מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

דבר ראש עיריית נתניה

"האוכלוסייה והתושבים בעיר, הם הגורם החשוב ביותר בתהליך ההתחדשות העירונית – לכן קיימת בעירייה הקפדה מיוחדת על איכויות תכנון על כל מרכיביהן"

נתניה נחשבת לאחת הערים המובילות בישראל הודות לפיתוח חסר תקדים בכל אחד מתחומי פעילותה. שכונות חדשות, מרכז תעסוקה מתפתח, חופים, טיילות ופארקים וכן תשתיות ספורט ומוסדות חינוך, תרבות וקהילה - הפכו את העיר לאחת מן הערים היפות והמתקדמות בארץ. מגמות אלו עוד צפויות להתרחב, לאחר שהעירייה חתמה עם משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל על הסכם היסטורי, במסגרתו ישווקו בנתניה כ - 12,000 יחידות דיור חדשות, כאשר בהסכם ניתנה התייחסות לכך שחלק מהיחידות החדשות תוקצנה להתחדשות עירונית.

יש בנתניה תשעה פרויקטים מוכרזים ועוד למעלה מעשרה בשלבי תכנון מוקדמים. כמו כן, בשיתוף משרד השיכון נערכות שלוש תכניות מתאר לשכונות ומתחמים בעיר, כדי לאפשר קידומן של תכניות מפורטות לפינוי בינוי וכך זה קורה בפועל בקרית נורדאו, נאות שקד, רמת ידין ומרכז העיר, תכניות המקיפות בסך הכל כ – 10,000 יחידות דיור.

חשיבות מיוחדת ניתנת בתוכניות אלו לאוכלוסייה ולתושבים בעיר, שהם הגורם החשוב ביותר בתהליך הזה ולכן במסגרת המדיניות העירונית, קיימת הקפדה מיוחדת על איכויות תכנון על כל מרכיביהן. בצד כל אלה – מקדמת העירייה תהליכי התחדשות והחייאה של מרכז העיר הוותיק של נתניה, הכולל שינוי של התשתיות הפיזיות ובתוך כך, הגברת הפעילות הקהילתית-תרבותית וחברתית במתחמי ההתחדשות השונים. התוצאה – מרכז תיירות, תרבות וקניות שוקק, המארח פסטיבלים, ירידים, אירועים, ערבי ריקודים, פעילויות לילדים ועוד ועוד. כי את המנגינה של נתניה אי אפשר להפסיק.

מרים פיירברג-איכר                                                                                                                                                                                                ראש העיר