מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

סבוראי נדל"ן

תמ"א 38 היא תוכנית הבינוי הכי חשובה בארץ

שחר סבוראי
מנכ"ל

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 3
  • בביצוע 1
  • בתהליך 0
  • סה"כ פרוייקטים 4

מדורג בערים
תל-אביב

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
054-2233232

"תמיד עבדתי ואני מעוניין להתפתח רק בתל אביב, בעיקר משיקול כלכלי. ההשקעה בבנייה בכל מקום היא שווה, אבל מחירי הדירות בת"א גבוהים יותר. כך אפשר להיטיב עם הדיירים ולתת להם איכות גבוהה. נכון שבתל אביב אפשר להוסיף רק קומה וחצי, ועדיין, בשל המחירים הגבוהים, זה משתלם"

היזם שחר סבוראי עסק שנים רבות בתחום הנדל"ן בטרם הקים את חברת סבוראי נדל"ן הפרטית של שחר סבוראי בשיפוץ דירות. בשנת 2005 החליט שחר לשנות מסלול. המסלול שבחר בו הוא תמ"א 38/1 לחיזוק ולעיבוי, היזם שחר סבוראי שעוסק שנים רבות בתחום הנדל"ן מאמין כי "היא תכנית הבינוי הכי חשובה בארץ".

במסגרת העיסוק המורכב התחבר סבוראי אל שירותיו ההנדסיים של יעקב גוטמן ואל האדריכל בני מולכו, וביחדהם לקחו לידיהם את הטיפול בתוכנית תמ"א 38 בתל-אביב ברצינות, במטרה להתמקד ולהתמחות בתוכנית זוכדי לבצע אותה על הצד הטוב והמקצועי ביותר.לדברי שחר סבוראי, "תמיד עבדתי בתל-אביב, ואני מעוניין להתפתח רק בתל-אביב. למה? זה בעיקר שיקול כלכלי. ההשקעה בבנייה בין שהיא בתל-אביב ובין שהיא בפריפריה היא אותה השקעה, אבל מחירי הדירות בתל-אביב גבוהים הרבה יותר. כך אפשר להיטיב עם הדיירים, ולתת להם את איכות הבנייה הגבוהה ביותר, ולהביא את הבניין למצב כאילו נבנה מחדש, מאפס". 
עם זאת, בתל-אביב מקבלים פחות זכויות בנייה מאשרבערים אחרות.
סבוראי: "נכון, שבתל-אביב אפשר להוסיף רק קומה וחצי, לעומת שתיים וחצי קומות בערים אחרות, אבל עדיין, בגלל המחירים הגבוהים בתל-אביב, זה עדיין משתלם יותר מאשר בערים אחרות.
"יש בעיה אחרת בתל-אביב - קשה להוציא בה היתרי בנייה לתמ"א 38, כי העיריה מעדיפה פינוי-ובינוי, אבל אני מאמין בתוכנית ונצמד רק אליה. למדנו את העבודה עם הניסיון. בתחילה לקח לנו שנתיים וחודשיים לסיים פרויקט, והיום אנחנו עושים את זהבשנה וחודש".
סבוראי מאמין כי "המפתח לתוצאה טובה מול דיירים בפרויקט של תמ"א 38, הוא מהירות ואיכות, כי כשאתה בונה מהר אתה יכול להרשות לעצמך לשלם דמי שכירות לדיירים בזמן שפינית אותם מהדירה;
ולדיירים שמתעקשים להישאר בביתם, זמן האי-נוחות הוא יותר קצר. כמו כן, ככל שהעבודה מתבצעת יותר מהר, עלויות הביצוע יותר נמוכות, והדיירים נהנים מסטנדרט בנייה איכותי ומפנק יותר. 

סבוראי מזכיר, כי "רוב הבניינים בתל-אביב נבנו בשנות ה-30, עוד לפני שהיה פיקוח הנדסי על הבנייה. הם נבנו מבלוקי סיליקאט, וקונסטרוקציה שלא מתאימה להחזיק אפילו קומה אחת". והוא מסביר את שיטת העבודה שלהם: "במסגרת תמ"א 38, אנחנו מחזקים את יסודות הבניין ואת מעטפת הבניין בצורה כזו שהבניין הקיים נתמך כולו על החיזוק, והקומה הנוספת נבנית כולה על היסודות החדשים.
"חשוב להדגיש, שביצוע פרויקטים של תמ"א 38 הוא מורכב ביותר, מפני שעובדים בבניינים שהדיירים מתגוררים בהם בזמן הבנייה, וחייבת להיות קומוניקציה טובה בין היזם לדיירים; וכמו כן, יותר מורכב לחזק בניין מלבנות אותו מאפס", כך סבוראי.

נמצא באתר הבנייה עד לסיום הפרויקט
חברת סבוראי נדל"ן בנתה עד כה ועדיין מקימה ארבעה פרויקטים בתל-אביב, הנמצאים בשלבי בנייה שונים: שני בניינים ברחוב מרכז בעלי מלאכה 22 ו-22א בתל-אביב,שבנייתם הסתיימה; בניין ברחוב אוסישקין 42, שבנייתו הסתיימה, ובו 16 דירות פלוס ארבע חדשות; ועוד בניין בבנייה ברחוב שמעון התרסי 37, ובו 23 דירות ו-4 חדשות. סבוראי אומר, כי הוא "מאמין בפרויקטים של ’בוטיק‘. אני נהנה מהקצב הזה, שמאפשר לי להיות בשטח. אני נמצא באתר הבנייה עד לסיום הפרויקט; המשרד שלי ממוקם באתר הפרויקט. הדרך הזו מאפשרת לי שליטה וטיפול נקודתי ומידי בכל תקלה ובכל דרישה של דייר. חשוב לי שהדיירים ייהנו ממענה מהיר".

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

אוסישקין 42

מרכז בעלי המלאכה 22

שמעון התרסי 37