מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

שרקון בן עמי אשר ושות׳

עו"ד שחר בן עמי
שותף מייסד

עו"ד אילן שרקון
שותף מייסד

עו"ד עידן אשר
שותף בכיר

משרד שרקון, בן עמי, אשר ושות' הינו אחד ממשרדי עורכי הדין המסחריים הגדולים והמובילים במדינת ישראל, ואף מדורג ככזה במדריכי דירוג ישראלים ובינלאומיים.

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-5668280

נדרשת נדיבות גדולה יותר בזכויות בנייה מצד רשויות התכנון

"אחד הכשלים המרכזיים המביא לעיכוב של שנים רבות בהקמת הפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, הוא הקצב האיטי בו  פועלות הרשויות המוסמכות. "כמו  כן", היא מציינת, "הרשויות צריכות להיות גם נדיבות יותר מבחינת זכויות הבנייה בפרויקטים הללו, אשר יש להם סממן חברתי מובהק. באופן זה תהיה פריחה של בנייה לטובת מצוקת הדיור"

המשרד נחשב לאחד המשרדים המובילים  בישראל בתחום הנדל"ן והתכנון והבניה, כאשר ב-‭10‬ שנים האחרונות הוא עוסק רבות בתחום ההתחדשות העירונית בהצלחה רבה. למשרד יש צבר של פרויקטים בשלבי תכנון  וביצוע שונים, בתחום פינוי בינוי ותמ"א ‭ 38/2 ‬  (הריסה ובניה) בהיקף גדול מאוד של יחידות דיור,  כך מעידה עו"ד נורית כהן קצב, שותפה ומנהלת מחלקת פרויקטים במשרדשרקון בן עמי אשר  ושות'. עו"ד כהן קצב רואה בתחום ההתחדשות העירונית כתחום בעל פוטנציאל רב בניצול יעיל של הקרקע וזאת לאור המחסור בעתודות קרקע במרכזי הערים המאפשר תוספות בניה , כאשר פועל יוצא מכך הינו הגדלה של היצע הדירות  ושיפור חזות פני העיר. יתרון נוסף, הינו כי בעלי דירות אשר להם דירות עם תשתיות רעועות וחסרי אמצעים זמינים לביצוע שיפורים בבתיהם, יוכלו לשפר את מצבם הסוציו אקונומי על ידי ביצוע  פרויקט של התחדשות עירונית. יודגש, כי מעל כל אלה קיימת מטרת העל אשר הינה שמירה על ביטחון התושבים על ידי חיזוק הבניין מפני רעידות אדמה.

המשרד מלווה פרויקט התחדשות עירונית כבר משלביו הראשונים, לרבות משלב הבדיקה התכנונית הראשונית של הפרויקט, עובר במשא  ומתן בין הצדדים וסיוע ב"שופינג" בין הבנקים להשגת הליווי הפיננסי ועד לשלב אכלוס הבניינים.

להתחדשות העירונית יש סממן חברתי מובהק:
עו"ד כהן קצב, ממליצה לדיירים המעוניינים להשתתף בפרויקטים של התחדשות עירונית, להצטייד בעו"ד משלהם מתחילת התהליך, ולא  לחתום על מסמך כלשהו בלי שעו"ד יראה. "יש להגן על בעלי הקרקע בהדרכה מובנית  ומקצועית בתחום ההתחדשות העירונית", היא מדגישה.  לדברי עו"ד כהן קצב, אחד הכשלים המרכזיים המביא לעיכוב של שנים רבות בהקמת פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, הוא הקצב האיטי  בו פועלות הרשויות המוסמכות.

"כמו כן", היא  מציינת, "הרשויות צריכות להיום גם נדיבות יותר מבחינת זכויות הבניה בפרויקטים הללו, אשר יש להם סממן חברתי מובהק. באופן זה תהיה פריחה של בנייה לטובת מצוקת הדיור. גם הדיירים חייבים להבין שכל פרויקט חייב להיות כלכלית ליזם שמתקשרים עמו, כמובן עם תמורה מיטבית  וריאלית לדיירים, אחרת לא יהיה פרויקט".

יתרון משרדנו:
משרדנו הינו אחד המשרדים המובילים בתחום  הנדל"ן, המעניק שירות משפטי מקיף המהווה ‭ one stop shop‬ למכלול השירותים המשפטיים ללקוחותינו בשלל תחומי המשפט האזרחי  הרלוונטיים, לרבות: תכנון ובניה, נדל"ן, מימון  עסקאות, תשתיות, דיני רשות מקרקעי ישראל והתחום המוניציפאלי. שילוב התחומים לעיל תחת מטריה אחת בשילוב עם יעילות המשרד מעניק ללקוחותינו יתרון משמעותי בקידום אפקטיבי של התהליך אל יעדו הספציפי של הלקוח.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

ריינס 9 בגבעתיים