מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

י.ח גרינברג פיתוח ובנייה

החזון של י.ח. גרינברג הוא לשפר את איכות החיים של דיירים רבים, עם דגש מיוחד על ערכים של שקט נפשי, ביטחון, רווחה. עם החזון הזה אנחנו יוצאים בכל בוקר לעבודה ומממשים אותו בשטח

שמעון רקח

יעקב חן

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 0
  • בביצוע 9
  • בתהליך 8
  • סה"כ פרוייקטים 17

מדורג בערים
כלל ארצי • תל-אביב • בת-ים

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-5175533

להסתכל גם על הרווח הכולל של כל הבניין 

חברת י.ח. גרינברג פועלת בתחום ההתחדשות העירונית מ-2010, והיום היא בין המובילות בתחום, עם כ-30 פרויקטים ואלפי יחידות-דיור בתכנון ובביצוע בשלבים שונים.
את החברה ייסד איש העסקים והיזם שמעון (סימונה) רקח, שהוא בעליה, ובעל  עסקי נדל"ן ברחבי העולם, לרבות הקמת פרויקטים רבים למגורים ולמסחר באיטליה, באנגליה ובישראל. רקח החליט להקים חברה לייזום בתחום ההתחדשות העירונית, שהוא מאמין בעתידה המשגשג, בעיקר כשמדובר בישראל, ושכציוני הוא אף "עשה עלייה" לפני כשלוש שנים.
כסיוע להקמת וניהול החברה חבר רקח לאיש עסקים וקבלן ביצוע לשעבר, יעקב חן, אשר אחראי בחברת גרינברג על תחום ההתחדשות העירונית. חן הוא קבלן ביצוע לשעבר, שבין היתר עסק רבות בשיקום יפו, והיה לו את הרקע ואת הידע להפעלת חברת התמ"א, שלה בחרו לקרוא בהמשך י.ח.גרינברג (ע"ש חמיו של יעקב חן, דוד גרינברג ז"ל).

לדברי חן, "התחלנו בפרויקטים קטנים של חיזוק ועיבוי (תמ"א 38/1), בעיקר בבת-ים, רמת-גן, הרצליה וראשון-לציון. כיום, אנחנו מתמקדים בעיקר בתל- אביב. היתרון שלנו היה בהתמצאות שלי בתחום הביצוע. עם הזמן למדתי לעומק את נושא ההתחדשות העירונית, את החוקים והתקנות".
יעקב חן מציין, כי "לא השקענו בפרסום – בנינו מוניטין טוב לחברה, והשמועה עלינו עברה מפה לאוזן, והביאה אלינו עוד ועוד דיירים. בין היתר, החברה "גייסה" שבעה פרויקטים בבת-ים, כולם במסגרת פינוי-ובינוי, שבהם מוקמות כ-1,000 יחידות-דיור במגדלי מגורים. עם התרחבותה, הוקמו בה מחלקות ייעודיות, כמו מחלקת רישוי, מחלקת תכנון, מחלקת פיקוח, מחלקת שיווק, ומחלקת תיאום ושירות לקוחות. הדיירים יודעים מראש שאני בא להרוויח מהפרויקט יעקב חן אומר, כי הוא "מאמין גדול בתחום", ומסביר:   "ההתחדשות העירונית מסייעת ליישובים רבים לחדש את עצמם, והיא פועלת לטובת כל הצדדים. לדיירים –לעבור לדירה חדשה ומרווחת יותר, בבניין חדש ובסביבה משודרגת; ליזם –להרוויח. איני מתבייש להודות בכך, שאני בא גם להרוויח מהפרויקט, ואני מודיע על כך בריש גלי לדיירים שאיתם אני מנהל מו"מ.
"הדיירים  מבינים שאני לוקח מקדמי ביטחון, ולא עובד על השוליים המסוכנים. בסופו של דבר, זה פועל לטובתם, כי התוצאה היא – מקסימום תמורה לדיירים, שמקבלים, בין היתר, אותו מפרט לדירות שלהם, כמו זה שמקבלים רוכשי הדירות החדשות. כמו כן, בעת הבנייה הם נהנים ממענה מהיר מצדנו, משקט נפשי, מהתחשבות, ומדיור חלופי הוגן".

שקיפות בחוזים ובתמורות לדיירים
בחברת י.ח. גרינברג מאמינים בשקיפות -  גם בחוזים וגם בתמורות הניתנות לדיירים. יעקב חן מציע לדיירים להסתכל על הרווח הכולל שלהם משדרוג כל הבניין: לובי חדש, מעלית, חיפוי חיצוני, חדר עגלות – כל אלה מתורגמים גם לעלייה במחיר הדירה הפרטית, נוסף לשדרוג הדירה עצמה. חן מדגיש, כי הוא מסתייג מהבטחות שנותנים יזמים שונים כדי לזכות בפרויקטים, שבסוף מתברר שלא ניתן לממש אותם: "זו לא חוכמה להבטיח לדיירים תוכנית, שבסוף נפסלת בוועדת התכנון, וכך עוד שנה נשרפת בקידום הפרויקט". ולסיכום הוא מציין, "החזון שלנו ב-י.ח. גרינברג הוא לשפר את איכות החיים של דיירים רבים, עם דגש מיוחד על ערכים של שקט נפשי, ביטחון, רווחה. עם החזון הזה אנחנו יוצאים בכל בוקר לעבודה ומממשים אותו בשטח".

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

פרץ חיות 4

אנטוקולסקי 10 תל אביב

בר אילן - בת ים

דיזינגוף 320, תל אביב

פרלשטיין 31- אחרי תמא