מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

אלדר אדטו, משרד עורכי דין ונוטריון

אלדר אדטו
עורך דין

עם מומחיות ספציפית בתחום ההתחדשות העירונית בהיקף של למעלה מ – ‭ 3,500‬ יח"ד חדשות, עו"ד אלדר אדטו מונה את "עשרת הדיברות" להוצאת פרוייקט של התחדשות עירונית

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6968296

הדרך הנכונה והמהירה להוצאת פרויקט התחדשות עירונית לפועל

 

"במסגרת הליווי המשפטי בפרויקט של התחדשות עירונית, מעניק משרד עורכי הדין אלדר אדטו ליזמים, קבלנים ובעלי  דירות, ליווי משפטי מלא ורציף, ממועד הפגישה הראשונית ועד לסיום ההליך ורישום הבית המשותף"

משרד עורכי הדין אלדר אדטו הינו משרד  בוטיק איכותי, בעל ותק של למעלה מ‭20- ‬ שנה ומומחיות ספציפית בהתחדשות עירונית, ונחשב כמוביל בישראל בתחום הפינוי בינוי ותמ"א ‭ .38 ‬ המשרד מלווה ומייצג פרוייקטים של פינוי בינוי  ותמ"א ‭ 38‬ בהיקף כולל של למעלה מ-‭3,500‬ יחידות  דיור חדשות בערים הבאות: נהריה, חיפה, גבעת  אולגה, נתניה, הרצליה, רמת השרון, הוד השרון,  תל- אביב, רמת גן, גבעתיים, יהוד, פתח-תקוה,  קריית אונו, ירושלים, ראשון לציון, בת-ים, אשדוד, אשקלון ועוד. את צוות עורכי הדין במשרד מוביל עו"ד ונוטריון אלדר אדטו, בעל ידע וניסיון משפטי של למעלה  מ-‭20‬ שנה בתחום המקרקעין, דיני התכנון והבנייה ומיסוי מקרקעין. הוא מומחה בעל שם בתחום ההתחדשות עירונית, יועץ ומרצה בפורומים שונים ומגיש פינה בנושא התחדשות עירונית בתוכנית הטלוויזיה "סודות הנדל"ן". בנוסף להתמחות בתחום ההתחדשות העירונית, למשרד ידע וניסיון רב בליטיגציה בתחום המקרקעין  ותכנון ובנייה, לרבות ייצוג בעתירות מינהליות, תביעות בגין הפקעת מקרקעין וירידת ערך (ס. ‭ 197 ‬ לחוק התכנון והבנייה) ובתביעות אזרחיות כולל  בתים משותפים, פירוקי שיתוף, פינוי דיירים מוגנים  ומחזיקים, תביעות נגד רשות מקרקעי ישראל, היבטים  נזיקיים ועוד. כמו כן, המשרד מלווה ומייצג בעסקאות נדל"ן שונות לרבות עסקאות מכר, קומבינציה,  תמורות, ליווי יזמים, חברות בנייה, עמותות, בעלי  קרקע פרטיים וכד‘ בעסקאות מקרקעין שונות, ועוד. צוות עורכי הדין במשרד מעניק שירות מקצועי ומקיף ללקוחות המשרד, תוך דגש על מומחיות בתחום המקרקעין והתחדשות עירונית בפרט. השירות ניתן מתוך היכרות מעמיקה עם הלקוח, והכל על מנת להתאים את צרכי הלקוח למול הפעולות המשפטיות הנדרשות. במסגרת הליווי המשפטי בפרויקט של התחדשות  עירונית, מעניק המשרד ליזמים, קבלנים ובעלי דירות, ליווי משפטי מלא ורציף, ממועד הפגישה הראשונית ועד לסיום ההליך ורישום הבית המשותף.  כמוביל בישראל בתחום הפינוי בינוי ותמ"א ‭ 38‬ מונה  עו"ד אלדר אדטו מונה ‭ 10‬ כללים ברורים לדיירים לצורך הוצאת פרויקט של התחדשות עירונית לפועל:

‭ . 1‬לא לחתום לקבלני חתימות - לא לחתום לכל יזם/סוחר/קבלן חתימות אשר מבטיח הבטחות ורק מבקש חתימה לטובת בדיקת היתכנות הפרויקט, או כל חתימה להסכמה עקרונית לביצוע פינוי בינוי.

