מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

שטיכמוס

"שטיכמוס משמשת הן כיזמית והן כקבלנית-ביצוע בפרויקטים שהיא בונה, שילוב שהוא יתרון על פני חברות יזמיות אחרות הפועלות בתחום. הרבה יזמים נכנסו לתחום התמ"א בלי רקע בבניין, ולאחר שהם משלימים את העסקה עם הדיירים, הם מעבירים את הפרויקט לחברת ביצוע. אך לרוב קבלני הביצוע החיצוניים אין את הרגישות והאמפתיה כלפי הדיירים הגרים בבניינים וסובלים בתקופת הבנייה

דודי אוזנה
מנכ"ל

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 4
  • בביצוע 4
  • בתהליך 0
  • סה"כ פרוייקטים 8

מדורג בערים
הרצליה

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
09-9513320

מעבודות בנייה קטנות -להתחדשות עירונית ותמ״א 38
 

חברת "שטיכמוס בנייה" הוקמה על-ידי דודי  אוזנה, מנכ"ל החברה, בשנת ‭ ,1996‬ והיא פעילה  בתחום הנדל"ן זה ‭ 20‬ שנה. לדברי אוזנה, "החברה החלה את דרכה בעבודות בנייה קטנות  מאוד. לאט-לאט השם שלנו עבר מפה לאוזן, מה שגרם להתפתחות החברה. בשנים הראשונות עיקר עיסוקנו היה בשיפוצי דירות ובתוספות בנייה לבתים פרטיים, ולאחר  מכן התקדמנו לתחום בניית וילות וקוטג‘ים". החברה היא מהוותיקות בתחום ההתחדשות העירונית,  והיא עוסקת בתמ"א ‭ 38‬ עוד מראשיתה של התוכנית,  בשנת ‭ .2006‬ המנכ"ל אוזנה: "לאור העובדה, שיש לנו ותק של עשר שנים בתחום, יש מאחורינו נכון להיום כבר שישה בניינים לאחר ביצוע, ומספר פרויקטים אחרים בשלבי ביצוע ובשלבי הוצאת היתר. רוב פעילותנו בתחום ההתחדשות היא בהרצליה וברמת השרון; ואנו בוחנים כעת להרחיב את פעילותנו גם לתל-אביב השכנה. הבניינים שלנו נחשבים לאיכותיים מאוד

  וברמת תכנון ועיצוב מאוד מוקפדים". שטיכמוס משמשת הן כיזמית והן כקבלנית ביצוע, בפרויקטים שאותם היא בונה, שילוב שלדברי אוזנה מהווה יתרון ניכר על פני שאר החברות היזמיות  הפועלות בתחום. "הרבה יזמים נכנסו לתחום  התמ"א בלי רקע בבניין, ולאחר שהם משלימים את העסקה עם הדיירים, הם מעבירים את הפרויקט  לחברת ביצוע. מטבע הדברים, אין לקבלני הביצוע החיצוניים האלו את הרגישות והאמפתיה כלפי הדיירים הגרים בבניינים בתקופת הבנייה, והסובלים ממטרדי  הבנייה והשיפוצים. לעומת זאת, אנו כיזמים וכקבלני  ביצוע במקביל, מכירים כל דייר בשמו הפרטי, על בעיותיו ודרישותיו הספציפיות.  אוזנה מציין, כי בעיניו, "הטיפול האישי, הדאגה והמסירות לדיירים שהסכימו להכניס אותך לבניין שלהם, הם קריטיים  בפרויקטי התמ"א, ובלעדיהם לא תהיה הצלחה אמיתית. מעבר לכך, אנו כחברה המשלבת את זרוע היזמות עם זרוע  הביצוע, משקיעים מאוד בתכנון ובבנייה. אנחנו חברה קטנה יחסית, שלוקחת ביודעין כמות מוגבלת של פרויקטים במקביל, זאת לאור העובדה כי הליווי והדאגה האישיים לכל דייר ודייר הם נר לרגלינו".
עם הפרויקטים בביצוע של החברה נמנים גם פרויקט  התמ"א ברחוב אוסישקין 6 בהרצליה (הנמצא בשלבי  סיום). במסגרתו הוסיפה החברה שלוש דירות חדשות  בקומה הרביעית, ושני פנטהאוזים בקומה החמישית; פרויקט ברחוב קרן קיימת בהרצליה, שבמסגרתו מוסיפה  החברה שש יחידות-דיור חדשות – שלוש יחידות בקומה  הרביעית, שתי יחידות בקומה החמישית, ופנטהאוז בקומת הגג.
עוד פרויקטים מוקמים ברמת השרון, שבה סיימה החברה  בימים אלה שני בניינים צמודים, ברחוב סוקולוב ‭ 18 ‬  ובסוקולוב ‭ ,16‬ שבהם הוסיפה החברה ‭ 12‬ דירות חדשות. בין הפרויקטים הנמצאים בשלבי היתר - נמנים הפרויקט ברחוב יהודה הלוי בהרצליה, שבו יוסיפו לבניין שתיים  וחצי קומות; ופרויקט נוסף בהרצליה, ברחוב י.ל ברוך ‭ ,30‬ שבו תוסיף החברה ארבע יחידות-דיור חדשות לבניין הקיים. אחד הדברים המייחדים יותר מכול את החברה הוא ההחלטה האסטרטגית לצמצם את מספר הדירות שאותן היא בונה בפרויקטים, על מנת להגדיל כמה שיותר את  שטחן של הדירות המוספות. אוזנה מבהיר, כי "כתוצאה  מכך, הדירות שלנו הן גדולות ומרווחות במיוחד. ישנם  פרויקטים שבהם בנינו פנטהאוזים של ‭ 250‬ מ"ר, עם  מרפסת חיצונית, גם היא בגודל ‭ 250‬ מ"ר. אין דברים  כאלה בנוף התמ"א".

