מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

פעילות בחולון- ניתוח מדלן

פעילות תמ"א 38 בחולון כוללת כ-90 בניינים ברחבי העיר שכבר קיבלו היתרי בנייה או אוכלסו, ועוד כ-120 מבנים הנמצאים בהליך בקשה להיתר. התפלגות ההיתרים בין המסלולים היא מאוזנת, עם יתרון קל למסלול חיזוק ותוספת. השכונות המובילות בהיקף הפעילות הן קריית שרת, קריית עבודה ונאות רחל.

הוועדה המקומית בעיר אישרה מסמך מדיניות חדש לתמ"א 38, הכולל עקרונות ליישום התכנית בעיר. אם יאושר המסמך במתכונתו הנוכחית גם בוועדה המחוזית, העקרונות העיקריים צפויים להתבסס על תוספת זכויות בהתאם למסלול ההתחדשות ולסוג הבניין בתכנית הקיימת או בפועל. במסלול חיזוק ותוספת תתאפשר הוספת קומה וחצי לבניין קיים בן 2 קומות, ולבניין בן 3 קומות ומעלה תתאפשר הוספת 2.5 קומות.

באזורים שנקבעו כאזורי התחדשות עירונית עשויה להתאפשר גם תוספת של 3.5 קומות במסלול זה. בניגוד למסלול חיזוק ותוספת, שבו ההתייחסות היא לפי גובה הבניין הקיים, במסלול הריסה ובנייה ההתייחסות צפויה להיות לפי תכנית קיימת מאושרת.

מדובר בתוספת אפשרית של 2.5 קומות בבניין בן 2 קומות, תוספת של 3.5 קומות לבניין בן 3 קומות ותוספת של 4.5 קומות בבניין בן 4 קומות. במקביל, תכנית המתאר של חולון 2030 שמצויה בשלבי גיבוש, מייעדת שכונות ותיקות כגון תל גיבורים וג’סי כהן לעבור מתיחת פנים מאסיבית במסגרת פרויקטים של פינוי-בינוי ותמ"א 38 בהיקף מורחב. מדובר בתכניות בשלבים מוקדמים של תכנון, כאשר היקף מימושן אינו ברור עדיין.

בנוסף, צירים ראשיים כמו סוקולוב, יהושע חנקין, שנקר וגולדה מאיר מיועדים על פי התכנית המתגבשת לבנייה לגובה של עד 9 קומות ובמקטעים מסוימים אף מעבר לכך, תוך עידוד החזיתות המסחריות הפונות לרחוב.