מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

קרן בית וגג

בית וגג- קרן השקעות וייזום שגייסה ומנהלת כרבע מיליארד ש"ח מגופים מוסדיים, יוזמת ומנהלת עשרות פרויקטים במרכז הארץ- ממובילי תחום ההתחדשות העירונית למגורים בישראל

רונן עקביה, עו״ד
מנכ״ל

אלונה בר און, רו״ח
יו״ר

צביקה רובינשטיין
סמנכ״ל ייזום

רון שחר
מנהל מחלקת ייזום

איתי הוז
סמנכ״ל

אופיר שחן
מנהל שיווק ומכירות

שחר קליין, רו״ח
סמנכ״ל כספים

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 5
  • בביצוע 13
  • בתהליך 6
  • סה"כ פרוייקטים 24

מדורג בערים
כלל ארצי • רמת גן

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
9009*

ייחודיות המשלבת פעילות עסקית עם אחריות חברתית כלפי האנשים, הבתים, השכונה, המרחב העירוני וסביבת המגורים של כולנו

 

"הפעילות של בית וגג מתפתחת יחד עם הענף. מייזום פרויקטים קטנים עברנו לייזום ותכנון מתחמים עירוניים בני 100 דירות ויותר. התפתחות הענף תלויה כעת באיזון העדין בין יכולות יזמיות, הבנת צרכי הדיירים והעיר, והתאמה לדרישות הרשויות"

 

קרן בית וגג הוקמה לפני חמש שנים על-ידי קבוצת יזמים ומשקיעים שהאמינו בתחום ההתחדשות העירונית, וראו בו הזדמנות ייחודית המשלבת פעילות עסקית עם אחריות חברתית כלפי האנשים, הבתים, השכונה, המרחב העירוני וסביבת המגורים של כולנו. הקרן גייסה לפני שלוש שנים רבע מיליארד ש"ח מגופים מוסדיים מובילים, כמו פועלים שוקי הון, הפניקס השקעות ופיננסים, אקסלנס, עמיתים, איי.בי.איי ועוד. 
בית וגג מתמחה בייזום פרויקטים של תמ"א 38, בעיקר מסוג הריסה ובנייה מחדש, וכיום יוזמת ומנהלת 40 פרויקטים, הפרושים במרכז הארץ – בעיקר בתל-אביב, רמת-גן, רעננה, רמת השרון והרצליה:
•    4 פרויקטים הסתיימו ואוכלסו (100 דירות)
•    6 פרויקטים נמצאים בביצוע (200 דירות)
•    8 פרויקטים יחלו ביצוע במהלך השנה (יותר מ-200 דירות)
•    20 פרויקטים נוספים בתהליכי תכנון והיתר בנייה מתקדמים (מאות רבות של דירות)

מה מייחד את בית וגג לעומת גופים אחרים בענף?
רו"ח אלונה בר און, מנכ"לית בית וגג, מסבירה: "הליך קידום הפרויקט הוא מורכב, ממושך, מחייב מעורבות גבוהה של גורמים רבים בדרך, וכפי שכולם מרגישים היטב, נתון להפכפכות רגולטורית חדשות לבקרים. במצב זה, בית וגג מחזיקה ביתרון משמעותי בענף אשר נובע משילוב של ארבעה יתרונות מובהקים: איתנות פיננסית, ניסיון והתמחות, אחריות על כלל שלבי התהליך, ותפיסת קיימות מגובשת:
1.    האיתנות הפיננסית –מהפרמטרים החשובים ביותר בבחירת היזם. יתרון משמעותי זה של בית וגג נובע מהמודל הייחודי המחבר בין 250 מיליון₪ של כספי ציבור להשקעה בנדל"ן למגורים, במסגרת התחדשות הערים והבתים של כולנו.
2.   לבית וגג פלטפורמה מתמחה ומנוסה בהתחדשות עירונית.
זהו יתרון משמעותי במיוחד לאור מגוון ההיבטים המאפיינים את ענף ההתחדשות העירונית אל מול ייזום נדל"ן "מסורתי" על קרקעות חופשיות.
3.  בית וגג לוקחת אחריות על מכלול שלבי התהליך. החל מגיבוש תוכניות המשלבות חזון אורבני ואדריכלות, בעבודה משותפת עם הרשויות, דרך החתמת בעלי הדירות, הובלת היתר הבנייה, ניהול התכנון, ניהול הביצוע, ועד למכירת הדירות ואכלוס הבניין.

4 תפיסת קיימות מגובשת -אנחנו יודעים שנדל"ן זה לא רק הנדסה, מימון ומכירות, אלא קודם כל בית ואנשים. בית ליצירת משפחה, חצר משחק לילדים, שכונה עם סיפורים, עיר עתירת היסטוריה. שילוב יתרונות אלה מאפשר לבית וגג לעבוד עם מיטב היועצים, האדריכלים והספקים, במטרה לתכנן וליצור יחד סביבת מגורים נוחה, יפה ואיכותית.
שילוב יתרונות אלה מאפשר לבית וגג גם לתת את תשומת הלב הנדרשת לגורם החשוב ביותר בתהליך – אנשים. והכי חשוב, שילוב יתרונות אלה מאפשר לבעלי הדירות להפקיד בידי בית וגג את הנכס היקר שלהם – ולישון בלילה בשקט".
כיצד בית וגג רואה את התפתחות הענף בשניםהקרובות?
איתי הוז, סמנכ"ל רגולציה בבית וגג, משיב: "ההתחדשות העירונית נמצאת במגמת צמיחה בישראל ובעולם, כשברקע גידול האוכלוסין, גידול בביקוש למגורים בערים, ומגמת צמצום בנייה בשטחים פנויים, במטרה לשמר סביבה ירוקה. התחדשות העירונית היא המקור הבלעדי לבנייה חדשה במרכזי הערים. מגמת הצמיחה הזו מתגברת גם לאור ערכים נוספים שההתחדשות העירונית מביאה עימה: מענה להתיישנות הבניינים, מענה להזדקנות המרחב והאוכלוסייה העירוניים, ושימור העירוב הכלכלי-חברתי שמאפיין את מרכזי הערים ומחזק את חוסננו כחברה.
לאורך שנות פעילותה של בית וגג, סוגי והיקפי הפעילות מתפתחים יחד עם הענף. מייזום פרויקטים קטנים של 10-4 דירות בראשית דרכנו, אנו מתמקדים כיום בייזום ובתכנון מתחמים עירוניים בני 100 דירות ויותר, במסגרת הריסה ובנייה מחדש ופינוי-בינוי. המשך התפתחות הענף תלוי כעת במציאת האיזון העדין שבין יכולות יזמיות, הבנת צרכי הדיירים והעיר, והתאמה לדרישות הרשויות. אנו רואים בהתחדשות העירונית הזדמנות ואתגר יוצאי דופן להזריק יצירה אדריכלית לערים, להגביר מעורבות קהילתית, לקדם התייעלות אנרגטית ועירוב שימושים, לספק פתרונות תעבורה וביחד – לעלות רמה באיכות החיים של כולנו".

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

 

פרוייקטים של החברה

הבית ברננים 2-4, רמת גן

הבית בתנאים 12-18, תל אביב

הבית בבנים 12, רמת גן

הבית באוורבוך 5, רמת השרון
מחוזות

הבית אלוף הניצחון 16-18, רמת גן

הבית בשפירא 8, רמת גן

מחם צפון אבן גבירול, תל אביב

מתחם אחימאיר 5-9, תל אביב