מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

י.ח דמרי בנייה ופיתוח בע"מ

חברת י.ח. דמרי הגדולה והמובילה לא נשארה מחוץ לתחום ההתחדשות העירונית, והיא מקדישה לו משאבים. בתמורה, הדיירים יודעים שאפשר לסמוך עליה

יגאל דמרי
מנכ"ל

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 1722
  • סה"כ דירות לפני 424
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 3

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
08-9939000

"כלכלית וחברתית, תחום ההתחדשות העירונית הוא אחד החשובים ביותר להתפתחות מרכזי הערים במדינת ישראל"


 

דבוש: "אנו עובדים בכל הארץ, מחיפה בצפון ועד באר שבע בדרום, ויש לנו פרויקטים רבים בשלבים שונים, חלקם בתהליכי היתרי בנייה מתקדמים" הפיתרון שדבוש מציע: "אני סבור שהמחוקק צריך לתת דעתו לכך ולגבש הנחיות ברורות וממוקדות עבור כל רשות מוניציפאלית, באשר לתנאים הנדרשים עבור אישור וקידום תוכניות פינוי בינוי"

כיצד יודעים שתחום נדל"ני כמו התחדשות עירונית הפך לטרנד לוהט בשוק הבנייה? בקלות: כאשר חברות הבנייה הגדולות במדינה מחליטות להיכנס בעצמן לתחום! אחת  מהחברות הללו היא י.ח דמרי, מחברות הבנייה הגדולות והמובילות בישראל, אשר נכנסה לתחום  ההתחדשות העירונית עוד בשנת ‭ .2010‬ מי שמרכז את תחום ההתחדשות העירונית בחברה הוא עמוס  דבוש, סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי.  "חברת י.ח. דמרי עוסקת בפינוי-בינוי בהיקפים גדולים, ונכון לרגע זה לא נכנסה לתחום המצומצם  יותר של תמ"א ‭ ,"38‬ מספר דבוש. "אנו עובדים  בכל הארץ, מחיפה בצפון ועד באר שבע בדרום, ויש לנו פרויקטים רבים בשלבים שונים, חלקם  בתהליכי היתרי בנייה מתקדמים".
מדוע נכנסה החברה לתחום?                                                                                      "חברת י.ח. דמרי מאמינה שתחום ההתחדשות העירונית הוא אחד התחומים החשובים ביותר להתפתחות מרכזי הערים במדינת ישראל, מבחינה כלכלית וחברתית, ולכן מייחסת החברה לתחום חשיבות רבה, וכפועל יוצא גם מקצה משאבים על  מנת לקדם את הנושא". "במרכזי ערים רבות בישראל מצויים מבני דירות שהן במצב פיזי בעייתי מאוד. שיקום המתחמים ובנייתם מחדש יכול מחד לשפר את רמתם הכלכלית של התושבים, ומאידך להגדיל את מלאי  הקרקע הזמין לבנייה במרכזי הערים".
מהו יחסכם לדיירים במתחמים האלו?                                                                       "אנחנו מטפלים בדיירי המתחמים האלה עם כל הרגישות וההבנה, כי ברור לכולנו שזה הנכס היחיד שלהם, וזו האופציה היחידה שלהם להוריש משהו לילדיהם ונכדיהם. רובם שמחים על הפרויקט וחלקם מנסים קצת 'לסחוט את  הלימון' הזה, אבל כולם מבינים שהם משדרגים בצורה משמעותית את איכות חייהם במובנים  רבים - דבר שלא היה קורה להם בשום דרך אחרת. כחברה גדולה ומוכרת, הם גם סומכים עלינו יותר ועל ניסיוננו המקצועי, וכך קל יותר לקדם את  הפרויקטים במהירות יחסית". בין הפרויקטים הבולטים של החברה ניתן למנות:  פרויקט פינוי בינוי בשכונה ד' באשדוד, בו מפנים ‭ 152‬ יחידות דיור ובמקומן ייבנו ‭ 684‬ דירות; פרויקט בפתח תקווה בשכונת נווה גן במסגרתו  יפונו ‭ 202‬ יח"ד וייבנו במקומן ‭ 750‬ יחידות; ופרויקט בגבעתיים שם יפונו 72 יחידות דיור ישנות  ובמקומן ייבנו ‭ 288‬ יח"ד.

אתה חש שרשויות התכנון והרשויות המקומיות מקדמות את התוכניות או שמות מקלות בגלגלים?                                                 "קידום תוכניות הפינוי בינוי בפועל לא מגשים את הצהרות הפוליטיקאים. יש אולי הרבה רצון והצהרות מצד שרים וחברי כנסת לקדם את  הנושא, אבל בסופו של יום, הרבה פרויקטים של התחדשות עירונית תלויים ברצונה של הרשות  המקומית לקדמם. מדובר במצב מורכב, שכן חלק מהרשויות מערימות קשיים שונים ובכך מונעים  מהפרויקטים להתממש". "ועדות התכנון המקומיות והמחוזיות בהחלט דוחפות את הפרויקטים קדימה, אבל בחלק מהרשויות המקומיות לא אוהבים את הפרויקטים הללו מסיבות שונות, ולעיתים חוששים מהתוספת הגדולה של מאות יחידות דיור בשטח נתון. כתוצאה מכך הם מערימים קשיים ודורשים פתרונות שהם לא כלכליים עבור החברות היזמיות,  כמו להקים מבני ציבור נוספים, מבני חינוך, או להזיז כבישים – אלו דברים שדורשים מהיזם שינוים מהותיים והופכים את התוכניות ללא  ישימות ולא כלכליות".
אז מה הפיתרון לכך?                                                                                   "אני סבור שהמחוקק צריך לתת את דעתו לכך ולגבש הנחיות ברורות וממוקדות עבור כל רשות מוניציפאלית, באשר לתנאים הנדרשים עבור  אישור וקידום תוכניות פינוי בינוי".
אז למה לחברת דמרי הגדולה והמובילה להכניס עצמה למקום כל כך חסר ודאות כמו פינוי בינוי?                                                          "כי להיות חברת בנייה בישראל זה לא דבר פשוט, ואלה חלק מהקשיים והמורכבות שהם מנת  חלקו של כל יזם. בסופו של דבר, עם הרבה רצון טוב מצד הרשויות השונות ניתן להתגבר על כל  הקשיים ולהביא את הפרויקטים לכדי מימוש".

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

 

 

פרוייקטים של החברה