מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

מעוז דניאל

המנכ"לית של מעוז דניאל - מלכה: "ראשי רשויות שמתנגדים להתחדשות, טועים: אנשים רוצים לגור בערים טובות, יפות ומבוססות. מנגד, יש 'מעודדים' כמו עיריית בת-ים שמקדמת בנייה. התחדשות עירונית היא מנוף לפיתוח של שכונות וערים, והדרך לדיירי בתים ישנים מתפוררים למנף את רכושם ולקבל דירה חדשה ויוקרתית, לצד שטחים ירוקים - והכל מבלי להוציא אגורה מכיסם"

פיני מלכה
מנכ"ל

רחל מלכה
מנכ"ל

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 574
  • סה"כ דירות לפני 120
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 2

מדורג בערים

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-9525859

"הדרך להצערת ערים מזדקנות היא יזמים ודיירים חדורי מטרה וחזון"

מלכה: "הפתרון שיסייע ליזמים 'הסובלים' מהרשויות ושיגרום לשינוי כולל בתחום הוא החלטה ממשלתית גורפת לעניין  תמ"א ‭ ,38/3‬ החלטה הקובעת מפתח אחד, חד  וברור, ללא שינויים מזדמנים. כמו כן, יש לחדד  את תקן ‭ 21‬ להתחדשות עירונית, ולוודא שהרשויות,  הוועדות, הדיירים והיזם, יפעלו לפיו בדרך של מתן תמורות ברורות לכולם במכפיל  ראוי" 

בעוד ‭ 20‬ שנה מהיום - "אם הביורוקרטיה תוקטן בשנים הקרובות, ונוכל לקבל היתרי בנייה תוך חצי שנה, שזה סוג של חלום כיום, אני מאמינה שנראה פריחה של התחדשות עירונית בכל הארץ, עם פרויקטים שיחדשו את  מרכזי הערים, ויקלו על המחסור בדירות. אם זה לא  יקרה, והרשויות ימשיכו לעכב את הפרויקטים, אני צופה שלא נראה שינוי מהותי במצב ההתחדשות,  וחבל".

 

 

"קיים היום טרנד של ראשי רשויות מקומיות,  לצאת בקול רם בתקשורת נגד תמ"א ‭ 38/3 ‬  בפרט, ונגד התחדשות עירונית בכלל. אני מאמינה, שאם היו מציעים להם להרוס את הבניינים הישנים המתפוררים, ולבנות במקומם שטחי עסקים ומסחר מודרניים וחדישים, הם היו  קופצים על הרעיון. לצערי, אותם ראשי רשויות  נוטים לשכוח, כי אנשים רוצים לגור בערים טובות,  יפות ומבוססות". כך אומרת רחל מלכה, מנכ"לית ובעלי חברת היזמות והביצוע מעוז דניאל.  לדברי מלכה, לעומת המתנגדים להתחדשות,  ישנן נקודות אור דוגמת עיריית בת-ים, שראשיה השכילו להבין את החשיבות הלאומית והחברתית בפרויקטים הללו, ומקדמים זאת מול היזמים  השונים. "ההתחדשות העירונית היא מנוף לפיתוח מאסיבי של שכונות וערים. זו הדרך היחידה לאנשים המתגוררים בדירות ישנות ומתפוררות, למנף את רכושם ולקבל דירה חדשה בעלת שווי  כפול, עם ממ"ד, מעלית, חניה וחיזוק מפני  רעידות-אדמה, לצד שטחים ירוקים ותשתיות חדשות. ואת כל זה הם מקבלים בלי להוציא אגורה  מכיסם".

כיצד ניתן לפתור את קשיי היזמים מול הרשויות המקומיות שמקשות עליהם?             המנכ"לית מלכה: "הפתרון היחיד שיגרום לשינוי כולל בתחום הוא החלטה ממשלתית גורפת לעניין  תמ"א ‭ ,38/3‬ החלטה הקובעת מפתח אחד, חד  וברור, ללא שינויים מזדמנים. כמו כן, יש לחדד  את תקן ‭ 21‬ להתחדשות עירונית, ולוודא שהרשויות,  הוועדה המקומית, הדיירים והיזם, יפעלו על פיו, בדרך של יצירת תמורות ברורות לכולם במכפיל  ראוי עם דוח כלכלי ודאי". חברת מעוז דניאל היא חברה משפחתית שאותה  הקימו לפני ‭ 30‬ שנה פיני ורחל מלכה. בתחילת דרכה היא הוקמה כחברת ביצוע לבנייה, והגיעה בהמשך להישג המרשים של קבלן-מבצע ג‭5- ‬  (הדירוג הגבוה ביותר). מהר מאוד בסמוך להקמתה עברה החברה לעסוק גם ביזמות. החברה מתייחדת הן בקשר האישי והקרוב עם בעלי הקרקע ורוכשי הדירות, והן בנכונות להוביל מהלכים שייטיבו עם הפרויקט, אף שהם עשויים לעיתים לצמצם את רוויח הפרויקט.

