מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

חושן

חברת חושן של משפחת פוזיילוב יוזמת ומקימה פרויקטים של תמ"א 38 באזור השרון והמרכז • "אנו לא מפחדים מעיבוי וחיזוק, ולאורך הדרך ייצרנו לעצמנו התמחות ובידול בתחום", אלו כוללים קשר הדוק עם הדיירים, שנועד להקל ולחזק את ביטחונם האישי

משה למדן
סמנכ"ל כספים

אורי פוזלייוב
מנכ"ל

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 0
  • בביצוע 1
  • בתהליך 15
  • סה"כ פרוייקטים 16

מדורג בערים
רעננה

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-5751751

"היהלום של שוק הנדל"ן המקומי"

 

 

"אנו לא קובעי מדיניות, אלא שחקנים הפועלים על פיה. אנחנו מאמינים כי התמ"א 38 חיזוק מבנים היא פתרון יעיל ועדיף, בטח על פני מצב בו הבניין נותר ללא ביסוס כלל.
פרויקטים של תמ"א 38 הריסה ובנייה הם סוג של קיצור דרך בתחום ההתחדשות העירונית, ולעתים הם מהווים פתרון שלם ומלא יותר, ואנו גם שחקנים במגרש הזה״

 

במשפחת פוזיילוב עוסקים בעיקר בשני תחומים:
ענף היהלומים וענף הנדל"ן. אין זה פלא לכן שבחרו שם להתעמק בכל הקשור להתחדשות העירונית, שכן לדברי אורי פוזיילוב, מנכ"ל חברת חושן, "התמ"א 38 היא היהלום שבכתר שוק הנדל"ן המקומי".
פוזיילוב רואה בתמ"א 38 "סוג של נדל"ן מודרני, ומן הסתם בתור הדור הממשיך של פעילות הנדל"ן של המשפחה, סביר כי ארחיב פעילותנו דווקא לתחומים אלו". למשפחת פוזיילוב ארסנל נרחב בנדל"ן מניב מסורתי, ובין היתר נציין את מגדלי פז הממוקמים באזור הבורסה ליהלומים ברמת גן.
את דרכו בתחום התמ"א 38 החל פוזיילוב עם רכישת פרויקט עם היתר ברעננה, כאשר גם יתרת הפרויקטים הראשונים של חברת חושן התמקדו באזור השרון, בעיקר ברעננה, כפר סבא והוד-השרון. נכון להיום לחברה פרויקט בביצוע, שניים נוספים לאחר החלטת ועדה וכ-15 פרויקטים נוספים בשלבי רישוי מתקדמים, ולהערכת פוזיילוב עד שנת 2017 יהיו לחברה בביצוע מקביל כ-8 פרויקטים נוספים.
מדוע למעשה התמקדתם בתחילת הדרך באזור השרון?
"בתחילת הדרך, הרשויות באזור השרון היו ידידותיות מאוד וקיבלו בזרועות פתוחות כל יזם שבא עם נכונות אמיתית לקדם פרויקטים. שלא כמו ברשויות אחרות, התייחסו ליזם ככזה שבא להיטיב עם העיר ודייריה, ולא כמי שבא להרוויח על חשבונה. כמו כן, בניגוד לאזור המרכז ה'קשה', לא הייתה בשרון הרבה תחרות, כך שבאופן טבעי קל היה לנו יותר להדגיש את היתרונות היחסיים שלנו על פני המתחרים הבודדים. כיום, לאחר שה'מנה' הראשונה של פרויקטים של תמ"א 38 כבר קיימים, חלק מן הרשויות בשרון, ובמיוחד רעננה, החלו לבחון את השלכות התהליך, ועדיין נותרו חיוביות באשר לתמ"א 38, אך תהליך מתן האישורים הפך למעט יותר מורכב. בשל סיבות אלו החלטנו להתמקד בנוסף לשרון גם באזור תל אביב, אשר תוכנית הרבעים עשתה עמה חסד גדול".
מעצם התמקדותה באזור השרון, עיקר פועלה של חושן בתחום ההתחדשות העירונית התנקז אל פרויקטים של עיבוי וחיזוק. "אנו לא מפחדים מעיבוי וחיזוק, ולאורך הדרך ייצרנו לעצמנו התמחות ובידול בתחום", מספר אורי פוזיילוב. "לאור העובדה כי מבחינתו של הדייר, מדובר על אירוע לא קל לעיכול, פיתחנו כלים על מנת להקל ולחזק את ביטחונו האישי. למשל על ידי מענה 24/7 לדייר - תמיד אפשר ליצור אתנו קשר, התקנת מצלמות 360 מעלות באתרים, העסקת חברת ניקיון הפועלת על בסיס קבוע באתרים לרווחת הדיירים, ועוד פעולות, פשוטות לצד מורכבות, אשר הודות להן הדייר מרגיש בבית, למרות
שהפך בפועל לאתר בנייה".
האם לדעתך תמ"א 38 חיזוק מבנים הוא פתרון שווה ערך לזה של הריסה ובנייה?
   ​"אנו לא קובעי מדיניות, אלא שחקנים הפועלים על פיה. אנחנו מאמינים כי התמ"א 38 חיזוק מבנים היא פתרון יעיל ועדיף, בטח על פני מצב בו הבניין נותר ללא ביסוס כלל.

