מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

דבר ראש עיריית קריית אונו

התחדשות עירונית בעיניי היא הפנים של העתיד בערים הוותיקות בארץ, קטנות כגדולות. בהיעדר קרקעות פנויות במרכזי הערים, הרי שההתחדשות, בעיקר באמצעות “פינוי ובינוי”, היא בלתי נמנעת והיחידה שנותנת מענה חברתי וסביבתי מתקבל על הדעת.

תכנית האב להתחדשות עירונית של העיר קריית אונו הביאה בחשבון את אופייה הייחודי של העיר על ידי שמירה על אזורים בעלי אופי כפרי וקהילתי למען הדורות הבאים. כדי לקבל את ההחלטות הטובות ביותר, מיפינו את העיר וצרכיה והתמודדנו עם מאפיינים לא פשוטים של עיר קטנה במרכז הארץ.

השאלה שעמדה לנגד עינינו הייתה – איך דואגים לשמירה והרחבה של שטחים ציבוריים פתוחים וטיפוחם, לצד חיזוק תשתיות פיזיות וקהילתיות והכל מתוך דאגה לעיר ולתושביה עם שמירה על איזון תקציבי ורווחה כלכלית לטווח הארוך. לשם כך קידמנו, ועודנו מקדמים, פעילות מסחרית מותאמת לאופי השכונות בעיר, הגדלת שטחים המיועדים לתעסוקה ולמסחר בחוצות העיר, שיאפשרו לתושבים לעבוד בעיר ולבלות בה, שיעודדו חיי קהילה ושיגדילו את ההכנסות לעיר מארנונה עסקית.

בזכות התאמת העיר לצורכי המאה ה- 21 על ידי יצירה, חיזוק וחידוש של התשתיות הפיזיות והקהילתיות, נותנת קריית אונו מענה לאוכלוסייה הוותיקה וערוכה לקלוט משפחות חדשות. בתוך כך, שומרת העיר על התמהיל המגוון: אוכלוסייה צעירה לצד אוכלוסייה מבוגרת, משפרי דיור מבין תושביה וכמובן תושבים חדשים המגיעים אל העיר בשל רמת החינוך, השירותים הקהילתיים המגוונים והשטחים הירוקים בה.

אני גאה לעמוד בראש עיר בעלת שירותים קהילתיים ברמה גבוהה וקרייה יפה ומטופחת.

ישראל גל                                                                                                                                                                                                                      ראש העירייה