מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

מטרופוליס- פינוי בינוי

חברת מטרופוליס עומדת מאחורי פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול ביותר שנבנה כיום בארץ- גרין פארק בשכונת נווה שרת בת"א. שלוש שנים אחרי תחילת הפרויקט ורגע לפני האכלוס, ניתן לראות איך הפרויקט הצליח להוביל לשינוי מעמדה של שכונה שלמה. מחירי הדירות זינקו ואוכלוסיות חזקות מגיעות לשכונה

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 725
  • בביצוע 238
  • בתהליך 2
  • סה"כ פרוייקטים 965

מדורג בערים
גבעתיים

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6557878

מטרופוליס מציגה: כך מחדשים מתחמי מגורים

 

 

‭154‬ משפחות צפויות לחזור בשנה הקרובה לשכונת נווה שרת בתל אביב, אחרי שעזבו את ביתם לפני כשלוש שנים,  ואליהן יצטרפו עוד ‭ 293‬ משפחות חדשות. את בנייני הרכבת, חדרי מדרגות מטים ליפול או קירות עם חול  ים וצדפים, הם כבר לא ימצאו בשכונה. המשפחות  ייפגשו עם 6 בניינים חדשים – 3 מתוכם מגדלים בני ‭ 17-27‬ קומות, ו-3 בניינים של ‭ 10‬ קומות - ויגלו עוד כי במשך שלוש שנים הן התחדשו לא רק בדירות ובבניינים מודרניים, אלא גם כי פרויקט גרין פארק תרם למהפך חסר תקדים בתדמית השכונה שאליה היו רגילים.

נוף ייחודי בהתחדשות עירונית
זירת ההתחדשות העירונית נחלקת ליזמיות נדל"ן גדולות  שנכנסו לתחום, לצד יזמיות קטנות. חברת מטרופוליס היא גורם ייחודי בזירה זו. בתחילת העשור קיבלו קבוצות אלייד (חברת אחזקות  מהגדולות והיציבות בישראל - המחזיקה בצ‘מפיון מוטורס,  אשטרום, מנהרות הכרמל, ניופאן ועוד), אלדר ונופים החלטה: לתרגם את הכוח והניסיון שלהן בתחום הנדל"ן, לחברה אחת מתמחה שבכוחה להוביל את זירת ההתחדשות  העירונית

בישראל. כך נולדה חברת מטרופוליס. כיום מטרופוליס הינה חברה מובילה ליזמות אורבנית בישראל, המתמחה בייזום ופיתוח פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית. הבעלות של שלוש חברות איתנות ומובילות הופכת את מטרופוליס למותג ייחודי בענף  הנדל"ן בישראל. השילוב בין הבסיס הכלכלי האיתן של קבוצת אלייד, לבין הניסיון הרב בבנייה ומיתוג, איפשר לחברת מטרופוליס לפתח התמחות בתחום ההתחדשות העירונית ולהוביל את  סטנדרט האיכות והאיתנות בתחום. הודות לכך, מצליחה מטרופוליס לחדש מתחמים עירוניים שבכוחם לשנות את המרקם העירוני והקהילתי.

התמחות בחידוש מתחמי מגורים 
רבים טועים לחשוב כי חידוש מתחם מגורים או שכונה קיימת  זהה לבניית שכונה חדשה. בפועל, חידוש מתחמי מגורים מקפל בתוכו אתגרים עצומים, הן ברמת התכנון והן ברמת המיתוג. חידוש מתחם מגורים ישן חייב להתחשב באילוצים קיימים ולמצוא את הדרך לספק פתרון מקיפים לכל המתחם  (חניון תת קרקעי, שטחים ירוקים משותפים ועוד). בכך, ליצור חוויית מגורים אטרקטיבית ומעוררת השראה, ממש כמו שכונה חדשה. מתחם מגורים ישן מתמודד עם אתגר גם ברמת המיתוג.  תכנון, עיצוב ומיתוג המתחם נדרשים, לעיתים קרובות, לעקור מן היסוד תפיסות קיימות וליצור חוויית מגורים נחשקת שמצליחה למשוך אוכלוסיות חדשות וגם חזקות. רק אז, מעמד השכונה משתנה דרמטית וערך הנכס של הדיירים  עולה דרמטית. וכשמדובר באוכלוסיות חזקות, קפיצה בערך הנכס היא אספקט חשוב מאוד.