בין הפרויקטים הבולטים של החברה - לאחר ביצוע  - נמנים פרויקט נווה-יהושע ברמת-גן, עם‭ 104 ‬יחידות-דיור, פרויקט פינוי בינוי הראשון ברמת גן - מאוכלס; פרויקט כפר-גנים ג‘ בפתח-תקווה, עם ‭ 256‬ יחידות-דיור; פרויקט במודיעין עם ‭ 96‬ יחידות דיור, ופרויקט בראשל"צ עם ‭ 180‬ יחידות-דיור.  החברה בונה כיום שני בניינים בנס-ציונה, עם ‭ 53 ‬  יחידות-דיור, וכן את פרויקט נווה זמר ברעננה, עם ‭ 99‬ יחידות-דיור. עוד נמצאים בשלבים ראשוניים  יותר של הקמה: תכנון של ‭ 10‬ פרויקטים ברמת-גן  ובגבעתיים (פרויקט ברח' בן גוריון, גבעתיים עם 41 יחידות-דיור - הוגשה בקשה לועדה), פרויקטי פינוי-בינוי בבת-ים, בנס ציונה ובראשון-לציון.  

לדברי מלכה, "לפני ‭ 17‬ שנה היינו הקבלן הראשון  שביצע פינוי-בינוי בעיר רמת-גן. זה קרה בעקבות  רכישת קרקע בשכונת נווה-יהושע בעיר, ופנייה מקבילה אלינו מצד הדיירים והעירייה, לבצע  במקום פינוי-בינוי. החלטנו להרים את הכפפה, וליווינו את הדיירים צעד אחר צעד בחיי הפרויקט. תוך כדי כך צברנו ניסיון רב בתחום המורכב הזה,  ובסיום הפרויקט אכלסנו ‭ 104‬ דיירים, מתוכם ‭ 26 ‬ דירות של מפונים. "למרות הקשיים ודרך החתחתים שעברנו, הסיפוק היה רב מאוד. את הדירות הישנות והמטות לנפול החליף בניין לתפארת באזור מתחדש ומתפתח. לטעמי, הדרך היחידה להצעיר את הערים המזדקנות היא על-ידי יזמים חדורי מטרה ומוטיבציה בשילוב  דיירים, שרואים את הנולד עם חזון ואורך רוח".

מהו הערך המוסף של חברה בדמותכם  שפועלת הן כיזמית והן כקבלנית-ביצוע? 
מלכה: "ישנם יזמים שמכתיבים לחברות-הביצוע  תקציבים נמוכים, דבר שפוגע באיכות הבנייה, ובסופו של דבר ברמת הדירות בפרויקט. כחברה המשלבת יזמות עם קבלנות-ביצוע לא תמצאו אצלנו את התופעות האלה, כי אנו מאמינים שהמוצר הסופי צריך להיות לא פחות מאשר מצוין, ואנו אחראים לכך. לכן אנו משתמשים בחומרי  הבנייה האיכותיים ביותר בפרויקטים שלנו".

בעוד ‭ 20‬ שנה מהיום - היכן לדעתך יעמוד הענף הזה?                    "אם הביורוקרטיה תוקטן בשנים הקרובות, ונוכל לקבל היתרי בנייה תוך חצי שנה, שזה סוג של חלום כיום, אני מאמינה שנראה פריחה של התחדשות עירונית בכל הארץ, עם פרויקטים שיחדשו את  מרכזי הערים, ויקלו על המחסור בדירות. אם זה לא  יקרה, והרשויות ימשיכו לעכב את הפרויקטים, אני צופה שלא נראה שינוי מהותי במצב ההתחדשות,  וחבל".

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

כצנלסון, בת ים

הפודים, רמת גן

דבורה הנביאה

דניאל טאוור, רמת-גן

בן גוריון, גבעתיים