מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

דבר ראש עיריית הוד השרון

קוראים יקרים,

הודות לשילוב הייחודי בין האורבני לירוק, לשירותי הקהילה המפותחים, למערכת החינוך המעולה ולחיי החברה והתרבות המגוונים, הפכה בשנים האחרונות העיר הוד השרון לאחד הישובים המבוקשים במדינה.  העיר מונה כיום כ-‭58,000‬ תושבים, וזוכה מדי שנה להגירה חיובית של משפחות צעירות רבות המבקשות לקבוע בה את ביתן.

התחדשות עירונית עומדת בבסיס עקרונות הפיתוח של העיר, כאשר הצוות המקצועי בעירייה פועל על מנת לענות לאתגר הכלל-ארצי לפתרון משבר הדיור, תוך שימוש מקסימלי במעט הקרקעות העומדות לרשות מדינת ישראל.

אתגר זה הוביל אותנו ליצירתן וקידומן של מגוון תוכניות לשדרוג ופיתוח מתחמי העיר הוותיקים, הרחבתם ומתן מענה לבני הדור הצעיר המבקשים להפוך את עירנו לביתם.

בין מגוון התוכניות הרבות אותרו שישה מתחמים עירוניים נרחבים בהם  יצרה העירייה תוכנית ייחודית (הר/‭,(1/38‬ הכוללת הגדלה משמעותית של זכויות הבנייה, על מנת להפכם לפרויקטים בעלי כדאיות כלכלית במתכונת  פינוי-בינוי. במרכזה של העיר ביצעה העירייה עבודות לשימור מבנים  היסטוריים ויצירתו של מרחב שוטטות בינוי ומסחר מחודש, ועוד. מגוון התוכניות להתחדשות עירונית מהוות עבורנו כלי משמעותי בשיפור איכות חיי אוכלוסיית העיר הוותיקה, והגדלת מאגר הדירות החדשות הנבנות בעיר, תוך שימוש בתשתיות העירוניות הקיימות העוברות גם הן הליכי שדרוג ופיתוח.  

על מנת לסייע לתושבים וליזמים הקמנו בעיר את מנהלת התמ“א, המטפלת באופן ישיר ומהיר בבקשות בנושאים אלו ומספקת מענה וייעוץ לפונים, ואין ספק כי הגברת השקיפות בתחום ויצירתו של מדד ליזמים וקבלנים בענף, יהוו צעד נוסף בקידום הליכי ההתחדשות העירונית בעיר ובמדינה כולה.

בברכה,

חי אדיב