גרין פארק הובילה לשינוי דרמטי במעמד השכונה
פרויקט גרין פארק בהובלת היזמיות מטרופוליס, ‭ SGS ‬ ואלקטרה השקעות, הצליח ליצור שינוי מהותי בתדמית שכונת נווה שרת: מבעלת תדמית ירודה הפכה נווה שרת לאחת השכונות האטרקטיביות בצפון תל אביב. כתוצאה מכך חל זינוק במחירי הדירות, הרבה מעבר לעליית המחירים בכלל הארץ. בעשר השנים האחרונות נסק  מחיר דירה מוצעת בשכונת נווה שרת ב-%‭,351‬ בעוד  בתל אביב כולה המחיר זינק ב-%‭151‬ בלבד. הממוצע  הארצי עלה רק ב-%‭.99 ‬  סקר שנערך בסוף ‭ ,2014‬ מלמד כי תושבי אזור המרכז  מכירים את פרויקט גרין פארק. כ-%‭70‬ ציינו כי מעמד  השכונה השתנה לטובה במשך השנה האחרונה, וכ-%‭80 ‬ מהם היו שוקלים בחיוב לרכוש דירה בשכונה המתחדשת. ההצלחה של פרויקט גרין פארק קיבלה גם את ההכרה של איגוד השיווק על הצלחה מיתוגית ושיווקית בתחום  הנדל"ן, כשהפרויקט זכה בפרס "אפי" במיקום הגבוה ביותר בקטגוריה.

 

 

לשכפל את הנוסחה המנצחת לשכונות נוספות
חברת מטרופוליס משתמשת כיום בכל הידע והניסיון שצברה בחידוש מתחמי מגורים, כדי להעתיק את הנוסחה המנצחת לחידוש מתחמי מגורים נוספים. בין הפרויקטים שמטרופוליס יזמה וצפויה להתחיל את הקמתם בקרוב: מתחם קהילת פאדובה בשכונת  נאות אפקה בתל אביב, מתחם מנדלבלט-אבן עזרא  בהרצליה, מתחם קהילת לודז‘ בהדר יוסף בתל אביב, מתחם טכניקום בגבעתיים, מתחם הגדוד העברי  ברעננה, ועוד. בגבעתיים פועלת החברה לקידום התחדשות עירונית  במספר בניינים במתחם "אורט טכניקום" בין הרחובות שדה בוקר והכנסת. ברחוב קיימים מספר בנייני רכבת  ישנים שנבנו בשנות ה-‭,50‬ והכוונה היא לחדש את כולם במסגרת תמ"א ‭ ,38/2‬ וכך למעשה לאפשר התחדשות של כל הרחוב, לשפר את תנאי המחייה של תושבי השכונה ולהגדיל את היצע הדירות החדשות בעיר, שכידוע לא משופעת בקרקעות זמינות לבנייה. בחודש האחרון אישרה הוועדה המקומית גבעתיים את הקמתם של ארבעת הבניינים הראשונים במתחם.
בהרצליה, מטרופוליס יזמה את פרויקט פינוי בינוי  במתחם מנדלבלט-אבן עזרא. במסגרת הפרויקט ייהרסו  ארבעה בניינים ישנים נמוכי קומה, הכוללים ‭ 84‬ דירות, ובמקומם ייבנו שני בניינים בגובה של 15 קומות ושני  בניינים נוספים בני ‭ 12‬ קומות, שיכילו כ-‭280‬ דירות  חדשות. התוכנית אושרה להפקדה. מתחם מגורים נוסף שצפוי לעבור מתיחת פנים משמעותית  באמצעות חברת מטרופוליס, הוא מתחם קהילת לודז‘  בהדר יוסף בתל אביב. כיום, ישנם במתחם מבנים נמוכים  הכוללים דירות זעירות אשר נבנו בשנות ה-‭,50‬ ואשר  במקומם מתכננת החברה לבנות כ-‭670‬ דירות בבנייה משולבת של מגדלים ובנייה מרקמית. עקרונות תכנון הפרויקט אושרו בוועדה המקומית בתל אביב. בנוסף, מקימה ומקדמת מטרופוליס עשרות פרויקטי  התחדשות עירונית נוספים במסגרת תמ"א ‭ 38‬ (חיזוק מבנים  וכן הריסה ובנייה) בערים מגוונות באזור המרכז, לרבות: תל  אביב, גבעתיים, רמת גן, פתח תקווה, הרצליה, רעננה ועוד.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

אלתרמן 8-6

רידינג תל אביב