מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

הגלגל ייזום ובנייה

חברת הגלגל יזום ובנייה מבצעת פרויקטים של תמ"א 38 חיזוק מבנים בשכונות אם המושבות, שנועדו לספק היצע, לרענן גם את מרכז העיר ולהשאיר בה את הדיירים הוותיקים 

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 4
  • בביצוע 3
  • בתהליך 4
  • סה"כ פרוייקטים 11

מדורג בערים
פתח תקווה

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-9130070

גלגלים של תקווה

 

״המחירים בארץ מופקעים ויוצאים מכל פרופורציה, מרכיב הקרקע הופך להיות המכריע, ולכן לדעתי התמ"א 38 מעצם היותה עסקת קומבינציה תהפוך להיות האופציה הראשונה לעסקת נדל"ן, כזו שתחליף את הרכישה המסורתית של דירה חדשה מקבלן״

חצי יובל עוסקת חברת הגלגל ייזום ובנייה בתחום עבודות השלד והגמר בנייה, והנה באמצעות התמ"א 38, משפחת איפרגן, הבעלים, מסיטה את הגלגל אל עבר תחום היזמות המודרנית. לטענתו של שי איפרגן, החברה למעשה המציאה את הגלגל בכל מה שקשור לתחום ההתחדשות העירונית בפתח תקווה, שכן לדבריו הם היוהראשונים לבצע פרויקט של תמ"א 38 חיזוק מבנים בעיר. במהלך 7 שנות הפעילות של החברה בתחום התמ"א 38, הספיקה הגלגל כבר לאכלס 3 בניינים, שני בניינים נוספים נמצאים לקראת אכלוס, עוד שניים בעיצומה של בנייה, 4 בניינים לקראת היתר ועוד כתריסר בשלבי רישוי שונים. אם המושבות היא כאמור בסיס האם של חברת הגלגל יזום ובנייה, עיר שבה פוטנציאל הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית גדול במיוחד, שכן מאפייניה הייחודיים משוועים לפתרון הנמצא בתמ"א 38. "בשנים האחרונות קמו להן שכונות חדשות מכל עבר, והעיר גדלה משמעותית ועימה גם מחירי הדירות. התפתחות שכונות הפריפריה הבליטה את הצורך לחדש את מרכז העיר אשר נותר מיושן", אומר שי איפרגן. "לכן חשוב ביותר לדעתי לשדרג את האזור, וכפועל יוצא מכך להגדיל את היצע הדירות בשכונות לב העיר – כך שכולם יוצאים נשכרים".
לדעתו של איפרגן, לקידום התמ"א 38 באזורים אלו ישנה גם חשיבות דמוגרפית פנימית: "ישנם תושבים, בעיקר ילידי העיר, דור שני ושלישי, אשר רוצים להישאר לגור בסמוך למשפחה, אך מאחר שאין היצע קיים במרכז והמחירים בפרברים המודרניים - שם לרוב התושבים אין שורשים בעיר - יקרים מדי, הם נותרים ללא פתרון מתאים ולעיתים נאלצים לעזוב. באמצעות התמ"א 38 ניתן לייצר היצע בשכונות העיר הוותיקות במחירים נוחים יחסית, ובכך להשאיר בעיר את האוכלוסייה הנאמנה והוותיקה".


"לתת יותר שיניים לטיפול בסרבנים"
מהם מאפייני הדייר הממוצע בעיר?
"ככלל, באזורים בהם המחירים גבוהים יותר, הדיירים דורשים יותר וההליך יותר קשה ומסורבל. כך למשל, אנו התחלנו לפעול גם בערים אחרות כדוגמת רמת גן וראשון לציון, ובהן המו"מ הרבה יותר מורכב. בפתח תקווה האוכלוסייה, כך נראה, יותר חברתית וחברותית ופתוחה להצעות".
למרות שכאמור הדייר הפתח תקואי לרוב בעד תהליך התמ"א 38, ישנם מקרים בהם היזם נתקל בסרבנות מצד דיירים בודדים, אשר גורמים לעיכוב הליכים בפרויקט. לדעת איפרגן, "יש לתת לגורמי האכיפה יותר שיניים. גם אם על פי החוק יש לי את הרוב הנדרש, אני עדיין צריך לפנות למפקחת ושם זו פרוצדורה ארוכה בפני עצמה. לדעתי יש להוסיף עוד גוף שמטפל בנושא הסרבנות, ולשקול סנקציות נוספות נגד הסרבנים".

איך ניתן להבדיל בין סוגי הסרבנים?
"יש מבין הסרבנים כאלו שניתן להגדירם כסחטנים, יש כאלו שמתנגדים בשל חוסר מודעות ויש כאלו שההתנגדות שלהם נובעת ממסיבות אובייקטיביות של חוסר כדאיות עבורם. איש מבוגר שגר עשרות שנים בבניין בקומה הראשונה, רוצה לחיות את יתרת שנותיו בשקט, ובעבורו התמ"א 38 היא לכאורה מעמסה".
איך משכנעים דייר שכזה לחתום?
״אני מבטיח לו שאנו נחבק אותו לאורך התהליך, נמצא פתרונות לכל קושי שיעלה לאורך הדרך, ושרמת החיים שלו לאחר הפרויקט תעלה - הוא יזכה בדירה גדולה יותר וממוגנת, מעלית ותשתיות חדשות. כמו כן אני מפנה אותו להתרשם מפרויקטים גמורים שלנו, מהתוצאות ומהדיירים המרוצים".
האם לדעתך, התמ"א 38 יכולה להוות פתרון שלממש לבעיית היצע הדירות והמחירים הגואים?
"המחירים בארץ מופקעים ויוצאים מכל פרופורציה, מרכיב הקרקע הופך להיות המכריע, ולכן לדעתי התמ"א 38 מעצם היותה עסקת קומבינציה תהפוך להיות האופציה הראשונה לעסקת נדל"ן, כזו שתחליף את הרכישה המסורתית של דירה חדשה מקבלן.
"התמ"א 38 מאפשרת לרכוש דירה בתנאים אטרקטיביים לשוק במיקומים בהם ישנו מחסור חמור בקרקעות. לכן על המדינה להגביר את המודעות בקרב הציבור ובמקביל לסייע לקידום ההליך, אם באמצעות הגדלת זכויות הבנייה ואם באמצעות הסרת חסמים ביורוקרטיים. כמו כן, הייתי ממליץ להעביר סוג של חוקה שתאפשר ניוד זכויות בתמ"א 38 מעיר לעיר, ובכך לחזק ולחדש שכונות בערים שנמצאות בפריפריה, ובהן לא כלכלי לבצע פרויקטים של חיזוק ושיפור מבנים. כך, גם הדיירים וגם היזם יצאו נשכרים".

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

נחלת צבי 68 פתח תקווה

עין גנים 4 פתח תקווה