מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

דבר ראש עיריית קריית אונו

קוראים יקרים,  

אני מאמין גדול בהתחדשות עירונית. בעיניי, זה הכלי החשוב ביותר שיש לעיר כדי לחדש את המראה, לחזק  את האוכלוסייה שלה, להשיג דיור בר-השגה, לטפח  שטחים ציבוריים, ולהעניק טיפול לתשתיות הרעועות.

בין האפשרויות של ההתחדשות העירונית בולטת  האופציה של "פינוי ובינוי" כדרך החברתית ביותר, הצודקת ביותר והסביבתית ביותר לטיפול במצוקת הדיור. מבחינה סביבתית, יש כאן שמירה על שטחים ירוקים ומניעת בינוי  בשטחים פתוחים נוספים; מבחינה חברתית היא מבטיחה דיור בר-השגה, היא מגוונת את האוכלוסייה ושומרת על צעירים בלב אזורי הביקוש.
חשובה בעיניי גם השמירה על האוכלוסייה הקיימת וסיוע לאוכלוסייה זו לשדרג את רמת  המגורים שלה, מבלי לפשוט את הרגל או לעזוב. מגיע להם להשתלב וליהנות מהשגשוג!

בקריית אונו הכנו תוכנית אב שמביאה בחשבון את אופייה הייחודי של העיר, שומרת על אזורים בעלי אופי כפרי וקהילתי ואינה מאפשרת פגיעה בהם  בעתיד. מיפינו את העיר, בחנו את הצרכים, את אופי הבינוי הקיים, וחשבנו עליה כפי שראוי שתיראה בעתיד, ובכלל זה שמירה והרחבה של שטחים ציבוריים פתוחים וטיפוח שלהם. אנו רוצים שקריית אונו תהיה עיר מטופחת ומתקדמת בעלת אופי ייחודי, ולמנוע מצב שהיא תהפוך לאוסף של פרברי שינה בשולי גוש דן, עם מרכז עירוני חלש ומתפורר שאינו עומד בעומס וגורר את העיר לאחור.

תוכנית ההתחדשות העירונית שלנו מביאה בחשבון את הצורך לטפל בתשתיות הקהילתיות והפיזיות ולשמור על איזון תקציבי לעתיד. הזנחת היבטים אלה או התעלמות מהם, עלולה להפוך את ההתחדשות העירונית לבעיה במקום שתהיה הפתרון. לכן דאגנו לגידול במוסדות הציבור ובשירותים הקהילתיים הנלווים, ואנו מקדמים פעילות מסחרית המתאימה לאופי השכונות שייכללו בתוכנית - דבר שיסייע לשמור על מרקם החיים העירוני ויספק תוספת הכנסה מארנונה.

אנחנו שוקדים במקביל על הגדלת השטחים המיועדים לתעסוקה  מתקדמת ולמסחר, שיאפשרו עבודה בעיר ויעודדו את החיים בתוכה. אני גאה בכך שאנו יוצרים אצלנו חזות מתחדשת של חיים אורבניים מתקדמים, הנהנים  משירותי קהילה מתקדמים, תשתיות מפותחות, והכל תוך שמירה על האופי הייחודי של העיר וקידום האוכלוסייה הוותיקה.

בברכה,

ישראל גל