מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

ברושניר יזמות

"ברושניר יזמות" בונה כיזם וקבלן פרויקטים של תמ"א 38: "יש יותר ויותר פניות אלינו מעצם כך שהדי.אן.אי של החברה בא מהביצוע. אנשים בנציגויות של בניינים מבינים שמאחורי ההבטחות צריכה להיות גם יכולת ביצועית"

פעילות ארצית

 • מאוכלסים 2
 • בביצוע 2
 • בתהליך 0
 • סה"כ פרוייקטים 4

מדורג בערים
כפר-סבא

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
09-7475000

בשוק מעדיפים יזמים שהם גם קבלני ביצוע

 


ברוש ניר עבודות הנדסה ובניין בע"מ, שהינה קבלן
מורשה בסיווג – 100 ג 5' (בלתי מוגבל) וקבלן
מורשה לעבודות ממשלתיות, היא בעלת מוניטין
וניסיון של 21 שנים. החברה התמחתה בהקמה והרחבה של מרכזים מסחריים, מבני תעשייה, דיור מוגן ובתי מלון הנבנים בימים אלו עבור חברת 'פרימה מלונות ישראל', בהיקף כולל של מאות אלפי מ"ר.
בין הפרויקטים השונים שביצעה חברת ברושניר עב׳
הנדסה ובנין בשנים האחרונות, יש לציין את בנייתו
של הגארנד קניון בבאר שבע כקבלן ראשי, הקמתם
של פרויקטים שונים ברחבי הארץ עבור חיל ההנדסה האמריקאי, בניית השלד לבית החולים הממוגן הראשון מסוגו שנבנה בארץ עבור ״אסותא" באשדוד.
לפני כ-6 שנים בנתה ברושניר תוספת קומה המסחרית ושלוש קומות חניה לקניון הגדול בפתח תקווה. מיד אח"כ זכתה החברה בבנייה של תוספת קומת משרדים בקניון גבעתיים של קבוצת עזריאלי, ולהוספת שתי קומות מסחריות ושלוש קומות חניה בקניון הדר בשכונת תלפיות בירושלים, עבור קבוצת מליסרון והריבוע הכחול. לאחר מכן היא נקראה לביצוע תוספת קומה בשטח כולל של כ-10,000 מ"ר לקניון איילון ברמת גן עבור קבוצת עזריאלי. מדובר בפרויקטים מורכבים מאוד מבחינה תכנונית, הנדסית, ביצועית ובטיחותית, המהווים אתגר גדול בשל העובדה שיש לבצע את העבודות באופן הממזער את הפגיעה בחיי המסחר במרכזים אלה ההומים אדם.

"העיקרון של תוספות שטחים למבנה קיים, תוך כדי המשך קיום חיי שיגרה במרכזי המסחר, קיים גם בפרויקטים של תמ"א 38. הבנו שיש לנו יתרון אמיתי בתחום, ומשם הדרך לייזום וביצוע של פרויקטים בתחום התמ"א 38 הייתה ברורה וקצרה", אומרת אילת גונן ברוש, מנהלת הזרוע היזמית של קבוצת ברושניר - "ברושניר יזמות", ובת הזוג
של ניר ברוש, מייסד ומנכ"ל הקבוצה.

"היה צריך לשלם 'שכר לימוד'"
"הפרויקט הראשון אותו בנינו כיזם וקבלן היה בכפר סבא – תוספת של קומה וחצי לבניין. פרויקט זה לא נשא רווח - מי שנכנס לפני 6 שנים לתחום היה צריך לשלם 'שכר לימוד'",
מספרת גונן ברוש. אבל חברת היזמות ברוש ניר למדה מהר והפכה לאחת המובילות בתחום בכפר סבא: "אנחנו כפר סבאים והעיר קרובה ללבנו. הסלוגן שבחרנו לפרויקט החדש שלנו בעיר הוא 'נשארים בעיר שאוהבים'. עד כה אכלסה החברה כבר ארבעה בניינים והחמישי בשלבי סיום אחרונים, רגע לפני אכלוס. עתה היא נמצאת בשלבי בנייה של פרויקט חדש בעיר במסגרת תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה). בפרויקט פונה ונהרס בניין ובו 12 יחידות דיור, ובמקומו נבנים שני בניינים חדשים ומפוארים שיכילו 43 יחידות דיור (נותרו דירות אחרונות למכירה). גזרת הפעילות שלנו כיום היא בין תל אביב לרמת השרון", היא מוסיפה.
לדברי גונן ברוש, הוכחה נוספת למצוינות החברה ניתנה בעצם הכנסתה של החברה למאגר היוקרתי של חברות בנייה יזמיות מובחרות ע"י חברת "עזרה וביצרון - חברה לשיכון בע"מ", לביצוע פרויקטים של תמ"א 38 בעיר תל אביב.

יתרון ליזם שהוא גם קבלן ביצוע
"היתרון בכך שיש בבעלותנו חברת ביצוע מתורגם לשטח: אנחנו רואים יותר ויותר פניות אלינו מעצם כך שהדי.אן.אי של החברה מקורו בביצוע", אומרת גונן ברוש. "אנשים בנציגויות של בניינים יודעים טוב מאוד מה הם רוצים, והם מבינים שמאחורי ההבטחות צריכה להיות גם יכולת ביצועית".
לדבריה, מורגשת דרישה הולכת וגוברת בתחום ההתחדשות העירונית, וגם הרשויות וגם הדיירים יותר פתוחים לנושא מבעבר.

