מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

פעילות בנתניה- ניתוח מדלן

בנתניה הוגשו עד כה כ-100 פרויקטים של תמ"א 38 , ומחציתם כבר זכו להיתר או אף אוכלסו. הרוב המוחלט של הפרויקטים מקודם באזור צפון-מרכז העיר, כאשר אחריו בולטים מרכז העיר הדרומי וכן אזור רצועת המלונות, המבוקש על ידי תושבי חוץ בזכות הקרבה לים. בעיר ישנה תכנית מקומית לתמ"א 38 משנת 2014 ,אך היא אינה סטטוטורית.

נתניה היא גם אחת הערים המובילות בקידום מתחמי פינוי-בינוי: שניים מהמתחמים קיבלו כבר תוקף ומצויים בשלבי רישוי: מתחם אנדריוס שבמרכז העיר, בו יהרסו כ-120 דירות ובמקומן ייבנו כ-400 דירות חדשות, ומתחם הרב קוק בו 640 דירות חדשות יחליפו את 240 הדירות הישנות.

בעיר מקודמים מתחמים נוספים, ובמידה שפרויקטים אלה יבשילו, הם צפויים להוסיף עוד אלפי יחידות דיור חדשות. במקביל, בשכונות הוותיקות דורה (רמת ידין), נאות שקד וקריית נורדאו מקודמות תכניות מתאר להתחדשות עירונית שצפויות לכלול חזון תכנוני ארוך-טווח לאזורים אלה.

מדובר בתכניות שמשרד השיכון מממן ומקדם בשיתוף עם הרשות, כאשר התכנון עתיד להתייחס באופן כוללני לשכונות, ולהתוות מדיניות שמגדירה את אופן ההתחדשות באזורים השונים, למשל הרחבת תשתיות כמו כבישים ומבני ציבור באזורים מסוימים תוך חידוש מאסיבי של פני האזור, או הסתפקות בהתחדשות ברמת הבניין באזורים אחרים.