מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

אי.אר.אם נכסים (מנלי) בע"מ

פיקוח אישי בשטח מקצר תהליכים ומשפר איכות הבנייה

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 0
  • בביצוע 1
  • בתהליך 1
  • סה"כ פרוייקטים 2

מדורג בערים
ראשון לציון

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6061600

פיקוח אישי בשטח מקצר תהליכים ומשפר איכות הבנייה

 

"אם אנחנו רואים שקבלן הביצוע חורג באופן קבוע ומדאיג  מדרישותינו, אין לנו ברירה אלא להחליף אותו, כי הצלחת הפרויקט והמחויבות לדיירים היא בראש מעייננו. זו הסיבה שאנחנו מטפלים בכל התהליך בעצמנו ולא מעבירים אחריות. יש לנו מנהלי עבודה ומפקחים בעלי ניסיון רב"

חברת מנלי החזקות בע"מ בונה בעיר ראשון לציון כבר שנים רבות פרויקטים של תמ"א ‭ 38/1‬ לחיזוק ותוספת. "יש מספיק עבודה  בראשון לציון", אומרים בעלי החברה, רומן מירן ולב לוזינסקי, שרוצים להמשיך ולהתמקד  בראשל"צ, עיר מגוריהם, ככל שהדבר יתאפשר  מנלי החזקות הייתה קרויה בעבר איי.אר.אם נכסים - חברת יזמות שהתמחתה בקידום ובניית פרויקטים  לפי תמ"א ‭ 38‬ בראשון לציון. לדברי שני השותפים, ההתמקדות בראשון לציון הביאה לכך שהם מכירים היטב את חוקי התכנון בעיר ואת האנשים האחראים לתחום ההתחדשות העירונית – מה שמסייע להם בהליכי תכנון ורישוי מדויקים ומהירים יותר.  רומן ולב החלו להתעניין כבר ב-‭2005‬ בנושא  ההתחדשות עירונית בכלל, ותמ"א ‭ 38‬ בפרט, שפרץ אז לתודעה הציבורית עם החלטות הממשלה. הנושא ריתק אותם והם החליטו ללמוד אותו באופן יסודי.  ב-‭2006‬ הם גייסו את הפרויקט הראשון, בראשון  לציון כמובן, וב-‭2007‬ הוחל בבנייתו. עד היום סיימה מנלי החזקות בהצלחה מספר  פרויקטים בראשון לציון הכוללים כ-‭30‬ יחידות דיור חדשות; כיום יש בצנרת העבודות שלה בתחום  התמ"א ‭ 38‬ פרויקטים בתכנון ובביצוע הכוללים  כ-‭120‬ יחידות דיור חדשות. לאחרונה החליטו לצאת  לערים נוספות בהן רמת גן, תל אביב ואשדוד, אך כאמור רוב הפעילות היא בראשון לציון.

מטפלים בכל התהליך מקרוב
לדברי השותפים, הם מלווים את כל הפרויקטים  בעצמם מקרוב. "אנחנו מטפלים בפרויקט מתחילתו ועד סופו – מגיוס בניין והחתמת הדיירים ועד לכניסתם לדירות. למדנו מהניסיון שיש לטפל בכל התהליך מקרוב, משום שמדובר בתהליך מורכב יותר מבנייה רגילה, ולכן אנחנו נמצאים כל יום באתרי  הבנייה", אומר רומן מירן. "כשאנחנו נמצאים בשטח אנחנו גם מקצרים תהליכים - הדיירים רואים אותנו,  מדברים אתנו ומרגישים שיש מי שדואג להם".  ומוסיף לב לוזינסקי: "אנחנו אחראים בפני הדיירים על הביצוע ועל כל מה שהתחייבנו עליו בהסכם ובמפרט הטכני. כשאנחנו בשטח אנחנו יכולים לפתור במקום ובמהירות את כל הבעיות והדרישות שמעלים הדיירים, או כאלו העולות תוך כדי ביצוע  הפרויקט. בנוסף, אנחנו מלווים את ועד הבית בכל צעד וצעד, ואף מציעים להם את המוצרים  האיכותיים ביותר – מעלית, מכפילי חניה וכדומה".


קורה שאינכם מרוצים מעבודתו של קבלן הביצוע?                         רומן ולב: "משום שאנחנו נמצאים הרבה באתר הבנייה, אנחנו עוקבים מקרוב אחרי התנהלות קבלן הביצוע בשטח. אנחנו גם משלמים לו לפי קצב ההתקדמות שלו בבנייה. אם קבלן הביצוע אינו עומד בהתחייבויות שלו באופן כזה הפוגע במחויבות שלנו לדיירים – לא נהסס להחליף אותו.  זה לא קורה הרבה, כי אנחנו בשטח, וגם לקבלן יש אינטרס לבנות באיכות הגבוהה ביותר שאנחנו  דורשים ממנו, ובקצב שאנחנו מעמידים בפניו.  "אם איננו מרוצים, אנחנו מעירים לו ודורשים תיקונים  ושיפורים, ואם יש צורך מתגברים אותו בפועלים. אם אנחנו רואים שקבלן הביצוע חורג באופן קבוע ומדאיג  מדרישותינו, אין לנו ברירה אלא להחליף אותו, כי הצלחת הפרויקט והמחויבות לדיירים היא בראש מעייננו. זו הסיבה שאנחנו מטפלים בכל התהליך בעצמנו ולא מעבירים  אחריות. יש לנו מנהלי עבודה ומפקחים בעלי ניסיון רב".  בעקבות ההצלחה בתחום תוכניות התמ"א ‭ ,38/3‬ מתכוונת חברת מנלי החזקות להרחיב את פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית גם לפינוי בינוי, בשלב ראשון במסגרת  תוכניות תמ"א ‭ 38/2‬ (הריסה ובנייה). "גדלנו בזהירות, ואנחנו  מרגישים מוכנים להרחיב את הפעילות שלנו, גם כן בזהירות", מסכמים שני השותפים. השניים בוחנים בימים אלה מספר  פרויקטים בתחום תמ"א ‭ 38/2‬ לקראת הכניסה לתחום זה.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

1

לא ידוע