מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

דבר ראש עיריית הרצליה

התחדשות עירונית ככלי חיוני לעיר חפצת חיים

התרחקות הדירה מהישג ידו של אדם עובד בישראל היא אחד הנושאים הבוערים, אשר נוגע כמעט לכל אדם בארץ. הפגיעה שנגרמת כתוצאה מכך היא כפולה. הן דמוגרפית - צעירים רבים מהגרים לחו“ל בחיפוש אחר דיור זול יותר והן תרבותית-חברתית – בוויתור על ההון האנושי.

בהרצליה אנו מתמודדים עם הנושא בכמה דרכים, שאחת המרכזיות בהן היא ההתחדשות העירונית.בעיניי, ההתחדשות היא כלי הכרחי לצמיחה ודרך ליצירת יחידות דיור עתידיות, במחירים מוזלים ותוך מתן עדיפות לצעירי העיר, כדי שהם יוכלו להמשיך לגור בה, כמו גם מתן אפשרות לתושבים הוותיקים לשדרג את תנאי המגורים שלהם. השינוי הזה יוצר תמהיל מגוון של צעירים ומבוגרים, בני העיר עם תושבים חדשים, ותורם לפעילות מסחרית, תיירותית וכלכלית ענפה, כמו גם לעשייה תרבותית וקהילתית עשירה.

בהרצליה, אנחנו נמצאים בתנופה אדירה של התחדשות ובינוי. חתמנו על הסכם גג עם משרדי האוצר והבינוי והשיכון לבניית אלפי דירות חדשות ברחבי הרצליה, כולן במחיר למשתכן. בגליל ים כבר ניבנו מאות יחידות ואלו מיתווספות לבנייה המתוכננת באזור התחנה המרכזית שפונתה, וכן בצפון העיר לאחר סגירת שדה התעופה, וכמובן הרבה מאוד תכניות תמ“א 38 שכבר מבוצעות ברחבי העיר וכאלה שבשלבי אישור שונים, וכן פינוי בינוי במתחמים שונים – כולם בהליך שקוף של שיתוף הציבור.

בכך אנחנו ממצבים את הרצליה כעיר אטרקטיבית ומודרנית, המושכת צעירים ומבוגרים וערוכה לתת להם פתרונות איכותיים ומגוונים בתחומי הדיור, העסקים, הלימודים, התרבות ובכלל, עיר עם איכות חיים גבוהה. וכל זה נשען, במידה רבה, על ההתחדשות העירונית.

לסיכום, עיר החפצה חיים, חפצה בזוגות צעירים, בחיי תרבות, במסחר ובתעסוקה – זקוקה להתחדשות עירונית.

משה פדלון                                                                                                                                                                                                                          ראש העירייה