מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

קבוצת אוצר השקעות

קבוצת אוצר השקעות בונה פרויקטים של תמ"א 38 באשדוד וסביבתה, ומאמינה שבכך טמון העתיד: "בעשר השנים הבאות נראה באזור אשדוד תנופה אדירה במסגרתה ייבנו אלפי יחידות דיור"

עו"ד צחי אבו
מנכ"ל ובעלים

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 0
  • בביצוע 2
  • בתהליך 6
  • סה"כ פרוייקטים 8

מדורג בערים
אשדוד

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
08-8532121

זה הזמן לחייב בחוק בעלי דירות לעבור התחדשות עירונית
 

 

"ברוב המדינות המפותחות בעולם קיימים חוקים המחייבים כל בניין לעבור תהליך שיפוץ ושימור חיצוני אחת ל-10 שנים, ללא אפשרות של דיירים לסרב,
דבר שלצערי לא קיים  במחוזותינו"

את בעלי הדירות הישנות לעבור תהליך של התחדשות עירונית. אחרת, בעוד 20 שנה מהיום נראה רובעים שלמים שנעשתה בהם התחדשות עירונית שבסמוך להם בתים הרוסים, שילוב אשר לא יתאים לנוף האורבני הרצוי", כך אומר עו"ד צחי אבו, מנכ"ל ובעלי קבוצת אוצר השקעות.
לדבריו, "ברוב המדינות המפותחות בעולם קיימים חוקים המחייבים כל בניין לעבור תהליך שיפוץ ושימור חיצוני אחת ל-10 שנים, ללא אפשרות של דיירים לסרב, דבר שלצערי לא קיים במחוזותינו".
אתה סבור שצריך לחייב את בעלי הדירות  בבניינים האלו לעבור התחדשות עירונית?
"לא ייתכן מצב שבבניינים שנבנו לפני 50 ואף 60 שנה לא יבוצע שום חידוש או שיפוץ, והם ייראו כמו עיי חורבות. לא מדובר רק על חיצוניות המבנים אלא גם על אי בטיחותם עבור המתגוררים בהם. כיום, עם פריחת פרויקטים של התחדשות עירונית בישראל - התמ"א 38 והפינוי בינוי, נפלה לידינו הזדמנות פז לפעול לחייב את הבניינים לעבור התחדשות כשאר המדינות. הדבר בולט במיוחד לאור העובדה שבעוד שבעולם דיירי הבניינים הללו נדרשים לשלם הון תועפות על השיפוץ, הרי שבישראל ניתנה מתנה לדיירים בדמות זכויות
בנייה בפרויקטים הללו, ולכן יש לחייבם ביתר שאת לבצע התחדשות עירונית".
קבוצת אוצר השקעות הוקמה בשנת 2005 על ידי יניב בלטר ועו"ד צחי אבו. החברה אשר עיקר פעילותה הנדל"נית באשדוד, החלה את דרכה ביזמות ובנייה למגורים, ובנתה מאז מאות יחידות דיור בעיר. בין הפרויקטים הבולטים שבנתה באשדוד ניתן למנות את פרויקט שירת הים, במסגרתו נבנו 26 יחידות דיור, פרויקט לב העיר בו נבנו 106 יחידות דיור, פרויקט אביאל בברנע עם 37 יחידות דיור, פרויקט גני יואל בו נבנו 36 יחידות דיור, ועוד.
כיום בונה החברה ביזמות כ-500 דירות חדשות בפרויקטים: "סיטי דרימס", "סיטי טאוור", "כתר דוד" ו"אביבי אשדוד הצעירה".

במסגרת פעילות החברה הוקמה לאחרונה חטיבת התחדשות עירונית, ובמסגרתה בונה הקבוצה כיום 4 פרויקטים של התחדשות עירונית באשדוד, וכמו כן נמצאת בשלבי בנייה של 6 פרויקטים של תמ"א 38 שכל אחד מהם מונה מספר בניינים, פרויקט תמ"א 2 הריסה ובניית 77 יח"ד חדשות.
מהם יעדי החברה?
"שמנו לנו למטרה לבנות כ-500 דירות חדשות במסגרת תמ"א 38 בשלוש השנים הבאות, וכן לקדם שתי תוכניות פינוי בינוי בבניינים ישנים שבהם כ-300 יח"ד, שלאחר הריסתם ייבנו במקומם מגדלי דירות חדשים ומפוארים עם כ-1500 דירות חדשות.
אתה סבור שיש עידוד לתמ"א מצד הרשויות המקומיות, למשל באשדוד שבה עיקר פעילותכם?
"לאור מיעוט הקרקעות הזמינות לבנייה באשדוד, עתיד העיר טמון בהתחדשות העירונית - בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38. אני שמח לציין כי ראש העיר ומהנדס העירייה מקדמים מאוד את הנושא ומבינים את חשיבותו".
היכן לפי דעתך יהיה הענף בעוד 10 שנים מהיום?
"לדעתי, בעשר השנים הבאות נראה באזור אשדוד והסביבה תנופה אדירה של התחדשות עירונית, במסגרתה ייבנו אלפי יחידות דיור״.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

1

2

פרוייקט "כתר דוד" – אשדוד

פרוייקט "City Tower" – רובע המע"ר אשדוד