מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

נכסים ובניין מגורים- נוה

חברת נכסים ובניין מגורים- נוה, בבעלות מלאה של נכסים ובניין, התחילה לפעול בתחום הפינוי- בינוי כבר בשנת 2005. לדברי מנכ"ל החברה ניסים בשן, והמשנה- למנכ"ל, אבי רוזן, "כבר בעבר הבינו בנכסים ובניין מגורים- נוה, כי משאב הקרקע במרכזי הערים הולך ואוזל. לאור זאת, מנקודת המבט של החברה, תחום ההתחדשות העירונית הוא המקור המרכזי לקרקעות זמינות, במיוחד באזורי הביקוש, והפתרון לחידוש ולשדרוג פני העיר ולשיפור ברווחת חייהם של התושבים".

אבי רוזן
משנה למכ"ל

ניסים בשן
מנכ"ל

פרוייקטי פינוי בינוי

  • סה"כ דירות אחרי 2286
  • סה"כ דירות לפני 704
  • מתחמים בשלבים מתקדמים 3

מדורג בערים
חברה מובילה בפינוי בינוי

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-5672700

התחדשות עירונית היא מקור לקרקעות זמינות באזורי הביקוש והפתרון לחידוש ולשדרוג פני העיר

 

"כיום כולם מבינים שהתחדשות עירונית הינה חשובה ומאפשרת לדיירים לקבל דירה חדשה ולשפר את איכות החיים. עדיין יש רשויות שלא נותנות עדיפות להתחדשות עירונית, דבר שמקשה על תזמון התהליך ומגדיל את עלויות היזם בשל העיכובים לאורך הדרך. כדאי שהרשויות יגדירו מראש מתחמים לפינוי-בינוי כי היום מבינים שפרויקטי פינוי-בינוי עדיפים על תמ"א 38, אבל כשלדיירים נמאס מהסחבת של פינוי-בינוי, הם מחפשים פתרון מהיר יותר ופונים  לתמ"א, וחבל".
 

החברה מטפלת כיום בשלושה פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית. פרויקט הדגל שלה, שלגביו התב"ע אושרה, ממוקם במתחם דפנה-ארלוזורוב בתל-אביב, אשר נמצא בהליכים של תכנון מפורט.  הפרויקט כולל 470 יח"ד קיימות, שבמקומן ייבנו 1,430 יח"ד חדשות בשישה מתחמים. להערכת ראשי נכסים ובניין מגורים- נוה, היתר בנייה לפרויקט יינתן בעוד כשנה. בנוסף, לחברה פרויקט הנמצא בהליכי ביצוע מתקדמים, במתחם מרום נוה בפתח-תקווה, לבניית 360 יח"ד, במקום 90 דירות שהיו קיימות במתחם.               השלב הראשון בפרויקט צפוי להתאכלס בשבועות הקרובים. במקביל, מקדמת החברה פרויקט משמעותי נוסף, של 800 יח"ד, בשכונת נחלת יהודה בראשון-לציון אשר בו התב"ע צפויה לעבור אישור עד סוף 2016. מנהלי החברה מציינים, כי במהלך שנות פעילותם בתחום חל תהליך שבו הדיירים עברו לשלב הנכונות לקחת חלק בפרויקטים של התחדשות עירונית, לאחר שהבניינים שבהם הם גרים התיישנו מאוד. "פרויקטים של התחדשות עירונית מאפשרים להם לקבל דירה חדשה, ולשפר את איכות החיים. רובם חיוביים באשר לתהליך, ולעיתים  אף לוקחים חלק אקטיבי בקידומו".
מה שמהווה חסם, זה התהליך - שלוקח שנים רבות – לאישור התב"ע בפרויקטים. לעיתים קורה שרשויות מקומיות וועדות תכנון לא נותנות את תשומת-הלב הראויה לפרויקטים שלפינוי-בינוי, וחלקן מתייחסות אל ההתחדשות העירונית כאל כל פרויקט רגיל. יחס כזה מקשה על תזמון התהליך ומגדיל את עלויות היזם בשל העיכובים לאורך הדרך.

איך ראוי היה שהרשויות המקומיות יפעלו ויתייחסו לתחום הפינוי-בינוי?
מנהלי החברה:  "ישנן רשויות שמאפשרות לבצע צירוף של קרקעות ציבוריות, למען תכנון יעיל והיתכנות פרויקטים. נכון היה כי הרשויות יקדמו תוכניות-מתאר מקומיות, שבהן יוגדרו מראש מתחמים לפינוי-בינוי, כך שבניין בודד המקדם תמ"א 38 לא יוכל להרוס פרויקט למתחם שלם. היתרון של נכסים ובניין מגורים- נוה הוא ביצירה של פרויקטים גדולים, שמשנים פני אזור, ולכן אנו מתמקדים בתחום של פינוי-בינוי. אפשרות נוספת שאנו בודקים היא של קידום מתחמים בהליכים זריזים יותר, במתכונת של תמ"א 38. אנו לא פוסלים את תמ"א 38 בתור רעיון, אך המבנה שלה כיום מתאים פחות לגודל ולאסטרטגיה העסקית שלנו בשלב זה".

מה השיקולים העומדים בפני דייר שבא לבחון אם להעדיף פרויקט של פינוי-בינוי או לחלופין של תמ"א 38?
"קיימת הבנה גורפת בשוק, כי פרויקטים של פינוי-בינוי עדיפים מאשר פרויקטים נקודתיים של תמ"א 38, הן בקרב הדיירים והן על-ידי הרשויות. יחד עם זאת, לחלק מן הדיירים נמאס מהסחבת  ומהביורוקרטיה בהליך של פינוי-בינוי, והם מחליטים לנסות ולפנות למה שנראה להם כפתרון המהיר יותר. כך למשל בשכונה בצפון תל-אביב שבה ניסינו לקדם פרויקט של פינוי-בינוי, חלק מן הדיירים ניסו לפנות לפתרון של תמ"א 38, שנראה להם מהיר יותר.

 

על אף שהדרך למנוחה ולנחלה בתחום עוד רבה, ראשי נכסים ובניין מגורים- נוה, אופטימיים  בהסתכלותם קדימה. לדבריהם, תחום הפינוי-בינוי ימשיך לתפוס חלק נכבד מעוגת הנדל"ן המקומית עוד שנים רבות. משרד הבינוי והשיכון מזהה את הנושאים המרכזיים הדורשים שיפור, והנושא הזה עומד בראש סדר העדיפויות שלו. להערכתם, גם נושא הרגולציה יהפוך לברור יותר עם הזמן. כפי שנפתרו נושאים שונים, כדוגמת הפטור ממע"מ על שירותי בנייה כך יפתרו בעיות גם בנושאים אחרים הדורשים טיפול, ובהם בין היתר-רף המינימום לטיפול בדיירים סרבנים. בעיות שונות יעלו על סדר היום ויטופלו, כך שיהיה קל יותר להוציא פרויקטים אל הפועל. ומאחר שהכללים בתחום ילכו ויתחדדו, גם התמקצעות החברות בתחום תלך ותגבר, כך שהיתרון של החברות המובילות, כמו נכסים ובניין מגורים נוה, רק ילך ויעלה״

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

 

פרוייקטים של החברה

מרום נוה - פתח תקווה

THE GARDEN - כפר סבא

מגדלי נוה בשדרה, חולון

נוה אביבים, נתניה מרכז