מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

אאורה ישראל

על המדינה לעודד פרויקטים של פינוי-ובינוי פרויקטים של 200 דירות לפחות- רק בהיקף כזה ניתן לתת מענה להקמת שכונות חדשות ברמה גבוהה

יעקב אטרקצ’י
בעלים ומנכ"ל

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 2739
  • סה"כ דירות לפני 716
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 5

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
1-800-80-80-21

על המדינה לעודד פרויקטים של פינוי-ובינוי

קבוצת אאורה המתמקדת בפרויקטים של הריסה ובנייה מחדש, במסגרת התחדשות עירונית (פינוי-בינוי ותמ"א), הציבה לעצמה מטרה – פרויקטים של 200 דירות לפחות. החברה סבורה, שרק בהיקף כזה של פרויקט ניתן לתת מענה להקמת שכונות חדשות, ברמה גבוהה, עם שטחים ירוקים, מבני ציבור מודרניים, בניינים איכותיים עם לובים מפוארים, חניה תת-קרקעית ודירות ברמה גבוהה. אאורה-ישראל היא חברה יזמית מובילה בתחום ייזום פרויקטים למגורים בכל רחבי הארץ. החברה מקדמת פרויקטים למגורים בישראל בלבד, ובחמש השנים האחרונות היא מתמקדת בפינוי-ובינוי. החברה היא חברה ציבורית, הנמצאת בשליטת חברת ס.י. אבן יזמות בע"מ, שבבעלות עו"ד יעקב אטרקצ'י, והיא נסחרת בבורסה לניירות-ערך בת"א.
הפרויקטים שבנתה החברה במסגרת תוכניות פינוי-בינוי ותמ"א 38/2 (הריסה ובנייה) כוללים 700-200 יחידות-דיור בכל פרויקט, וכיום מקדמת החברה פרויקטים של התחדשות עירונית, הנמצאים בשלבים שונים, בהיקף של כ-5,000 יחידות-דיור. כל הפרויקטים נמצאים באזור גוש דן, במסגרת תוכניות ההתחדשות העירונית.

לא לתמ"א 38/1 (חיזוק ועיבוי)
לתוכנית תמ"א 38/1 (חיזוק ועיבוי) קורא עו"ד יעקב אטרקצ'י, בעל-השליטה ומנכ"ל אאורה ”תקלה תכנונית". לדברי אטרקצ'י, ”מדובר במוצר נחות, שהורס את האפשרות של העיר להתחדש; אסור לאפשר תמ"א לחיזוק ולעיבוי, אלא במקומות שחייבים בהם – כי זה מנציח עוני ושכונות מוזנחות. לכן אנחנו מתמקדים רק בתמ"א 38/2, קרי, הריסה ובנייה, שבה אנחנו עולים על קרקע ריקה, יכולים לשקם את התשתיות, להקים מבני ציבור חדשים, ולהציע חוויית מגורים ואיכות מגורים ברמה גבוהה".אטרקצ'י מוסיף, כי החברה התמקדה תמיד בבנייה באזור המרכז, בגלל שיקולים של כדאיות כלכלית. הפרויקטים שלה נבנים ברמת השרון, הוד השרון, הרצליה, רמת-גן, גבעתיים, תל-אביב, יהוד, אור יהודה ובקריית אונו.
”אנחנו בונים רק במרכזי ערים ורק במרכז הארץ. פינוי-ובינוי נועד לחדש מרכזי ערים, ואז אפשר לקרוא לזה התחדשות עירונית; פרויקטים חדשים בפאתי העיר לא מחדשים את פני העיר – אם לא שינית את המרכז, לא שינית את העיר", כך קובע אטרקצ'י. הפרויקט הראשון שלקחה על עצמה החברה במסגרת פינוי-בינוי היה ביהוד כבר ב-2007. מדובר בפרויקט הפינוי-בינוי הגדול ביותר בישראל עד היום, הקרוי ”הגנים התלווים", שבו

נבנו כ-900 יחידות-דיור, מהן כ-500 כבר מאוכלסות, ועוד כ-400 בשלבי בנייה. בדירות מרפסת-שמש עם גינה תלויה, ומכאן שם הפרויקט. ב-2007 היה בשטח הפרויקט, אצטדיון כדורגל מוזנח, מסוף אוטובוסים ועשרות מבנים דו-קומתיים שבהם התגוררו כ-100 דיירים. בעיני מנכ"ל אאורה, אטרקצ'י, חשוב עקרון השוויון של הדיירים מול החברה. לדבריו, תוכניות פינוי-בינוי כוללות מעבר לאלמנטים של תכנון, בנייה ושיווק גם אלמנטים חברתיים ואף פסיכולוגיים, שהחברה חייבת להתייחס אליהם: ”לא כל חברה ערוכה לטפל באלמנטים אלה, כמו גם בטיפול בדייר הבודד בתוך פרויקט של מאות דירות".

משימה לאומית
אטרקצ'י מציין עוד, כי תוכנית פינוי-בינוי היא בגדר משימה לאומית, שיכולה להביא להיצע עצום של דירות במרכז, ולירידת מחירי הדירות בכלל: ”לא נעים להגיד את זה, אבל בסופו של דבר, מחירי הדירות כמו דברים אחרים נקבעים ב'מדינת תל-אביב'; אם מחירי הנדל"ן יירדו בתל-אביב, המחירים בערים שסביב תל-אביב גם יירדו, וכך הלאה. ”אבל אם המדינה מוכרת בתל-אביב שני מגרשים ל-640 יחידות-דיור ב-2 מיליארד שקל, מחיר שמשקף 3.5 מיליון שקל לקרקע ליחידת-דיור, הרי המדינה עצמה מנציחה את יוקר הדירות", כך אטרקצ'י. 
אטרקצ'י מוסיף, כי ”המדינה צריכה לעודד בכוח תוכניות של פינוי-ובינוי. עליה לקחת 10 ראשי ערים בגוש דן, ולומר להם, ’אנחנו נסייע לכם בתשתיות ובתחבורה, אם תאשרו X פרויקטים של פינוי-ובינוי בערים שלכם'. אפשר לבנות 100 אלף יחידות-דיור במסגרת תוכניות פינוי-בינוי בגוש דן. היצע כזה היה ממתן את מחירי הדירות, ואף מוריד אותם. לצערי, אני חש שהמדינה אינה דוחפת מספיק את התוכניות האלו", מסכם אטרקצ'י.

לכניסה לעמוד פייסבוק לחץ כאן

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

רמת השרון מתחם אילת