מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

קבוצת בכר

קבוצת בכר הינה חברת נדל"ן יזמית וקבלנית המתמחה בפרויקטים למגורים בתחום ההתחדשות העירונית. לחברה, בבעלות ליאור בכר, מעל ל-30 פרויקטים באזור השרון והמרכז ובכלל זה בערים: תל אביב, רמת גן, הרצליה,רעננה, כפר סבא, גני תקווה ובת ים. הקבוצה יוזמת ומבצעת את כל השלבים השונים בתהליך: החל מאיתור ההזדמנות, פעילות מול הדיירים, הגשת ההיתרים, תכנון הפרויקט, מימון וליווי הפרויקט, ביצוע הפרויקט בפועל ושיווק הדירות החדשות. בבעלות הקבוצה חברת הנדסה וביצוע, המבצעת את הפרויקטים של החברה ומאפשרת לה לפשט ולייעל את תהליכי הבנייה תוך פיקוח קפדני, בקרה יומיומית וביצוע מדוייק. לחברה צוות עובדים ומנהלים מקצועי בעל ניסיון רב בתכנון ובביצוע פרויקטים של נדל"ן למגורים בשילוב ליווי מקצועי – פיקוח ותכנון מקיף.

ליאור בכר
מנכ"ל ובעלים

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 2
  • בביצוע 6
  • בתהליך 8
  • סה"כ פרוייקטים 16

מדורג בערים
הרצליה

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
6638*

אמון הדיירים ביזם – הגורם המהותי ביותר להצלחת הפרויקט
 

ליאור בכר, בן 37 נשוי + 3, מנכ"ל ובעלים של קבוצת בכר, החל את דרכו בתחום הנדל"ן לאחר קריירה מצליחה כאיש עסקים בתחום חיי הלילה, ואף הקים יחד עם שותפו שחף ארליך חברת השקעות שהשקיעה בסטארט-אפים. הכניסה לענף הנדל"ן קרתה די במקרה. "יום אחד דפק על דלת ביתי ברעננה מתווך דירות והציע לי להשקיע בתוכניות תמ"א 38. התחום הזה היה אז בחיתוליו, והמתווך הבטיח שמדובר ב'עסקים עם רווחיות חריגה'. היום אני יודע שהוא הגזים לגבי הרווחיות החריגה. אני לא רציתי לעשות עסקים עם אותו
מתווך, מאחר שהוא הציג בפני את הדיירים כ'בעיה מרכזית, נטל' – לא אהבתי את הגישה הזאת. אני איש של אנשים, אבל זה גרם לי לרצות להיכנס לתחום ולשנות את הגישה כלפי הדיירים" מספר ליאור בכר.
בשנת 2009 הקים בכר יחד עם שותפו חברת יזמות בתחום התמ"א 38. "חבר הזמין אותי לאסיפת דיירים בבניין ברחוב בר-אילן 6 בהרצליה ובו 7 דירות. הייתי צריך להיות מאוד יצירתי כדי לגשר על הפער בין חוסר הניסיון שלנו לבין הבחירה בנו

