מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

דבר ראש עיריית הרצליה

התרחקות הדירה מהישג ידו של אזרח עובד בישראל היא מהנושאים הבוערים, שנוגעים בציבור עצום  בארץ. הפגיעה שנגרמת כתוצאה מכך היא כפולה.  הן דמוגרפית - צעירים רבים מהגרים לחו"ל בחיפוש  אחר דיור זול יותר והן תרבותית-חברתית – בוויתור על ההון האנושי.

בהרצליה אנו מתמודדים עם הנושא בכמה דרכים,  שאחת המרכזיות בהן היא ההתחדשות העירונית. בעיניי, ההתחדשות היא כלי הכרחי לצמיחה ודרך ליצירת יחידות דיור עתידיות, במחירים מוזלים ותוך מתן עדיפות לצעירי העיר, כדי שהם יוכלו להמשיך לגור  בה, כמו גם מתן אפשרות לתושבים הוותיקים לשדרג את תנאי המגורים שלהם.  השינוי הזה יוצר תמהיל של צעירים ומבוגרים, בני העיר עם תושבים חדשים,  ותורם לפעילות מסחרית, תיירותית וכלכלית ענפה, כמו גם לעשייה תרבותית וקהילתית עשירה.

הרצליה, נמצאת בתנופה אדירה של התחדשות ובינוי. בתחילת השנה חתמנו על הסכם גג עם משרדי האוצר והבינוי והשיכון לבניית  כ-‭8,000‬ דירות חדשות ברחבי הרצליה, כולן במחיר למשתכן. על פי ההסכם,  מתוכננת בנייה בשלושה מתחמים חדשים: גליל ים שבה ייבנו כ-‭3,000‬ יחידות דיור,  מתחם אפולוניה שבו ייבנו כ-‭3,000‬ דירות וקריית שחקים, מערבית לקניון שבעת  הכוכבים, שבה מתוכננת בנייה של כ- ‭ 1,800‬ דירות.

לכל זה מתווספים הבנייה שכבר מבוצעת בגליל ים, הבנייה המתוכננת באזור התחנה  המרכזית בעיר כשתפונה, וכן בצפון העיר לאחר סגירת שדה התעופה, וכמובן הרבה  מאוד תכניות תמ"א ‭ 38‬ שכבר מבוצעות ברחבי העיר וכאלה שבשלבי אישור שונים,  וכן פינוי-בינוי במתחמים שונים – כולם בהליך של שיתוף ציבור.

בכך אנחנו ממצבים את הרצליה כעיר אטרקטיבית ומודרנית, המושכת צעירים  ומבוגרים וערוכה לתת להם פתרונות איכותיים ומגוונים בתחומי הדיור, העסקים,  הלימודים, התרבות ובכלל, עיר עם איכות חיים גבוהה. כל זה נשען, במידה רבה, על ההתחדשות העירונית.

בברכה,

משה פדלון