מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

משהב חברה לשיכון בנין ופיתוח

חברת הבנייה הגדולה והמסורתית הפכה את התחדשות הירונית לפעילות מרכזית שלה. המנכ"ל ערוסי: תחום ההתחדשות מהווה היום כ- 50% מהיקף הפעילות של החברה. הניסיון שלה הן כקבלנית ביצוע והן כיזמית, סייעו לנו לניות מומחים בתחום, ולכן הפכנו את הפעילות הזו למרכזית בחברה

עזרא ערוסי
מנכ"ל

אבי סולימן
יו"ר

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 1092
  • סה"כ דירות לפני 282
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 3

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-5164631

משהב: מוניטין של ‭ 80        ‬  שנה 

 

משהב הוקמה לפני 80 שנה על-ידי הסתדרות הפועל המזרחי בארץ-ישראל. מאז ועד היום, בנתה החברה 110 אלף יחידות-דיור בכל רחבי הארץ, ומתמקדת בציבור הדתי-הלאומי. בפעילות החדשה יחסית שלה, בתחום פינוי-בינוי ותמ"א 38, היא פועלת גם בקרב הציבור הכללי.

סולדיות עם חוסן כלכלי
לדברי מנכ"ל משהב בשנה האחרונה, רו"ח עזרא ערוסי, "אנחנו היום מהחברות המובילות את ההתחדשות העירונית בישראל. את המוניטין המעולה שלנו רכשנו משום שאנחנו חברה סולידית, מהוותיקות בארץ, הבונה ממעלות בצפון ועד עומרית בדרום. לא עברנו זעזועים ולא נקלענו להרפתקאות חסרות אחריות. אנחנו נהנים מחוסן כלכלי איתן וממקצוענות, מה שמאפשר לנו לבנות פרויקטים גדולים במסגרת ההתחדשות העירונית".

בין הפרויקטים הבולטים של החברה:                                                                       Central Heights, גבעתיים - מתחם מגורים יוקרתי, במסגרת פרויקט פינוי-בינוי, אשר יכלול ארבעה מגדלי מגורים המוקמים בשותפות, ובהם 528 יחידות-דיור.
"צמרות קריית-אונו" בקריית-אונו - פרויקט פינוי-בינוי הממוקם בלב האזור הוותיק של קריית-אונו,וכולל חמישה בנייני מגורים, שבהם 230 יחידות-דיור.
נווה יהושע, רמת-גן - פרויקט פינוי-בינוי, שיכלול 330 יחידות-דיור חדשות במקום ה-96 הקיימות היום.
קריית משה, ירושלים - פרויקט פינוי-בינוי של שנימבני מגורים עם 32 יחידות-דיור, ובנייתו של מגדלשיכלול 130 יחידות-דיור חדשות.

50% מפעילות החברה
לדברי המנכ"ל ערוסי, תחום ההתחדשות העירונית מהווה היום כ-50% מהיקף הפעילות של החברה:
"הניסיון של החברה, הן כקבלנית ביצוע והן כיזמית, סייעו לחברה להיות מומחים בתחום, ולכן הפכנו את הפעילות הזו למרכזית בחברה.
בנוסף, משהב רואה בדייר כנכס מרכזי בהליכים אלו, ומקפידה להעניק שירות ערכי ורגיש לצרכיו, מה שהוסיף לכך שהפכנו להיות לחברה מבוקשת ומובילה בתחום ההתחדשות העירונית". מציין ערוסי.

עם זאת, למנכ"ל משהב יש כמה הערות למובילי המדיניות של ההתחדשות העירונית, ובעיקר לראשי הרשויות. לטענתו, הוא "יכול לכתוב ספר על החסמים בדרך להיתרי הבנייה בהתחדשות עירונית". ערוסי מביא לדוגמה את נושא התשתיות, כמו תחבורה, בתי-ספר, גני ילדים, ניקיון, גינון וכד', שהרשויות המקומויות צריכות להביא לפרויקטים של התחדשות עירונית.

"להערכתי, רק 10% מהרשויות המקומיות שיש בהן אזורים מבוקשים לפינוי-בינוי, גם משתפות פעולה עם זה. יש כיום כ-15,000 בנייני מגורים בגוש דן לחידוש. זה פוטנציאל בלתי רגיל גם לפתרון למצוקת הדיור, אבל שמים מקלות ברגליים. העיריות צודקות מצדן, כשהן רוצות השתתפות של המדינה בהשקעה בתשתיות.
כך לדוגמה, למשהב פרויקט תמ"א 38 של מספר בניינים בשדרות קוגל בחולון. נפגשנו עם בכירי העירייה, והצענו לבנות מגדל של 25 קומות על כל שני בניינים–זה משנה את פני העיר. העירייה סירבה בטענה, שאין לה משאבים לפיתוח האזור ולספק את התשתיות הנדרשות.
מצד שני, הרשויות מוכנות לתת יותר לבנייה למסחר ותעשייה, במקום למגורים. וזאת כדי להגדיל את ההכנסות שלהן מארנונה ממסחר, ממשרדים ומתעשייה, גבוהות בהרבה מאלו ממגורים. גם בכך הן צודקות; כרו"ח של רשויות מקומיות רבות, אני יכול לומר, שעירייה שהכנסותיה ממסים ממגורים לא עוברות את ה-50%, היא מאוזנת ואיתנה יותר". מבהיר ערוסי.
אך למרות התסכולים, ערוסי מאמין שיש עניין אמיתי של המדינה והרשויות המקומיות בהתחדשות העירונית, שהחסמים ילכו ויצטמצמו, והוא מצדו מתכוון להמשיךלהוביל את משהב להיות אחת הגדולות בתחום הבנייה הזה וההתחדשות.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

CENTRAL HEIGHTS

קרית אונו

הבנים – NEO

רחוב העצמאות הרצליה

רחוב רשב״י אשדוד