לפרויקט. הפגנתי המון מוטיבציה ואנרגיה, אמרתי להם את כל האמת בפנים, הכנתי אותם לתהליך ורכשתי את אמונם". זה היה פרויקט התמ"א 38 הראשון של בכר. שביעות הרצון שגילו הדיירים, הגינותו, חריצותו ואמינותו, הביאו לו עוד לקוחות, שהגיעו מפה לאוזן. מהר מאוד היו לו עוד מספר בניינים בהרצליה ששכרו את שירותיו.
זו תעוזה מאוד גדולה למי שלא בנה קיר מימיו, לא?
"היה לי מאוד קשה להירדם בלילה באותם ימים. לקחתי אחריות על כ-30 משפחות, שהפקידו בידי את הבית שלהם, את הגורל שלהם. זה היה מפחיד, אבל גם מילא אותי באדרנלין. התאהבתי ברעיון. התחלתי לגייס כוח אדם מקצועי,  אבל התהליכים היו איטיים מאוד באותה תקופה. חיכינו לתיקון 3 לתוכנית תמ"א 38, שבין היתר הגדיל את זכויות הבנייה".
לאחר שהתקבל תיקון 3 במאי 2012, קיבל ליאור הצעה מפתיעה מחברת אזורים, לקנות את החברה שלו ושל ארליך. ליאור ושותפו התבקשו להוסיף פרויקטים, הם העלו הילוך והגיעו ל-16 פרויקטים. לבסוף, שיתוף הפעולה עם אזורים לא יצא לפועל, ליאור קנה את החלק של שותפו בחברה ונשאר לבד עם 16 פרויקטים על הנייר.
וממה התקיימת עד להבשלת הפרויקטים?
תחילה התפרנסתי מחסכונות. ידעתי שזו רק שאלה של זמן עד שיבשילו כל אותם פרויקטים. כל אותה תקופה היו הדיירים מתקשרים מתוך לחץ וחרדה, כי בתקשורת כתבו מדי פעם על קבלן שהסתבך או על תקנות חדשות, הייתי עוזב הכול והולך לדבר עם הדייר הלחוץ. אני חש אחריות גדולה כשלקוח נותן בי אמון ומפקיד בידי את גורלו, וזה לא סיסמאות. בעיני – החלק המהותי ביותר בתוכניות התמ"א 38 הוא הדייר, זה לא עסקי נדל"ן -אנחנו בונים בתים לאנשים, בראש ובראשונה. התחלנו עם חמישה עובדים ב-2009 כסטארט-אפ, וכיום אנחנו חברה בוגרת ומקצועית עם 22 עובדים, שכולם נבחרו בקפידה ובאים מחברות מובחרות. השירות ללקוח הוא מעל לכל מבחינתנו, אנשי המקצוע שלנו עומדים לרשות הדיירים כל העת, אנחנו אף מעסיקים אינסטלטור, חשמלאי, טכנאי מחשבים ועוד, כדי לתמוך ברמת השירות אותה אנו דורשים מעצמנו. הדיירים הם שותפים שלנו בפרויקט, חיבור טוב עם הדיירים הוא חיוני ביותר להצלחת הפרויקט".

מי ביצע את הבנייה עצמה?
"במהלך הפרויקט הראשון, הקמתי גם את חברת בכר הנדסה וביצוע אשר עומדת מאחורי ביצוע כלל הפרויקטים בקבוצה. לא רציתי קבלן מבצע חיצוני שמה שמעניין אותו זה לחסוך בעלויות, רציתי לבצע בנייה איכותית ולתת שירות מיטבי לדיירים, מתוך רצון לשמור תמיד על איכות המוצר שאנו מספקים ללקוחותינו, ומתוך מחשבה שזה גם מה שיביא את הפרויקטים הבאים".
מה מייחד אתכם?
"העובדה שהלקוחות שלנו – הן דיירים והן רוכשי הדירות - יודעים שיש להם תמיד ובכל זמן גורם אחד לתקשר מולו, היא לטעמי ייחודית ומהותית בבניית אמון. אנחנו מהווים עבור הלקוח שלנו ONE STOP
SHOP. לעולם לא נשלח לקוח לקבלן משנה ונבקש ממנו לעבוד מולו. כל רוכש דירה, מהרגע שהגיע למשרד המכירות ועד שהוא מקבל את דירתו – מלווה לאורך כל הדרך על ידינו.
אלמנט חשוב נוסף הוא העובדה שאנו נותנים שירות של שינויי דיירים עוד 'טרום המכירה', אשר לטעמי זהו אלמנט שכמעט לא קיים בענף הנדל"ן למגורים. אני לא מבקש מהלקוח שלי לדמיין איך נראית הדירה שלו, אלא הוא מגיע לחתימת החוזה כשהוא כבר יודע איך תיראה דירתו החדשה. אין כמו לקוח מרוצה להבאת לקוחות נוספים. גם מנהלי הפרויקטים שלי מבינים את זה, יש להם יעדים שהם צריכים לעמוד בהם, כמו מינימום תלונות של דיירים, נראות נעימה של האתר וניקיונו במהלך העבודה. אני חש אחריות גדולה בכל פעם שלקוח נותן בי אמון ומעניק לי את הזכות לבנות עבורו את ביתו"

כיום יש לקבוצת בכר מעל ל-30 פרויקטים באזור השרון והמרכז, ובכלל זה בערים: רמת גן, הרצליה, רעננה, כפר סבא, גני תקווה, בת-ים וחולון. לאחרונה החלה הקבוצה להיכנס גם לפרויקטים של הריסה ובינוי.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

.

פרוייקטים של החברה

בר אילן 6 הרצליה

ששת הימים 2 כפר סבא

בר אילן 20 הרצליה

לוי אשכול 6 רעננה

אמיר 14 רמת גן

עין שמש 7-9-11 גני תקווה

דניאל 30 בת-ים

אלי כהן 13 הרצליה

רמת הגולן 15 חולון

אנה פרנק 4 רמת גן

אנה פרק 6 רמת גן

הררי 5-7-9-11 רמת גן

עין שמש 3-5 גני תקווה