מצא חברה מובילה בפינוי בינוי או תמ"א 38
על סמך דירוג אוביקטיבי

טל בר בניה ופיקוח - גבעתיים

"עיריית גבעתיים ידידותית ביותר לקידום תמ"א 38. זאת, החל מהזמן קצר יחסית לקבלת היתר בנייה לפרויקט, דרך אגף ההנדסה הידידותיליזמים ושמקדם הליכים ביורוקרטיים במהירות, וכלה במחלקת הרישוי היעילה שדלתה של מהנדסת העיר פתוחה תמיד לייעץ בכל דבר – והכול בגובה העיניים" כך משבח דוד פיטוסי, בעלי חברת טל בר את ראשי העיר

דוד פיטוסי
בעלים

פעילות ארצית

  • מאוכלסים 3
  • בביצוע 1
  • בתהליך 5
  • סה"כ פרוייקטים 9

מדורג בערים
כלל ארצי • רמת גן • גבעתיים

צרו קשר
מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-5772006

הרומן שלנו עם גבעתיים

 

"הרומן שלנו עם גבעתיים החל  ב-‭2011‬ בפרויקט שהסתיים  ב-‭,2013‬ ויצא מרשים מאוד. מאז התושבים פונים אלינו ואנו בונים ברחבי העיר. כעת אנו  בשלהי הרמת 'פרויקט דגל' ברח'  המעיין: הוספת ‭ 17‬ יח"ד לבניין  בן ‭ 21‬ יח"ד, כמעט כפול. זו בנייה מורכבת הכוללת גם מתקן חניה רובוטי מתחת לבניין. הכול בזכות השילוב המנצח של עירייה תומכת ותושבים שפתוחים להתחדשות ומבינים את היתרונות שייטיבו עם כלל הדיירים והאינטרסים השונים"

אחת מנקודות החולשה בתחום התמ"א 38 בישראל היא הרשות המקומית. יזמי התמ"א המובילים טוענים כי הבעיה נעוצה בעיקר בכך שאין תוכנית כלל ארצית לתמ"א 38, כך יוצא שכל רשות מקומית קובעת את הכללים והמדיניות שלה ביחס להתחדשות עירונית באופן עצמאי, דבר המקשה על היזמים. עם זאת, גם בתחום זה יש יוצאי דופן לטובה.
לדברי דוד פיטוסי, הבעלים של חברת היזמות והקבלנות טל בר בנייה ופיקוח בע"מ, הנחשבת למובילת תחום התמ"א 38 בערים גבעתיים ורמת-גן, "עיריית גבעתיים היא אחת הערים היותר ידידותיות ומקדמות תמ"א 38 בישראל". פיטוסי מביא גם דוגמאות לשבחה: "החל מפרק הזמן לקבלת היתר בנייה לביצוע פרויקט התחדשות בעיר שהוא שנה וארבעה חודשים בממוצע, ולעיתים אף פחות מכך, דרך אגף ההנדסה הידידותי מאוד ליזמים ומקדם הליכים ביורוקרטיים במהירות, וכלה במחלקת הרישוי היעילה, שדלתה של מהנדסת העיר פתוחה תמיד,ואפשר להתייעץ עימה בכל דבר ועניין – והכול תמיד בגובה העיניים".
חברת טל בר הוקמה בשנת 2002 כחברה קבלנית, ונכנסה לתחום התמ"א 38 בשנת 2008, תוך שהיא מתמקדת בערים רמת-גן וגבעתיים. כחברה האוחזת בשני הכובעים - יזמות וקבלנות-ביצוע- החברה מבצעת בעצמה את הרוב המכריע של העבודה בפרויקטים השונים. לדברי פיטוסי, "יש לנו הספק מאוד יפה יחסית לתחום. עד היום סיימנו כבר שבעה בניינים וכעת יש לנו מספר פרויקטים של תמ"א 38/2 הנמצאים בתהליכי תכנון".