כולם מנסים כיום לעבור לפרויקטים של תמ"א 38 הריסה ובנייה, שזו סוג של קיצור דרך בתחום ההתחדשות העירונית.אין מדובר על קיצור דרך פסול, להיפך, במקרים בהם ניתן, ההריסה ובנייה מהווה פתרון שלם ומלא יותר, ואנו גם שחקנים במגרש הזה. אך עדיין, לא בכל המקומות ניתן ליישם את פתרון ההריסה והבנייה, ובמקרים שכאלו נכון יהיה לקדם את תחום התמא 38 על ידי עיבוי וחיזוק, אשר לעיתים מהווה פתרון מהיר ונוח, בין היתר בכל הנוגע להליכי הרישוי".
באשר למימון, מה לדעתך יקרה בשוק כאשר הבנקים יגיעו למכסת האשראי המקסימלי להלוואות נדל"ן?
"זה יבדל בין החזקים לחלשים; הבעיה תצריך מיזמים להביא עימם הון עצמי גבוה יותר, וכבר כיום חלקם נעזרים בחברות הביטוח לצורך קבלת ערבויות חוק מכר. 
לדעתי מחנק האשראי הצפוי, עשוי להביא למקרים של קונסולידציה בשוק ומיזוגים בין חברות יזמיות קטנות ובינוניות. זו עוד דרך בה השוק מנפה את החלשים, אשר חלקם מלכתחילה לא היו ראויים להיכנס כשחקן לשוק.לכן יש במחנק האשראי הזמני גם צדדים חיוביים".
לסיכום אומר פוזיילוב: "יש עוד הרבה מאוד עבודה, ועד כה, למרות חבלי הלידה, הפעילות הינה חיובית וישנה נכונות מצד היזמים והדיירים לקדם את נושא ההתחדשות העירונית".
משה למדן, מנהל הכספים של החברה, טוען כי בדומה לדיירים וליזמים, על הרשויות המקומיות להיות יותר חיוביות לנושא. "לצערי, בחלק מן הרשויות, השיקול המרכזי הוא נושא הגבייה", אומר למדן. "אם בעיריית גבעתיים יכלו לאשר בניית מגדל רב קומות במתחם
המכתש, מדוע לא מאשרים פרויקטים של תמ"א 38?", הוא תוהה, "ומדוע בתל אביב אישרו בניית מגדל גבה קומה באמצע שכונת נווה צדק, אך עדיין מערימים קשיים על פרויקטים של תמ"א 38?". התשובה, כך ננחש, קשורה קשר ישיר לעניין הארנונה וההיטלים
המוניציפאליים״.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

רמז 9

אחוזה 49 רעננה

ירושלים 4-6 הרצליה

משאבים 32 הוד השרון

האורנים 7 הוד השרון