כיזמית בתחום, גונן ברוש מציינת מספר דברים שחשובים לה מאוד: "עניין בפרויקט עצמו; כימיה עם הדיירים ותקשורת טובה עמם; שקיפות מלאה וחסרת פשרות מול כל דייר - אני לא מוכנה להגיע למצב שבו אין שקיפות מלאה לגבי התמורות שמקבל כל אחד בפרויקט. זה פועל לטובת היזם ולטובת הדיירים, שהם השותפים שלנו בפרויקט - לשים את המידע הקיים על השולחן, לייצר בהירות לגבי התמורות וכן למשמעות בפועל של ביצוע פרויקט חיזוק ותוספת בנייה. אני סבורה כי דייר חייב להבין למה הוא נכנס - את משמעות החיים באתר בנייה לאורך תקופה; לגבי הריסה ובנייה, יש חששות אחרים של בעלי הדירות שיש להתמודד עמם".
לטענת גונן ברוש,המטרה הראשונית נשכחה והיא – חיזוק הבניינים. הציבור והממשלה כמעט ושכחו את מטרת התמ"א – 38 חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה עזה, ואילו הדיירים מתרכזים בעיקר בתוספות הבנייה והשדרוגים שהם תוצר לוואי של הפרויקט.
"לפני כשנתיים במסגרת קורס נגינה שבנותיי לקחו בו חלק, ביקרתי בעיר לאקווילה באיטליה, ונדהמתי לראות את תוצאותיה של רעידת האדמה משנת 2009: מרכז העיר נהרס; 289 אנשים נספו, 1,500 נפצעו; מחצית מהבתים במרכז העיר נהרסו ורוב בתי העיר ניזוקו. ממשלת איטליה מתקשה לממן את החזרת העיר למצבה ערב רעידת
האדמה", היא מספרת.
"לדעתי, הדיירים ונציגויות של בניינים צריכים להתמקד ביתרונות האמיתיים של התוכנית, כמובן מבלי לוותר על זכויותיהם ועל תרומתם לפרויקט, אך מבלי לשכוח לשם מה נועדה התוכנית מלכתחילה.
"בכל מפגש שלי עם דיירים, אני טורחת לציין שפרויקט תמ"א 38 הוא לא עוד פרויקט בנייה - הוא מיזם משותף של הדיירים עם היזם, הדורש גמישות של כל הצדדים, רצון טוב, מבט קדימה, ולהשאיר את כל 'כאבי הבטן' הישנים מאחורה, פתיחות ותקשורת טובה. פרויקט תמ"א 38 חייב להיות win win לכל הצדדים, וזו מטרה לא פשוטה", מסכמת גונן ברוש.

פרופיל חברות קבוצת ברושניר

ברושניר עבודות הנדסה ובניין בע"מ

 • קבלן מורשה בסיווג – 100 ג 5 ' בעלת תו תקן ISO 9002
 • מעל 20 שנה ניסיון בביצוע בהם נצברו מקצועיות, מוניטין וידע רב, באמצעות יחס אישי ושירות ללא פשרות.
 • מאז הקמתה ביצעה החברה מאות פרויקטים. בחמש השנים האחרונות השלימה החברה בנייה של מעל 300 אלף מ"ר של שטחים מסחריים, משרדים ומלונאות.
 • בין לקוחות החברה נמנות חברות כגון קבוצת עזריאלי, אחים עופר, ריבוע נדל"ן, מלונות פרימה, בריטיש, חיל ההנדסה האמריקאי וצה"ל וכו'.
 • כהוכחה נוספת למצוינות, נבחרה והוכנסה החברה למאגר יוקרתי של חברות בניה מובחרות בחברת עזרה וביצרון - חברה לשיכון בע"מ, לביצוע פרויקטים של תמ"א 38 בעיר ת"א.

ברוש ניר יזמות – כרם השרון יזמות בע"מ.

 • הזרועה היזמית של קבוצת ברושניר  בתחום ההתחדשות העירונית
 • החברה יזמה תכננה הקימה ואכלסה מס' פרויקטים הכוללים פתרונות מגוונים לכל פרויקט תוך שיתוף פעולה עם הדיירים והרשויות המקומיות.
 • נכון להיום החברה נמצאת בשלבי תכנון, הקמה, זכייה במכרזי דיירים ומו"מ לפרויקטים נוספים בתל אביב וערים נוספות הן במסגרת עזרה וביצרון והן במסגרת פרטית.
 • החברה נעזרת בשירותיהם של מיטב היועצים והאדריכלים לקידום וביצוע הפרויקטים.
 • החברה זכתה לדירוג מדלן תמ"א 38 בגין פעילותה בתחום התחדשות העירונית עד כה.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

אברהם קרן כפר סבא

אימבר 8 כפר סבא

בלוך 36 תל אביב

התחיה 3 כפר סבא

כט בנובמבר 4 רמת השרון

כרמל 81 83 כפר סבא

לואי מרשל 9-11 תל אביב