיים כרכוש משותף של הדיירים; הם ישכירו את הדירה וההכנסות מההשכרה יסייעו לדיירי הבניין באחזקתו. אולי הפסדנו  מכירה של דירה, אבל הרווחנו את האוכלוסייה שנשארת, וזה  חשוב לנו לא פחות". אותן אוכלוסיות מרגישות לעיתים לא שייכות לצביון  החדשני של הבניין והשכונה החדשה, "לכן אנחנו מחזקים אצלם את תחושת השייכות, כדי שלא יעזבו  את השכונה, כך שהאינטגרציה החברתית אכן תפעל",  מדגיש אמסלם. כך למשל, "בפרויקט פינוי בינוי שבו יש אוכלוסיה אתיופית גדולה, הצענו לרשות המקומית להקים בכספנו בית מורשת לתרבות אתיופיה; במקומות אחרים בהם קיים רוב של חובשי כיפה, נבנה לטובתם  בית כנסת בבניין החדש. במקרה אחר, תכננו מרכז מסחרי המשמש גם כמרכז תעסוקה לטובת האוכלוסייה, ובשכונות עם רוב של אוכלוסייה מבוגרת, אנו מתכננים להקים מועדונים לתנועות נוער, כדי ליצור מגע יומיומי  בין אוכלוסיה צעירה למבוגרת – זו אינטגרציה אמיתית", מדגיש אמסלם.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

יפו ד' - קהילת קנדה

"ארלוזורוב", רעננה- תמ"א 38/2 הריסה ובנייה מחדש

"יונתן הוופסי", תל אביב- תמ"א 38/2 הריסה ובנייה מחדש

ברקאי 14 ר"ג - תמ"א 38/2 הריסה ובנייה מחדש

"מתחם ברדיצ'בסקי", גבעתיים- תמ"א 38/2 הריסה ובנייה מחדש