‭ . 2‬התאגדו – המטרה היא פשוטה מאוד: כוח  עסקי מול היזם. ככל שאתם מאוגדים יותר, כך תוכלו לדרוש תנאים טובים יותר. ליזם תמיד יותר נוח לנהל משא ומתן מול גוף אחד שמייצג את רוב הדיירים.

‭ . 3‬בחרו עורך דין מומחה בתחום - עסקת פינוי בינוי הינה הליך משפטי מורכב ביותר ודורשת מומחיות וניסיון. בחרו בעורך דין בעל מומחיות ספציפית בפינוי בינוי, וודאו כי עורך הדין שבחרתם כבר ביצע עסקת פינוי בינוי וליווה עסקה שכזו.

‭ . 4‬קבלו הצעות – בדקו מספר הצעות של קבלנים שונים, בצעו התמחרות ביניהם ודרשו את המקסימום.

‭ . 5‬ לא להפריז - אל תגזימו עם הדרישות שלכם.  עדיף לחתום ולקבל דירה חדשה של ‭ 100‬ מ"ר,  מאשר לחתום עם קבלן על דירה של ‭ 120‬ מ"ר ולגלות מאוחר יותר כי עסקה זו אינה יוצאת לפועל.

‭ . 6‬בחרו מפקח - תפקיד המפקח הוא לעזור לכם לבחור מבין ההצעות בעניינים הטכניים.

‭ .7‬נהלו מו"מ על הפרטים הקטנים – הפרטים הקטנים והחשובים בדירה שהנכם מיועדים לקבל אולי זניחים בעלותם לקבלן, אך משמעותיים עבורכם.

‭ .8‬בדקו את טיוטת הסכם הפינוי בינוי – בדקו בקפידה את הסכם הפינוי בינוי עם עורך הדין  המייצג אתכם. בדקו שבהסכם קיימים בין היתר:  ערבות חוק מכר, ערבות להבטחת שכירות, דמי  שכירות מדי חודש, תשלום הובלה, מיקום של  הדירה החדשה, ביטוחים, מועדים לביצוע ההסכם, מועדים לביטול ההסכם במידה שהחברה לא עומדת בתנאי העסקה, וסעיף ברור כי בגין ביצוע העסקה אתם לא תשלמו דבר.

9.‬ עדכנו את יתר הדיירים על התקדמות  ההליכים – לקראת מועד החתימה זמנו את כולם, קיימו מפגשים והכינו את כלל הדיירים לקראת החתימה על ההסכם. ‭ .10‬ שקיפות מלאה– בכל פרויקט קיים החשש שמישהו מקבל יותר מהאחר. לפיכך השקיפות בהליכים חייבת להיות מוחלטת. לכלל הדיירים קיימת הזכות המלאה לעיין בכל החוזים ולראות הכל.

עו"ד אלדר אדטו מאמין כי העתיד שייך להתחדשות עירונית. "התקדמנו המון בשנים האחרונות באופן הטמעת ההתחדשות העירונית, אצל כלל הצדדים הנדרשים על מנת להוציא את הפרויקטים לפועל. קיימות עשרות חברות אשר עושות פרויקטים מדהימים והן בעלות יכולות מופלאות בדרך עבודתן. על ממשלת ישראל לעודד ולתמוך בחברות אלה, שכן  הן הקטר הנדל"ני של ישראל".

הכתבה נערכה בשיתוף החברה