 

ממתי התחלתם לעבוד בגבעתיים?
"הרומן שלנו עם גבעתיים החל בשנת 2011 בפרויקט תמ"א 38/1 ברחוב אנצו סירני 13, שהסתיים ב-2013, ויצא מרשים מאוד. במסגרת הפרויקט הוספנו לבניין בן שלוש קומות, שני דופלקסים ופנטהאוז אחד. מאז התושבים פונים אלינו, ואנו בונים בניינים ברחבי העיר. במהלך השנים סיימנו שני פרויקטים נוספים של התחדשות בעיר, ברחובות ז'בוטינסקי וברדיצ'בסקי, וכיום אנחנו בונים פרויקט תמ"א, שהוא פרויקט הדגל שלנו, ברחוב המעיין בעיר. כאן נוסיף 17 יחידות-דיור לבניין שבו 21 יחידות-דיור קיימות. היות שאנו כמעט מכפילים את מספר הדירות בבניין, מדובר גם בבנייה מורכבת של התשתית למתקן חניה רובוטי משוכלל, שיוקם מתחת לבניין בעומק של 15 מטר. אנחנו נמצאים כבר בשלהי הפרויקט, ואני מניח שבסביבות חודש ינואר 2017 נסיים אותו״.

פיטוסי מבקש לשבח גם את תושבי העיר המקדמים את הפרויקטים ומעורבים בהם. "יש כאן שילוב מנצח של עירייה שמקדמת את ההתחדשות העירונית בתחומה, ומצד שני תושבים מעורבים ופתוחים לרעיון ההתחדשות, שמבינים את היתרונות שייטיבו עם כלל הדיירים והאינטרסים השונים. השילוב הזה מייצר את המנגנון שמביא אותנו להצליח״
בכל-זאת, לא הכול ורוד בתחום, מה כן היית רוצה לשפר?
"יש גישה קצת בעייתית של העיריות, שבה מחלקות ההנדסה וההתחדשות העירונית קצת שכחו עם הזמן שהמטרה הראשונית של פרויקטי תמ"א 38 בניינים מפני רעידות-אדמה והוספת ממ"דים למצבי מלחמה; והן מתמקדות מאוד באלמנטים החיצוניים של הבניין כחלק מהנוף האורבני בעיר. זאת גישה מסוימת של התחדשות עירונית, ואנחנו מבצעים את ההתאמות שלנו כדי להשביע את רצון כולם".
"מעבר לכך, בעיריית גבעתיים למשל, לא נותנים ליזם להיות חופשי מבחינה תכנונית, ויש דברים שהם מאוד מקפידים עליהם, ובצדק מבחינתי, כמו כל מה שקשור למקומות חניה, הוספת ממ"דים, ומרחק סביר ולא קרוב מדי בין הבניינים". פן נוסף שאותו מבקש פיטוסי להדגיש נוגע להשקעה של החברה בדיירים. "ההשקעה בדיירי הפרויקטים מאוד חשובה לנו. עם השנים למדנו שהקשבה אמיתית וכנה לצורכי הדיירים יכולה לפתור המון בעיות. אך מכיוון שמדובר באינטרסים שונים של עשרות אנשים בבניין ממוצע, בסופו שלדבר אנחנו צריכים לנצח על כל המקהלה הזאת, כשמטרת העל העומדת מול עינינו היא בניית הבניין לטובת כולם". 
מה עם  פרויקטים בערים אחרות, זה לא קוסם לכם?
"לא כל-כך. בשנים האחרונות מרכז הכובד שלנו עובר יותר ויותר לגבעתיים, בעיקר בעקבות הניסיון המקצועי שלנו, השת"פ הפורה עם העירייה, וכמובן התגייסות התושבים. מבחינתי, הרומן עם העיר הזו יימשך עוד שנים ארוכות״.

הכתבה נערכה בשיתוף החברה 

פרוייקטים של החברה

1

2

3