 

 למה הלכתם על הקו "הגדול" הזה?                                                "כי אנחנו חושבים שבשכונות הוותיקות שבהן נבנים  בנייני התמ"א, אין היצע כזה של דירות, הרבה אנשים רוצים להישאר לגור בסביבה של השכונה הוותיקה שאותה הם מכירים ואוהבים. כך אנחנו מעניקים את  הפתרון הזה עבורם, ובונים דירות גדולות במיוחד".  אוזנה מציין עוד, כי בעיניו, תמ"א ‭ 38‬ מפספסת ברמה  הלאומית נקודה חשובה מאוד. "תמ"א ‭ 38‬ נועדה בראש  ובראשונה לחזק בניינים מפני רעידות-אדמה, כך שזה אבסורדי בעיניי שלא מבוצעים פרויקטי תמ"א לחיזוק  בערי הפריפריה, כגון טבריה, בית שאן, ערד, דימונה ואילת  היושבות בסמוך לשבר הסורי-אפריקאי, ואשר יספגו את  עיקר עוצמתה של רעידת-האדמה אם וכאשר תבוא".
מה ניתן לעשות כדי לגרום לשינוי - ולחזק יותר את מבני הפריפריה?                                                                                            "המדינה צריכה לתת תמריצים ליזמים, אם בצורת סבסוד או הנחות במיסוי, ואם בצורת ניוד זכויות  בנייה. רק כך זה יהיה כלכלי ליזמי התמ"א ‭ ,38‬ לחזק  בניינים גם בפריפריה. לדוגמה, אם היו מציעים לי  לבוא ולחזק נניח ‭ 10‬ בניינים בטבריה, ואת זכויות הבנייה של אלפי המטרים היו נותנים לי לנייד  לבניינים בתל-אביב, היה שווה לי לעשות את זה. כי עלות בנייה בטבריה היא יותר נמוכה מהמרכז, והשווי של ניוד הזכויות האלו במרכז הארץ, מאמיר מיום ליום"
אז למה זה לא קורה?                                                                                      כי הרשויות המקומיות עובדות בנפרד ממשרדי  הממשלה, וגם כל אחת בנפרד משכנתה. לכן, לא ניתן ליישם תוכניות לאומיות בצורה טובה ויעילה. לכל עירייה  יש חוקים משלה, דרך משלה לחשב זכויות בנייה, קצב  משלה לקידום ההיתר. ואין תיאום בין הרשויות לממשלה.  תשאל כל יזם תמ"א - מה החלום שלו? ותראה שלכולם  אותה תשובה -"בבקשה, קצת פחות ביורוקרטיה!!"

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

לא ידוע