מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

דבר ראש עיריית רמת גן

קוראים יקרים,

בשנתיים האחרונות עוברת העיר רמת גן מהפכה בתחומים רבים, ובראשם תחום התכנון והבנייה. מעצם היותה של העיר מובילת התחדשות עירונית, אנו נתקלים כבר היום באתגרים שונים שעל מנת לפתור אותם נדרשת חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה.

אחד האתגרים טמון בקונפליקט הקבוע הקיים בין דיירים שבתיהם  מתחדשים במסגרת תמ"א ‭ ,38‬ והם נהנים מן הפרויקט ומתוצאותיו, ובין שכניהם לרחוב, שהבנייה בסמיכות מעוררת בהם אי נוחות מתמשכת לאורך חיי הפרויקט.  

במהלך השנה האחרונה, ביצעה העיר מהלכים שונים על מנת לאפשר את המשך הבנייה בעיר, באופן שלא יפגע באלה המעוניינים לחדש את בתיהם, ומאידך יצמצם את אי הנוחות עבור שכניהם למינימום ההכרחי.  

כך, בין היתר, לצד תוכניות ייחודיות לשכונות שונות בעיר, הליכי שיתוף ציבור לתכנון שכונות, יצירת תוכנית לקביעת גובה בנייה באזורים שונים בעיר ועוד, הקפידה העירייה לעבות את מערך הבקרה והאכיפה באתרי הבנייה, באופן שיצמצם ככל הניתן את הקשיים הנגרמים מבנייה חדשה.  

בנייה לצד אכיפה, בנייה לצד תוכניות ממוסדות, בנייה לאורם של עקרונות תכנון קבועים  ובהירים - אלה הם המפתחות לקידומה של התחדשות עירונית, המאפשרת לתושבים להעלות  את איכות חייהם, להשביח את ערכי הנכס בו הם מתגוררים, וליהנות מאיכות חיים אורבנית מתקדמת.  

בימים אלה ממש, מאשרת עיריית רמת גן את תוכנית המתאר רג/‭,53‬ הקובעת מדיניות תכנונית ברורה בכל חלקי העיר. בעידן בו קבלנים רבים מפזרים לתושבים הבטחות ללא כיסוי שבעקבותיהן עלולים התושבים להיפגע, אני רואה חשיבות קריטית בפרסומה של מדיניות תכנונית זו, שתאפשר לכל תושב לדעת מה בדיוק זכויותיו כשהוא בודק את האפשרות לחדש את  הבניין שבו הוא מתגורר, וכן תאפשר ליזמים לדעת מה הם יכולים לדרוש בתוכניותיהם, ואילו תוכניות לעולם לא יתקבלו.  

כך, תוכל העיר רמת גן להמשיך לבנות ולחדש את העיר, אבל באחריות מלאה כלפי איכות חיי התושבים.

בברכה,

ישראל זינגר