מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

דבר ראש עיריית ירושלים

יזמים ותושבים יקרים,

אנו מצויים בעידן בו עתודות הקרקע במדינת ישראל  בכלל, ובירושלים בפרט, מצומצמות. אני סבור כי הפתרון הנכון למשבר הדיור הנוכחי אינו לבנות על מעט הקרקעות הפנויות שעוד נותרו לנו, אלא לחזור פנימה אל מרכזי הערים והשכונות הוותיקות ולבנות  אותם מחדש, בסטנדרט ראוי למאה ה-‭.21 ‬ התחדשות עירונית מאפשרת לנו לייעל את השימוש במשאב הקרקע, לנצל טוב יותר תשתיות עירוניות, לחדש אוכלוסייה בשכונות ותיקות ולשפר שירותים חברתיים, כל זאת בעלויות פיתוח נמוכות יותר תוך הישענות על תשתית קיימת.

בירושלים התחדשות עירונית אינה רק סיסמה. אנו פועלים למימושה בצעדים מעשיים:

• ירושלים היא העיר הראשונה בה פועלת מנהלת התחדשות עירונית, בחברת מוריה, שהיא חברת התשתיות המובילה שלנו.

• עיריית ירושלים החליטה על מתן פטור מהיטל השבחה בפרויקטים לפינוי ובינוי שייצאו לפועל תוך 5 שנים.

• ממשלת ישראל העמידה לרשות העיר מענק מיוחד להורדת צפיפות במתחמים מורכבים, על מנת שגם הם יגיעו לכדאיות כלכלית, ותומכת בנו בחידוש תשתיות.

התחדשות עירונית היא העתיד של המדינה, והעתיד של התחדשות  עירונית נמצא בירושלים. כאן תמצאו ערכי קרקע גבוהים, עירייה תומכת והזדמנויות אטרקטיביות. הגברת השקיפות בתחום, והצגת מדד משוכלל לדירוג היזמים והקבלנים  הפועלים בענף, הן עוד צעד חשוב לבניית האמון של התושבים בתהליך, ולהצרת צעדיהם של מארגני עסקאות הפועלים בטכניקות נלוזות ומכשילים פרויקטים. אני מברך על כך ומקווה שבשנים הקרובות נראה את מקומה של  ירושלים במפת היזמות בתחום התחדשות עירונית, עולה וצומח.

בברכה,

ניר ברקת